EU-landen onderhandelen over uitzonderingen op gasbesparingsplan
BRUSSEL (ANP) - Minister Rob Jetten wil dat het aantal uitzonderingen op maatregelen om de komende maanden te besparen op het gasverbruik in de EU beperkt blijft. Een aantal landen, waaronder Spanje, Griekenland en Polen, heeft bezwaren tegen het voorstel van de Europese Commissie om 15 procent gas minder te verbruiken tussen augustus en eind maart en eist uitzonderingen. "Daar onderhandelen we vandaag nog over, maar de inzet van Nederland is dat we het aantal uitzonderingen beperkt houden", aldus Jetten.
Het Duitse persbureau DPA meldde maandagnacht op basis van anonieme bronnen dat de 27 lidstaten een akkoord hebben bereikt over een noodplan van de Europese Commissie met de naam Save gas for a safe winter (Spaar gas voor een veilige winter) om vrijwillig 15 procent gas te besparen en als dat niet snel genoeg lukt verplichte maatregelen in te stellen. Maar de race is nog niet gelopen.
Zo zei de Poolse minister Anna Moskwa bij aankomst in Brussel dat besparingen in haar land niet nodig zijn omdat de Poolse gasvoorraad vol is. Haar Spaanse collega Teresa Ribera zei dat het terugschroeven van de Spaanse energievraag andere EU-landen niet zal helpen omdat Spanje geen infrastructuur heeft om gas te kunnen delen met andere lidstaten.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP) - Brussel heeft een onderzoek geopend naar Meta's beleid rondom AI-functies in WhatsApp. De Europese Commissie gaat beoordelen of het Amerikaanse techbedrijf mogelijk in strijd handelt met Europese mededingingsregels door het concurrerende bedrijven moeilijker te maken om klanten via WhatsApp te bereiken.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Nederlandse verzekeraars hebben actie beloofd om te voorkomen dat trouwe klanten onnodig hogere premies betalen dan nieuwe. Een aantal van hen controleert het verzekeringenaanbod blijvend om deze prijsverschillen te voorkomen, melden het Verbond van Verzekeraars en de Autoriteit Financiële Markten (AFM).
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse industrie heeft vorig jaar iets groener geproduceerd dan een jaar eerder, maar op de langere termijn is er nog geen sprake van een trendbreuk. Dat meldt de Nederlandse Emissieautoriteit (NEa) op basis van gegevens van grote industriebedrijven in ons land.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Brussel vindt de financiële markten binnen de EU te gefragmenteerd en wil dat het makkelijker wordt om binnen Europa financiële diensten te verhandelen. Daarvoor presenteert de Europese Commissie donderdag een plan. Daarin geeft Brussel de Europese toezichthouder voor financieel toezicht ook een grotere rol.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - De Italiaanse politie heeft op hoofdkantoren van dertien bekende modebedrijven documenten opgevraagd over hun omgang met toeleveranciers, meldt persbureau Reuters op basis van documenten van justitie. De actie is onderdeel van een breder onderzoek naar vermeende uitbuiting van arbeiders in de mode-industrie. Agenten bezochten onder andere Dolce & Gabbana, Versace, Prada en de Italiaanse tak van Adidas.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak ging donderdag verder omhoog na de kleine winstbeurt een dag eerder. Beleggers trokken zich op aan de hogere slotstanden op Wall Street, waar de stemming werd gesteund door zwakke cijfers over de Amerikaanse arbeidsmarkt. Die verstevigden de verwachting dat de Federal Reserve volgende week de rente verder gaat verlagen om de grootste economie ter wereld te ondersteunen.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie is van plan een onderzoek te starten naar de AI-functies in WhatsApp, meldt zakenkrant Financial Times. Het onderzoek van de Europese Commissie zou gericht zijn op de manier waarop het Amerikaanse socialemediabedrijf Meta Platforms zijn 'Meta AI'-systeem dit jaar in de berichtendienst heeft ingebouwd.
4 uur geleden