Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

EU-landen schuiven naar elkaar om oorlog in Gaza te beëindigen

EU-landen schuiven naar elkaar om oorlog in Gaza te beëindigen

LUXEMBURG (ANP) - De EU-landen zijn nog altijd verdeeld over hoe ze moeten omgaan met Israël, maar zijn het erover eens dat humanitaire hulp voor de Palestijnen nu snel moet verbeteren. "Daar zit iedereen op één lijn", zei demissionair minister Hanke Bruins Slot na afloop van een vergadering van EU-ministers van Buitenlandse Zaken in Luxemburg. "Essentieel is dat alle grenzen gewoon weer opengaan en dat ook Rafah weer bereikt kan worden". De stad in het zuiden van Gaza is zwaar door Israël bestookt en honderdduizenden mensen zijn de stad ontvlucht.

Israël is er intussen op aandringen van de EU mee akkoord gegaan dat er een speciale vergadering komt om samen over de situatie rond Gaza te praten. Het is nog zoeken naar een datum.

Zo'n EU-Israël Associatieraad is een gebruikelijk platform om over de samenwerking tussen de Europese Unie en Israël te spreken. Maar in de praktijk komt de vergadering maar weinig bijeen. Dat deze vergadering er nu misschien toch komt, op initiatief van de EU, geeft wel aan dat ook binnen de EU gezocht wordt naar nieuwe oplossingen voor de oorlog in Gaza.

De EU blijft wel verdeeld over Israël en de Palestijnen. Landen als Nederland en Duitsland komen traditioneel voor Israël op, terwijl landen als Spanje en Ierland de Palestijnen steunen. "Op het moment is er geen voornemen om de Palestijnse staat te erkennen", aldus Hanke Bruins Slot over de stand van zaken binnen de EU rond de door de EU gewenste tweestatenoplossing.

Meer uit Buitenland

Inwoners Vilnius opgeroepen te schuilen vanwege dronemelding

VILNIUS (ANP) - Inwoners van de Litouwse hoofdstad Vilnius werden woensdag korte tijd opgeroepen te schuilen vanwege een dronemelding. Onder meer de Litouwse president en premier gaven gehoor aan die oproep, nadat ook in het parlement het luchtalarm was afgegaan, melden staatsmedia. Ook het vliegveld nabij de stad sloot enige tijd.

7 minuten geleden
NYT: VS en Israël wilden Iraanse hardliner als leider installeren

TEHERAN (ANP) - De Verenigde Staten en Israël wilden bij aanvang van de oorlog in Iran de voormalige president Mahmoud Ahmadinejad aan de macht helpen. Dat schrijft de Amerikaanse krant The New York Times, die zich baseert op informatie van anonieme bronnen. Het plan zou al meteen zijn misgelopen toen Ahmadinejad daarbij gewond raakte.

55 minuten geleden
Laatste lichamen van omgekomen duikers Malediven geborgen

MALÉ (ANP/AFP/RTR) - Op de Malediven zijn de twee laatste lichamen van de vijf omgekomen Italiaanse duikers geborgen. De Italianen stierven vorige week donderdag tijdens een duiktocht naar onderwatergrotten.

59 minuten geleden
Oekraïense vrouwen weer geheel vrij om land in en uit te reizen

KYIV (ANP) - Vrouwen in Oekraïne kunnen weer vrijelijk de grens oversteken. Dat melden RBC Ukraine en Ukrinform op gezag van de grenswacht in het land. Eerder golden nog restricties voor vrouwen in bepaalde posities, zoals sommige overheidsmedewerkers, parlementariërs, hoogwaardigheidsbekleders en rechters. De opheffing volgt op een vrijdag aangekondigd kabinetsbesluit.

1 uur geleden
Kremlin: Witkoff snel naar Rusland voor onderhandelingen

MOSKOU (ANP/RTR) - De Amerikaanse gezant Steve Witkoff zal binnenkort Rusland aandoen, meldt een Kremlinverslaggever op gezag van Witkoffs Russische evenknie, Kirill Dmitriev.

3 uur geleden
FT: EU overweegt Draghi of Merkel voor gesprekken met Poetin

LONDEN (ANP) - Regeringen van EU-landen bespreken of voormalig president van de Europese Centrale Bank Mario Draghi of voormalig bondskanselier Angela Merkel de EU zou kunnen vertegenwoordigen in mogelijke onderhandelingen met de Russische president Vladimir Poetin over de oorlog in Oekraïne. Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times.

4 uur geleden
Xi begroet Poetin in Grote Hal van het Volk in Beijing

BEIJING (ANP/AFP/RTR) - De Chinese president Xi Jinping heeft zijn Russische collega Vladimir Poetin ontvangen voor een topontmoeting. Dit gebeurde minder dan een week na het ontspanningsinitiatief van hun Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump in Beijing, aldus Russische staatsmedia.

4 uur geleden