EU-landen eisen minder administratieve rompslomp voor boeren
BRUSSEL (ANP) - Het aanvragen van en rapporteren over Europese subsidies uit het gemeenschappelijk landbouwbeleid (GLB) moet veel eenvoudiger. Dat hebben de EU-ministers van Landbouw maandag in Brussel besloten. Boeren hebben te maken met te veel administratieve rompslomp, volgens de ministers. Ze roepen de Europese Commissie op om procedures voor boeren die aanspraak maken op Europese subsidies te vereenvoudigen.
Boeren klagen al langer over de administratieve rompslomp die daarbij komt kijken. Sommige boeren moeten extra hulp inhuren om de papieren juist en op tijd in te vullen. Andere boeren draaien zelf overuren om aan de administratieve eisen van de Europese Unie te voldoen. Zo moeten boeren aangeven hoeveel land ze bezitten en welke gewassen ze daarop verbouwen. Ook moeten ze bewijzen dat ze zich aan Europese regels houden over het gebruik en afvoeren van mest of over het inzaaien van stroken voor wilde bloemen.
Het gemeenschappelijk landbouwbeleid is een grote pot met Europees geld. Het is een van de grootste uitgavenposten van de Europese Unie. Boeren kunnen aanspraak maken op geld uit het GLB voor onder meer inkomenssteun of voor het nemen van duurzaamheidsmaatregelen.
Meer uit Buitenland
SUTATAUSA (ANP/AFP) - Bij de mijnexplosie in Colombia zijn negen doden gevallen. Zes mijnwerkers konden worden gered, meldt het nationale mijnagentschap van het land.
49 minuten geledenTEHERAN (ANP) - Volgens Iran hebben de Verenigde Staten tijdens acties in de Straat van Hormuz twee kleine boten aangevallen waarop zich burgers bevonden. Daarbij zijn vijf mensen omgekomen, meldt de Iraanse staatstelevisie.
3 uur geledenCHANGSHA (ANP/RTR/AFP) - Bij een explosie in een vuurwerkfabriek in de Chinese provincie Hunan zijn zeker 21 mensen omgekomen. Ruim zestig anderen raakten gewond.
3 uur geledenZAPORIZJA (ANP) - Deskundigen van het Internationaal Atoomenergieagentschap IAEA hebben geconstateerd dat er meetapparatuur in de kerncentrale van Zaporizja is beschadigd bij een droneaanval.
4 uur geledenSUTATAUSA (ANP) - Na een mijnexplosie in Colombia zijn twaalf mijnwerkers opgesloten geraakt. Volgens de gouverneur van de regio in Centraal-Colombia werd de explosie waarschijnlijk veroorzaakt door een ophoping van gassen. In het land vinden geregeld mijnongelukken plaats, meestal als gevolg van slechte ventilatie.
4 uur geledenKINSHASA (ANP) - Rebellen van de Allied Democratic Forces (ADF) in de Democratische Republiek Congo plegen massale mensenrechtenschendingen in het oosten van het land, meldt Amnesty International. Volgens de hulporganisatie kunnen de schendingen neerkomen op oorlogsmisdrijven en misdaden tegen de menselijkheid.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Tijdens de uitreiking van de Pulitzerprijzen zijn maandag in New York verschillende reportages over het beleid van de Amerikaanse president Donald Trump in de prijzen gevallen. De organisatie achter de journalistieke prijzen hekelde tijdens de bekendmaking onder meer de beperkte toegang van de media tot het Witte Huis en het Pentagon.
7 uur geleden