EU-landen verdienen meer aan export sinds half 2023
LUXEMBURG (ANP) - De handelsbalans van de Europese Unie toont voor het vierde kwartaal op rij een overschot, wat wil zeggen dat de EU-landen meer inkomsten halen uit producten die ze exporteren dan ze uitgeven aan te importeren producten. Dat blijkt uit een analyse van Eurostat, het Europese bureau voor statistiek.
Het handelsoverschot volgt op een relatief lange periode van handelstekort die liep van oktober 2021 tot en met 30 juni 2023. Het handelsoverschot nadien komt vooral omdat de EU-landen minder hoeven uit te geven aan energie omdat de energieprijzen zijn gedaald.
Voor het tweede kwartaal van 2024 becijferde Eurostat nu onder meer een overschot voor de export van machines en auto's (56,9 miljard euro) en van chemicaliën (59,3 miljard euro). Ook de uitvoer van levensmiddelen is, met een handelsoverschot van 13,9 miljard euro, een belangrijke bron van inkomsten voor de EU. Eurostat stelt wel vast dat de EU-handelsbalans in het tweede kwartaal van 2024 is gezakt tot 40,4 miljard euro, in vergelijking met 55,3 miljard euro in het eerste kwartaal.
Eurostat maakte de berekeningen voor de 27 EU-landen samen. Het EU-instituut doet geen uitspraken of een dergelijk handelsoverschot of handelstekort economisch gunstig is of niet.
Meer uit Financieel
CARACAS (ANP/BLOOMBERG) - Het Franse olie- en gasconcern TotalEnergies gaat terugkeren naar Venezuela. Het bedrijf heeft dit weekend een overeenkomst getekend met Venezuela voor samenwerking bij energieprojecten.
4 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De prijs voor diesel aan de Franse pomp is zondag naar een nieuw recordniveau gestegen van gemiddeld 2,41 euro per liter. Dat meldt het Franse persbureau AFP op basis van een analyse van de brandstofprijzen van duizenden tankstations in Frankrijk die worden bijgehouden door het ministerie van Economische Zaken.
6 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - De oudste bank van Luxemburg wordt in de verkoop gezet door de Chinese eigenaar. De Chinese investeerder Legend Holdings heeft een belang van 90 procent in Banque Internationale à Luxembourg (BIL) en volgens zakenkrant Financial Times kan met de verkoop daarvan een bedrag van 2,5 miljard euro gemoeid zijn.
7 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent gaat zondag in New York praten met de Chinese vicepremier He Lifeng over veiligheid van AI, handel, belangrijke grondstoffen en andere economische onderwerpen. Het overleg vindt plaats op het hoofdkantoor van de grote Amerikaanse bank JPMorgan Chase in Manhattan.
9 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De overheidsschuld van Frankrijk stijgt naar recordhoogte. Doordat de Franse regering er dit jaar niet in slaagt het begrotingstekort in te dammen, groeit ook de schuldenberg.
1 dag geledenNEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Media- en entertainmentconcern Paramount Skydance is dicht bij een akkoord met Californië en andere staten die de overname van concurrent Warner Bros. Discovery wilden tegenhouden. Openbaar aanklagers en het bedrijf sluiten mogelijk binnen enkele dagen een overeenkomst, melden meerdere media.
1 dag geledenVOORBURG (ANP) - De organisatie voor Nederlandse tankstationhouders Drive reageert onaangenaam verrast op de accijnsverlaging die Duitsland heeft aangekondigd. Door het prijsverschil dreigen pomphouders in de grensregio vanaf oktober weer klanten te verliezen. "We zagen klanten langzamerhand terugkomen, maar dat wordt nu tenietgedaan", zegt Drive-voorzitter Martin van Eijk.
1 dag geleden