EU-landen eisen minder administratieve rompslomp voor boeren
BRUSSEL (ANP) - Het aanvragen van en rapporteren over Europese subsidies uit het gemeenschappelijk landbouwbeleid (GLB) moet veel eenvoudiger. Dat hebben de EU-ministers van Landbouw maandag in Brussel besloten. Boeren hebben te maken met te veel administratieve rompslomp, volgens de ministers. Ze roepen de Europese Commissie op om procedures voor boeren die aanspraak maken op Europese subsidies te vereenvoudigen.
Boeren klagen al langer over de administratieve rompslomp die daarbij komt kijken. Sommige boeren moeten extra hulp inhuren om de papieren juist en op tijd in te vullen. Andere boeren draaien zelf overuren om aan de administratieve eisen van de Europese Unie te voldoen. Zo moeten boeren aangeven hoeveel land ze bezitten en welke gewassen ze daarop verbouwen. Ook moeten ze bewijzen dat ze zich aan Europese regels houden over het gebruik en afvoeren van mest of over het inzaaien van stroken voor wilde bloemen.
Het gemeenschappelijk landbouwbeleid is een grote pot met Europees geld. Het is een van de grootste uitgavenposten van de Europese Unie. Boeren kunnen aanspraak maken op geld uit het GLB voor onder meer inkomenssteun of voor het nemen van duurzaamheidsmaatregelen.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - Het Israëlische veiligheidskabinet heeft maatregelen goedgekeurd die de Israëlische controle over de bezette Westelijke Jordaanoever versterken en de weg vrijmaken voor verdere uitbreiding van Joodse nederzettingen in het Palestijnse gebied. Dat melden minister van Financiën Bezalel Smotrich en minister van Defensie Israel Katz.
14 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP/DPA) - De al vaker veroordeelde Iraanse Nobelprijswinnares Narges Mohammadi heeft nieuwe celstraffen gekregen, meldt haar advocaat. De activiste kreeg in 2023, toen ze in de gevangenis zat, de Nobelprijs voor de Vrede toegekend voor haar strijd tegen de onderdrukking van vrouwen in Iran en voor haar strijd voor mensenrechten en vrijheid. Het islamitische regime was uiterst kritisch over dat besluit.
2 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De rechterhand van de Britse premier Keir Starmer is opgestapt in de nasleep van het schandaal rond de Amerikaanse zedendelinquent en zakenman Jeffrey Epstein. Ex-stafchef Morgan McSweeney zegt dat hij de verantwoordelijkheid neemt voor het advies om Peter Mandelson te benoemen tot ambassadeur in de Verenigde Staten, meldt hij zelf op X.
5 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Iran twijfelt of de Verenigde Staten werkelijk serieuze intenties hebben bij de onderhandelingen over het Iraanse nucleaire programma. De Amerikaanse sancties en recente militaire acties "doen twijfels rijzen over de ernst en bereidheid" om daadwerkelijk tot een oplossing te komen, stelt de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken, Abbas Araghchi.
8 uur geledenTOKYO (ANP/AFP/RTR/BLOOMBERG) - De coalitie van de Japanse premier Sanae Takaichi stevent af op forse winst bij de vervroegde verkiezingen die ze zelf had uitgeroepen. Volgens de jongste prognose van de Japanse publieke omroep NHK behaalt de conservatieve coalitie zeker 310 van de 465 zetels in het Lagerhuis van het parlement. Daarmee is er een machtige tweederdemeerderheid voor de Liberaal-Democratische Partij (LDP) van Takaichi en de veel kleinere Japanse Innovatiepartij.
8 uur geledenMILAAN (ANP/RTR) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni heeft de demonstranten die protesteren tegen de Winterspelen "vijanden van Italië" genoemd. Dat deed de bewindsvrouw op Instagram, waar ze ook haar lof uitsprak voor de vele Italianen die zich inzetten voor een soepel verloop van het sporttoernooi.
9 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De dader van de moordaanslag op de Russische luitenant-generaal Vladimir Aleksejev is opgepakt in Dubai. Dat meldt de Russische geheime dienst FSB. De Russische topmilitair werd vrijdag neergeschoten in een appartementencomplex in Moskou en ligt sindsdien in het ziekenhuis. Een Russische handlanger, Viktor Vasin (1959), werd opgepakt in Moskou.
13 uur geleden