Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

EU-landen touwtrekken over laatste twistpunten asielakkoord

EU-landen touwtrekken over laatste twistpunten asielakkoord

LUXEMBURG (ANP) - De EU-landen hebben nog geen doorbraak bereikt in de jarenlange patstelling over het opvangen, terugsturen en verdelen van asielzoekers. Ze worden het vooral nog niet eens over welke landen in aanmerking komen om onwelkome asielzoekers naar terug te sturen.

De 27 lidstaten zijn "heel dicht bij" een akkoord, onderstreept Zweden, dat de vergadering van migratieministers voorzit. Er tekent zich een meerderheid af voor onder meer het beoordelen van asielzoekers meteen aan de Europese buitengrens. Wie geen kans maakt te mogen blijven zou in afwachting van de terugreis kunnen worden vastgezet. Ook over het overnemen van asielzoekers uit 'aankomstlanden' als Italië en Griekenland gloort overeenstemming.

Maar een aantal mediterrane landen, Italië voorop, vindt de voorgestelde criteria voor 'terugneemlanden' te strikt. Daardoor kan een afgewezen asielzoeker alleen worden teruggestuurd naar een land waarmee hij een sterke band heeft, zoals zijn geboorteland. Maar als dat niet meewerkt, blijft Italië ermee zitten, vreest Rome. Italië en andere landen willen asielzoekers ook kunnen terugsturen naar bijvoorbeeld een land van waaruit ze de reis naar Europa hebben ondernomen. Duitsland wil juist vasthouden aan de strikte voorwaarden.

Detentie gezinnen met kinderen

Duitsland heeft een andere wens wel ingeslikt. Berlijn stond er aanvankelijk op dat gezinnen met kinderen niet zouden worden vastgezet in de centra aan de buitengrens. Dat zou nu wel mogelijk blijven. De mogelijke detentie van jonge mensen zorgt in Nederland zelf ook voor verdeeldheid. Het kabinet is voor deze optie, maar de Tweede Kamerfracties van de coalitiepartijen D66 en ChristenUnie willen juist niet dat gezinnen opgesloten worden.

Staatssecretaris Eric van der Burg en zijn collega-bewindslieden van de andere 26 EU-landen onderhandelen door om overeenstemming te vinden.

Meer uit Buitenland

25 jaar cel voor beramen aanslag op Iraanse activiste in VS

NEW YORK (ANP/AFP) - Een Amerikaanse rechter heeft twee mannen een gevangenisstraf van 25 jaar opgelegd voor het beramen van een aanslag op een Iraanse activiste. Zij waren volgens de aanklagers in 2022 door het Iraanse regime ingehuurd om de prominente journalist Masih Alinejad te vermoorden, maar dat werd voorkomen.

3 uur geleden
Doden in Jamaica door orkaan Melissa

KINGSTON (ANP/RTR) - In Jamaica zijn zeker vier mensen omgekomen door de orkaan Melissa, meldt minister Desmond McKenzie. De orkaan heeft de eilandstaat inmiddels verlaten en langzaam wordt duidelijk hoe groot de schade is.

3 uur geleden
Gejuich en high fives bij JA21 na eerste exitpoll

DEN HAAG (ANP) - In de Grote Kerk in Den Haag waar JA21 de uitslagen van de Tweede Kamerverkiezingen volgt, klinkt woensdagavond gejuich en applaus en mensen geven elkaar een high five. Volgens de eerste exitpoll die om 21.00 uur werd gepresenteerd door de NOS, krijgt de partij 9 zetels. Dat zijn er 8 meer dan nu.

5 uur geleden
Noorse moskee-aanvaller opnieuw veroordeeld tot 21 jaar cel

OSLO (ANP/DPA) - De man die zes jaar geleden een aanslag wilde plegen in een moskee in Noorwegen is veroordeeld tot een gevangenisstraf van 21 jaar. Hij kreeg die straf in 2020 ook al, maar de zaak moest opnieuw worden behandeld nadat een deskundige twijfels had geuit over zijn mentale gesteldheid tijdens de misdaad.

6 uur geleden
Frankrijk scherpt verkrachtingswet aan na zaak Pelicot

PARIJS (ANP/AFP) - Het Franse parlement heeft een nieuwe wet aangenomen over verkrachtingen. Vanaf nu gelden alle seksuele handelingen zonder expliciete consent (toestemming) vooraf als verkrachting.

7 uur geleden
President Brazilië geschokt over dodental drugsoperatie

RIO DE JANEIRO (ANP/AFP/RTR) - De Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva is niet te spreken over het hoge dodental bij een politieoperatie in Rio de Janeiro. Dat maakte zijn minister van Justitie bekend. "De president is geschokt door het aantal dodelijke incidenten en was verbaasd dat een operatie van deze omvang werd opgezet zonder medeweten van de federale overheid", zei bewindsman Ricardo Lewandowski.

7 uur geleden
Verdachten Louvre-roof bekennen gedeeltelijk betrokkenheid

PARIJS (ANP/RTR) - De twee opgepakte verdachten van de juwelenroof uit het Louvre hebben "gedeeltelijk" bekend dat ze betrokken waren, vertelde openbaar aanklager Laure Beccuau op een persconferentie. Er worden nog twee inbrekers gezocht en ook de sieraden zelf zijn nog niet terecht.

8 uur geleden