Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

EU-landen onderhandelen over uitzonderingen op gasbesparingsplan

EU-landen onderhandelen over uitzonderingen op gasbesparingsplan

BRUSSEL (ANP) - Minister Rob Jetten wil dat het aantal uitzonderingen op maatregelen om de komende maanden te besparen op het gasverbruik in de EU beperkt blijft. Een aantal landen, waaronder Spanje, Griekenland en Polen, heeft bezwaren tegen het voorstel van de Europese Commissie om 15 procent gas minder te verbruiken tussen augustus en eind maart en eist uitzonderingen. "Daar onderhandelen we vandaag nog over, maar de inzet van Nederland is dat we het aantal uitzonderingen beperkt houden", aldus Jetten.

Het Duitse persbureau DPA meldde maandagnacht op basis van anonieme bronnen dat de 27 lidstaten een akkoord hebben bereikt over een noodplan van de Europese Commissie met de naam Save gas for a safe winter (Spaar gas voor een veilige winter) om vrijwillig 15 procent gas te besparen en als dat niet snel genoeg lukt verplichte maatregelen in te stellen. Maar de race is nog niet gelopen.

Zo zei de Poolse minister Anna Moskwa bij aankomst in Brussel dat besparingen in haar land niet nodig zijn omdat de Poolse gasvoorraad vol is. Haar Spaanse collega Teresa Ribera zei dat het terugschroeven van de Spaanse energievraag andere EU-landen niet zal helpen omdat Spanje geen infrastructuur heeft om gas te kunnen delen met andere lidstaten.

Meer uit Financieel

Vrachtwagenchauffeurs rijden al langzamer om dure diesel

ZOETERMEER (ANP) - Vrachtwagenchauffeurs passen hun rijgedrag al aan door de recordprijzen voor diesel. Dat is in lijn met het advies van Transport en Logistiek Nederland (TLN), al is de branchevereniging zich ervan bewust dat zo'n gedragsaanpassing tijd kost. Om op de korte termijn betalingsproblemen tegen te gaan, levert de optimalisering van de bandenspanning en het rijden met energiezuinigere banden volgens TLN grotere winst op.

24 minuten geleden
AEX herstelt licht na fors verlies door zorgen over Iranoorlog

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met winst aan de dag begonnen. De AEX toonde daarmee enig herstel na het forse verlies een dag eerder, toen zorgen over de aanhoudende gevechten in het Midden-Oosten veel aandelen lager zetten.

4 uur geleden
Unilever bevestigt bod van specerijenbedrijf op voedingsdivisie

LONDEN (ANP) - Verzorgings- en voedingsmiddelenproducent Unilever bevestigt dat een ander bedrijf een overnamebod heeft gedaan op zijn divisie voor eten en drinken. Het gaat om een bod van de specerijenproducent McCormick.

5 uur geleden
Air France-KLM houdt rekening met brandstoftekorten

LONDEN (ANP/RTR) - Luchtvaartconcern Air France-KLM bereidt zich voor op mogelijke brandstoftekorten in delen van de wereld waar het naartoe vliegt. Door de Iranoorlog is de export van brandstoffen vanuit de Golfregio ernstig verhinderd, wat vooral Zuidoost-Aziatische landen raakt. De Frans-Nederlandse luchtvaartcombinatie houdt daarom rekening met problemen bij terugvluchten uit dat deel van de wereld, zei topman Ben Smith tegen de Financial Times.

5 uur geleden
Adviesprijzen benzine en diesel aan de pomp verder omhoog

EINDHOVEN (ANP) - De landelijke adviesprijzen voor benzine en diesel aan de pomp zijn vrijdag verder gestegen door de oorlog in het Midden-Oosten. De adviesprijs voor een liter Euro95 staat volgens consumentencollectief UnitedConsumers nu op 2,565 euro. Dat was 2,543 euro een dag eerder.

6 uur geleden
Investeringen begin 2026 gedaald

DEN HAAG (ANP) - Bedrijven in Nederland hebben in januari 1, 4 procent minder geïnvesteerd dan een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Daarmee was het de vierde maand op rij van dalende investeringen. Er gingen vooral minder investeringen naar gebouwen, auto's en infrastructuur.

6 uur geleden
IEA waarschuwt voor grote energiecrisis door oorlog Midden-Oosten

PARIJS (ANP) - De oorlog in het Midden-Oosten veroorzaakt een grote energiecrisis, waarschuwt het Internationaal Energieagentschap (IEA). Zolang de oorlog aanhoudt, is het volgens de organisatie aan overheden en ook burgers in de rest van de wereld om de impact van de forse olie- en gasprijsstijgingen zoveel mogelijk te beperken. Het IEA raadt mensen bijvoorbeeld aan waar mogelijk vanuit huis te werken om brandstofkosten te drukken.

6 uur geleden