Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

EU-landen keuren nieuwe en strengere asielregels goed

EU-landen keuren nieuwe en strengere asielregels goed

BRUSSEL (ANP) - Het zwaarbevochten nieuwe Europese migratiebeleid heeft de goedkeuring van de EU-landen gekregen. Zodra later deze maand ook het Europees Parlement die geeft, zijn de nieuwe regels na een jarenlange impasse een feit. Net op tijd, want dan wachten de Europese verkiezingen die de Europese besluitvorming voor maanden stilleggen.

Kern van het plan is een strengere controle aan de Europese buitengrenzen. Asielzoekers moeten daar meteen in twee groepen worden opgedeeld: een groep afkomstig uit landen waarvan de kans op asiel groot is en een groep waarvan de kans klein is. Die twee groepen volgen daarna verschillende grensprocedures. Een ander onderdeel is dat landen niet verplicht worden om asielzoekers van Europese aankomstlanden over te nemen, zoals lang het idee was, maar dat ze ook geld mogen storten in een fonds waarmee andere landen de buitengrenzen bewaken of asielzoekers opvangen.

De EU-landen en het Europees Parlement waren het erover eens dat de bestaande asiel- en migratieafspraken onwerkbaar zijn. Maar omdat zowel EU-landen als het Europees Parlement zo veel ideeën - én blokkades - aandroegen in deze complexe materie, duurde de uitweg toch onbedoeld lang. Spanje bereikte in december een principeakkoord met het Europees Parlement, maar de teksten moesten nog juridisch worden opgeschreven, en daarover ontstond weer nieuwe discussie. Het lukte huidig EU-voorzitter België uiteindelijk om de steun van de benodigde royale meerderheid van lidstaten te verzekeren.

Het Europees Parlement moet nu nog voltallig over het zogeheten migratiepact stemmen, maar zal het naar verwachting ook goedkeuren.

Meer uit Buitenland

Regering-Trump trekt aanbeveling 'autismemedicijn' in

WASHINGTON (ANP/AFP) - De regering-Trump komt terug op haar eerdere aanbeveling om mensen met autisme te behandelen met leucovorin. Er is te beperkt bewijs dat het middel kan werken.

28 minuten geleden
Reuters: eerste oorlogsdagen kostten VS 5,6 miljard dollar

WASHINGTON (ANP/RTR) - De eerste twee dagen van de Amerikaanse bombardementen en aanvallen op Iran hebben de staatskas 5,6 miljard dollar (ruim 4,8 miljard euro) gekost. Die informatie heeft het Witte Huis met het Congres gedeeld, zegt een ingewijde tegen persbureau Reuters.

58 minuten geleden
Canada schroeft beveiliging ambassades VS en Israël op

TORONTO (ANP/RTR) - Canada verhoogt de beveiliging van Amerikaanse en Israëlische ambassades en consulaten in het land in reactie op een beschieting van het Amerikaanse consulaat in Toronto.

1 uur geleden
Inspectie: onduidelijk of astronauten maanmissie wel overleven

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse plannen om weer mensen naar de maan te laten vliegen, dreigen nog meer vertraging op te lopen. Zo is het momenteel niet duidelijk of de astronauten een missie wel overleven, waarschuwt de inspectie van de Amerikaanse ruimtevaartorganisatie NASA dinsdag. De inspecteur wil dat daar eerst beter onderzoek naar wordt gedaan.

1 uur geleden
Israël wil 'geen eindeloze oorlog' met Iran

JERUZALEM (ANP) - Israël zit niet te wachten op "een eindeloze oorlog met Iran". Dat heeft minister Gideon Saar van Buitenlandse Zaken verklaard.

2 uur geleden
Bondgenoten sprokkelen nog wat Patriot-raketten voor Oekraïne

BERLIJN (ANP) - Oekraïne krijgt 35 extra Patriot-onderscheppingsraketten om zich tegen Russische bombardementen te verdedigen. Een aantal bondgenoten, waaronder Nederland, heeft wegens de grote tekorten van Oekraïne nog wat uit eigen voorraden geschraapt.

4 uur geleden
Iran meldt schade aan historisch paleis na aanvallen

TEHERAN (ANP/DPA) - Iran beschuldigt de Verenigde Staten en Israël van het beschadigen van een historische locatie: het honderden jaren oude paleis Chehel Sotoun in Isfahan. "De wereld kan niet zwijgen terwijl de brute misdaden van de agressors het gedeelde erfgoed van de mensheid bedreigen", schreef een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken op X.

4 uur geleden