Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

EU-landen verdienen meer aan export sinds half 2023

EU-landen verdienen meer aan export sinds half 2023

LUXEMBURG (ANP) - De handelsbalans van de Europese Unie toont voor het vierde kwartaal op rij een overschot, wat wil zeggen dat de EU-landen meer inkomsten halen uit producten die ze exporteren dan ze uitgeven aan te importeren producten. Dat blijkt uit een analyse van Eurostat, het Europese bureau voor statistiek.

Het handelsoverschot volgt op een relatief lange periode van handelstekort die liep van oktober 2021 tot en met 30 juni 2023. Het handelsoverschot nadien komt vooral omdat de EU-landen minder hoeven uit te geven aan energie omdat de energieprijzen zijn gedaald.

Voor het tweede kwartaal van 2024 becijferde Eurostat nu onder meer een overschot voor de export van machines en auto's (56,9 miljard euro) en van chemicaliën (59,3 miljard euro). Ook de uitvoer van levensmiddelen is, met een handelsoverschot van 13,9 miljard euro, een belangrijke bron van inkomsten voor de EU. Eurostat stelt wel vast dat de EU-handelsbalans in het tweede kwartaal van 2024 is gezakt tot 40,4 miljard euro, in vergelijking met 55,3 miljard euro in het eerste kwartaal.

Eurostat maakte de berekeningen voor de 27 EU-landen samen. Het EU-instituut doet geen uitspraken of een dergelijk handelsoverschot of handelstekort economisch gunstig is of niet.

Meer uit Financieel

Adverteerders: groot Nederlands mediamerk goed, maar ook zorgen

AMSTERDAM (ANP) - Adverteerders zijn positief dat na de overname van RTL Nederland door DPG Media een grote Nederlandse mediapartij ontstaat die tegenwicht zou kunnen bieden aan grote internationale spelers. Tegelijkertijd blijven ze kritisch kijken of het samengevoegde bedrijf niet te veel macht krijgt bij prijsonderhandelingen over advertentieruimte.

5 minuten geleden
ACM onder voorwaarden akkoord met overname RTL Nederland door DPG

DEN HAAG (ANP) - Toezichthouder ACM is onder strenge voorwaarden akkoord gegaan met de overname van RTL Nederland door DPG Media, waardoor tal van kranten en tv-zenders per 1 juli onder één dak komen. Zo gelden er waarborgen om RTL Nieuws en NU.nl als afzonderlijke nieuwsmerken te behouden, met losse redacties die onderling geen content uitwisselen.

1 uur geleden
Elektronicafabrikant Xiaomi presenteert eerste SUV

BEIJING (ANP/AFP) - De presentatie van de eerste elektrische SUV van Xiaomi heeft volgens de Chinese elektronicafabrikant veel belangstelling opgeleverd. In het eerste uur dat dit mogelijk was, kwamen er een kleine 300.000 bestellingen binnen voor de auto. Topman Lei Jun reageerde overweldigd en sprak van een "wonder".

1 uur geleden
RTL Group koopt Duitse afdeling Sky en lijft voetbalrechten in

LUXEMBURG (ANP) - RTL Group neemt in Duitsland een belangrijke concurrent over. Het bedrijf koopt Sky Deutschland, dat in Duitsland onder andere uitzendrechten heeft voor de Duitse voetbalcompetitie, Engels voetbal en de Formule 1. Volgens RTL is dat een belangrijke aanvulling op de eigen nieuws- en entertainmentprogramma's voor de Duitse markt.

2 uur geleden
Schiphol past prijskaartjes parfum aan na klacht Consumentenbond

DEN HAAG (ANP) - Schiphol heeft de misleidende prijskaartjes bij parfum op de luchthaven aangepast na klachten van de Consumentenbond. De winkels op de luchthaven adverteerden met parfums die soms maar de helft van de 'local price' zouden kosten, maar volgens de Consumentenbond klopte dit in meerdere gevallen niet. De prijskaartjes in de winkels, folders en op de website zijn aangepast.

2 uur geleden
Transavia stopt na kritiek met omstreden piek-dalcontracten

SCHIPHOL (ANP) - Transavia stopt na kritiek van onder andere de politiek met het uitgeven van omstreden piek-dalcontracten. Dat bevestigt de Vereniging Nederlands Cabinepersoneel (VNC) na berichtgeving van Het Financieele Dagblad.

2 uur geleden
AEX-index veert op na hogere slotstanden op Wall Street

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak veerde vrijdag weer op, na de verliesbeurt een dag eerder. Beleggers trokken zich op aan de hogere slotstanden op Wall Street. De belangrijke Amerikaanse S&P 500-index en techgraadmeter Nasdaq naderen zelfs nieuwe recordstanden, mede door de afnemende onrust in het Midden-Oosten en de hoop op een renteverlaging in de Verenigde Staten. Ook verklaarde een woordvoerder van het Witte Huis dat de deadline van 9 juli voor de tijdelijk opgeschorte importheffingen voor de EU mogelijk uitgesteld kan worden.

2 uur geleden