Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

EU-landen stemmen in met strenge regels voor ontwikkeling AI

EU-landen stemmen in met strenge regels voor ontwikkeling AI

BRUSSEL (ANP/AFP/DPA) - De EU-lidstaten hebben vrijdag ingestemd met een voorstel dat de ontwikkeling van kunstmatige intelligentie (AI) aan strengere regels moet onderwerpen. EU-voorzitter België noemt de AI-wet een "mijlpaal".

De landen waren het in december al eens geworden over de regels, waarmee de goedkeuring van de wet een formaliteit leek. Maar onder meer Frankrijk en Duitsland uitten hun zorgen over het voorstel. Berlijn en Parijs willen AI-startups juist beschermen, om te voorkomen dat de regels toekomstige "Europese AI-kampioenen" in de weg zouden staan. In een poging hun zorgen weg te nemen werd er eind januari een pakket maatregelen gelanceerd om Europese startups te ondersteunen bij de ontwikkeling van AI, waarop het voorstel vrijdag alsnog werd ondertekend.

Volgens de EU-wet moeten AI-systemen worden gereguleerd op basis van risicobeoordelingen van de softwaremodellen, die door bedrijven zelf moeten worden uitgevoerd. Hoe hoger het risico voor bijvoorbeeld de rechten of gezondheid van individuen, hoe groter de eisen aan het systeem. Eurocommissaris Thierry Breton prees de "historische, baanbrekende" regels.

Het Europees Parlement zal in maart of april over de tekst stemmen, voordat deze wet wordt.

Meer uit Buitenland

Britse media: minister gaat Starmers positie donderdag uitdagen

LONDEN (ANP) - Gezondheidsminister Wes Streeting gaat zichzelf donderdag opwerpen als mogelijke opvolger van premier Keir Starmer, verwachten Britse media. De Labour-leider staat onder grote druk om af te treden, maar wil daar vooralsnog niets van weten. Volgens onder meer The Times heeft hij tegen partijgenoten gezegd de strijd met Streeting niet uit de weg te gaan.

25 minuten geleden
Libanon: Israël verwoestte duizenden huizen sinds begin bestand

BEIROET (ANP/AFP) - Israël heeft sinds het begin van het bestand vorige maand nog duizenden huizen in Libanon verwoest, meldt het Libanese nationale onderzoeksinstituut. De overheidsorganisatie telde sinds 17 april al 5386 huizen die totaal vernietigd zijn en nog eens 5246 die schade hebben opgelopen.

29 minuten geleden
Hongarije ontbiedt Russische ambassadeur om aanval op Oekraïne

BOEDAPEST (ANP/RTR) - Hongarije heeft de Russische ambassadeur ontboden vanwege een droneaanval op het westen van Oekraïne, dicht bij de grens met Hongarije. Dat deelde premier Péter Magyar mee na het eerste kabinetsoverleg sinds hij afgelopen weekend werd geïnstalleerd als leider van het land.

38 minuten geleden
NAVO neemt ideeën VS over Europesere NAVO over, verwacht Rutte

BOEKAREST (ANP) - De NAVO zal de Amerikaanse ideeën over een groter Europees en een kleiner Amerikaans aandeel in het bondgenootschap overnemen, zegt NAVO-topman Mark Rutte. 'NAVO 3.0', zoals de VS het noemen, is "de logische volgende stap", meent Rutte. Hij verwacht dat de 32 landen dat op de komende NAVO-top zullen vastleggen.

2 uur geleden
Oekraïne en Litouwen sluiten dronedeal

BOEKAREST (ANP/RTR) - Oekraïne en Litouwen hebben een dronedeal gesloten, meldt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky na een ontmoeting met de Litouwse president Gitanas Nauseda in Boekarest. Oekraïne stuurt een militair expertteam om in Litouwen te werken aan "de ontwikkeling van de noodzakelijke veiligheidscapaciteiten".

2 uur geleden
Iran laat bekende mensenrechtenadvocaat vrij

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft woensdag de bekende mensenrechtenadvocaat Nasrin Sotoudeh op borgtocht vrijgelaten. Haar dochter heeft dat bekendgemaakt. Sotoudeh werd op 1 april opgepakt.

5 uur geleden
Brussel gaat lidstaten oproepen conversietherapie te verbieden

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie gaat lidstaten oproepen conversietherapie te verbieden, maar komt zelf niet met een EU-verbod erop. Daarmee reageert het dagelijks bestuur van de EU op een petitie die ruim 1 miljoen keer is ondertekend om conversietherapie te verbieden in de 27 lidstaten.

5 uur geleden