Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

EU-landen schuiven naar elkaar om oorlog in Gaza te beëindigen

EU-landen schuiven naar elkaar om oorlog in Gaza te beëindigen

LUXEMBURG (ANP) - De EU-landen zijn nog altijd verdeeld over hoe ze moeten omgaan met Israël, maar zijn het erover eens dat humanitaire hulp voor de Palestijnen nu snel moet verbeteren. "Daar zit iedereen op één lijn", zei demissionair minister Hanke Bruins Slot na afloop van een vergadering van EU-ministers van Buitenlandse Zaken in Luxemburg. "Essentieel is dat alle grenzen gewoon weer opengaan en dat ook Rafah weer bereikt kan worden". De stad in het zuiden van Gaza is zwaar door Israël bestookt en honderdduizenden mensen zijn de stad ontvlucht.

Israël is er intussen op aandringen van de EU mee akkoord gegaan dat er een speciale vergadering komt om samen over de situatie rond Gaza te praten. Het is nog zoeken naar een datum.

Zo'n EU-Israël Associatieraad is een gebruikelijk platform om over de samenwerking tussen de Europese Unie en Israël te spreken. Maar in de praktijk komt de vergadering maar weinig bijeen. Dat deze vergadering er nu misschien toch komt, op initiatief van de EU, geeft wel aan dat ook binnen de EU gezocht wordt naar nieuwe oplossingen voor de oorlog in Gaza.

De EU blijft wel verdeeld over Israël en de Palestijnen. Landen als Nederland en Duitsland komen traditioneel voor Israël op, terwijl landen als Spanje en Ierland de Palestijnen steunen. "Op het moment is er geen voornemen om de Palestijnse staat te erkennen", aldus Hanke Bruins Slot over de stand van zaken binnen de EU rond de door de EU gewenste tweestatenoplossing.

Meer uit Buitenland

Meer beveiliging kerststal Brussel na diefstal hoofd kindje Jezus

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Brussel heeft extra veiligheidsmaatregelen genomen om de kerststal op de Grote Markt beter te beschermen. Directe aanleiding is de diefstal van het hoofd van het kindje Jezus uit de kerststal het afgelopen weekend.

2 uur geleden
Weer tientallen mensen ontvoerd door gewapende groepen in Nigeria

ABUJA (ANP/AFP) - Afgelopen weekend zijn in Nigeria meer dan dertig mensen ontvoerd door gewapende groepen. De ontvoeringen vonden onder andere plaats in de noordelijke regio Kano, waar deze tot nu toe nauwelijks voorkwamen.

2 uur geleden
Zelensky en Macron spreken Witkoff en Europese leiders

PARIJS (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft tijdens zijn bezoek aan zijn Franse ambtgenoot Emmanuel Macron ook gesproken met andere Europese leiders en de Amerikaanse gezant Steve Witkoff. De gesprekken volgen op nieuw topoverleg tussen Kyiv en Washington over vrede in Oekraïne.

2 uur geleden
Meer dan vijftig agenten gewond bij anti-AfD-protest Gießen

WIESBADEN (ANP) - Bij de grootschalige demonstratie tegen de oprichting van een nieuwe jongerentak van de AfD afgelopen zaterdag in het Duitse Gießen, zijn meer dan vijftig politieagenten gewond geraakt. Dat zegt de Hessense deelstaatminister Roman Poseck maandag tijdens een persconferentie over de onlusten.

3 uur geleden
Herzog: denk alleen aan belang Israël bij gratieverzoek Netanyahu

JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische president Isaac Herzog denkt alleen aan de belangen van Israël wanneer hij het gratieverzoek van premier Benjamin Netanyahu in overweging neemt. Dat zei de president maandag in een verklaring.

4 uur geleden
Rusland boos om NAVO-mijmering over 'preventieve' cyberaanvallen

MOSKOU (ANP) - Dat de NAVO nadenkt over preventieve cyberaanvallen en ander proactiever optreden tegen bijvoorbeeld Russische hackers is "extreem onverantwoordelijk", vindt Rusland. Het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken hekelt uitlatingen daarover van de voorzitter van de legerchefs van de NAVO-landen.

4 uur geleden
Negentien EU-landen hebben plan voor extra defensie-investeringen

BRUSSEL (ANP) - De negentien EU-landen die een lening krijgen van de Europese Commissie voor extra investeringen in defensie, hebben allemaal hun nationale plannen ingediend. Dat heeft Eurocommissaris Andrius Kubilius (Defensie) maandag bekendgemaakt op X.

4 uur geleden