EU-landen stemmen in met strenge regels voor ontwikkeling AI
BRUSSEL (ANP/AFP/DPA) - De EU-lidstaten hebben vrijdag ingestemd met een voorstel dat de ontwikkeling van kunstmatige intelligentie (AI) aan strengere regels moet onderwerpen. EU-voorzitter België noemt de AI-wet een "mijlpaal".
De landen waren het in december al eens geworden over de regels, waarmee de goedkeuring van de wet een formaliteit leek. Maar onder meer Frankrijk en Duitsland uitten hun zorgen over het voorstel. Berlijn en Parijs willen AI-startups juist beschermen, om te voorkomen dat de regels toekomstige "Europese AI-kampioenen" in de weg zouden staan. In een poging hun zorgen weg te nemen werd er eind januari een pakket maatregelen gelanceerd om Europese startups te ondersteunen bij de ontwikkeling van AI, waarop het voorstel vrijdag alsnog werd ondertekend.
Volgens de EU-wet moeten AI-systemen worden gereguleerd op basis van risicobeoordelingen van de softwaremodellen, die door bedrijven zelf moeten worden uitgevoerd. Hoe hoger het risico voor bijvoorbeeld de rechten of gezondheid van individuen, hoe groter de eisen aan het systeem. Eurocommissaris Thierry Breton prees de "historische, baanbrekende" regels.
Het Europees Parlement zal in maart of april over de tekst stemmen, voordat deze wet wordt.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten roepen Cambodja en Thailand op om de gevechten te staken. De landen moeten terugkeren naar de afspraken die ze gemaakt hebben in oktober, zegt minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio. Dit conflict is een van de conflicten waar de regering van Donald Trump een einde aan gemaakt zegt te hebben.
43 minuten geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - Het bestand in Gaza kan de tweede fase niet ingaan zolang Israël het bestand blijft schenden, zegt Hamas dinsdag. De Israëlische premier Benjamin Netanyahu zei dit weekend juist te verwachten dat de tweede fase snel kan beginnen.
48 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Oekraïne moet toegeven in de vredesonderhandelingen nu Rusland aan de winnende hand is, stelt de Amerikaanse president Donald Trump. De Oekraïense president Volodymyr Zelensky "moet beginnen dingen te accepteren".
2 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - Israël heropent woensdag naar eigen zeggen de Allenby-grensovergang tussen Jordanië en de door Israël bezette Westelijke Jordaanoever voor vrachtwagens met hulpgoederen voor Gaza. Dat is voor het eerst sinds eind september.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De kritiek van de VS dat de vrijheid in Europa in gevaar is, is volgens EU-buitenlandchef Kaja Kallas aan het verkeerde adres gericht. De Verenigde Staten zouden dergelijke kritiek beter aan Rusland kunnen richten, zei ze op een bijeenkomst over buitenlands beleid in het Europees Parlement.
4 uur geledenAOMORI (ANP/AFP) - Het aantal gewonden door de zware beving die maandag plaatsvond nabij Japan, is opgelopen tot zeker vijftig. Dat meldt het Japanse persbureau Kyodo. Ook raakten wegen beschadigd en kwamen enkele duizenden mensen tijdelijk zonder stroom te zitten. De tsunamiwaarschuwing die vrijwel direct na de beving werd uitgevaardigd, is inmiddels ingetrokken.
4 uur geledenROME/VATICAANSTAD (ANP) - Paus Leo XIV hoopt dat de gesprekken over een einde aan de oorlog in Oekraïne leiden tot een duurzame vrede. Dat heeft hij volgens het Vaticaan tegen president Volodymyr Zelensky gezegd tijdens een audiëntie in de zomerresidentie van de paus, Castel Gandolfo. Zelensky is in Italië als onderdeel van een reeks gesprekken in Europa. Hij zegt de paus "diep erkentelijk" te zijn voor zijn steun.
4 uur geleden