EU-landen eisen minder administratieve rompslomp voor boeren
BRUSSEL (ANP) - Het aanvragen van en rapporteren over Europese subsidies uit het gemeenschappelijk landbouwbeleid (GLB) moet veel eenvoudiger. Dat hebben de EU-ministers van Landbouw maandag in Brussel besloten. Boeren hebben te maken met te veel administratieve rompslomp, volgens de ministers. Ze roepen de Europese Commissie op om procedures voor boeren die aanspraak maken op Europese subsidies te vereenvoudigen.
Boeren klagen al langer over de administratieve rompslomp die daarbij komt kijken. Sommige boeren moeten extra hulp inhuren om de papieren juist en op tijd in te vullen. Andere boeren draaien zelf overuren om aan de administratieve eisen van de Europese Unie te voldoen. Zo moeten boeren aangeven hoeveel land ze bezitten en welke gewassen ze daarop verbouwen. Ook moeten ze bewijzen dat ze zich aan Europese regels houden over het gebruik en afvoeren van mest of over het inzaaien van stroken voor wilde bloemen.
Het gemeenschappelijk landbouwbeleid is een grote pot met Europees geld. Het is een van de grootste uitgavenposten van de Europese Unie. Boeren kunnen aanspraak maken op geld uit het GLB voor onder meer inkomenssteun of voor het nemen van duurzaamheidsmaatregelen.
Meer uit Buitenland
PARAMARIBO (ANP) - Bij het kantongerecht in Paramaribo is dinsdag de behandeling begonnen van de rechtszaak die zestig erfgenamen van slachtoffers van de Decembermoorden van 1982 hebben aangespannen tegen de staat Suriname. Hun advocaat Hugo Essed spreekt van "een goed begin": de staat gaf, best uitzonderlijk, direct een eerste reactie op de eis. Toch wil Essed niet te optimistisch zijn. "Het kan alles bij elkaar toch wel een jaar duren."
51 minuten geledenGENÈVE (ANP) - Een Frans voorstel voor een strenge wet tegen antisemitisme zou "de vrijheid van meningsuiting ernstig ondermijnen", waarschuwen speciaal rapporteurs van de Verenigde Naties. De onafhankelijke experts zeggen dat het voorstel van parlementslid Caroline Yadan meerdere mensenrechten zou schenden.
56 minuten geledenTEKNAF (ANP/AFP) - Een boot met daarin ongeveer 250 vluchtelingen is gekapseisd tijdens een reis van Bangladesh naar Maleisië, meldt vluchtelingenorganisatie UNHCR. Aan boord zouden Rohingya-vluchtelingen en mensen met de Bengaalse nationaliteit zijn geweest, onder wie ook kinderen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Israël en Libanon zijn begonnen aan hun eerste directe topoverleg sinds 1993. Ambassadeurs van de landen zijn samengekomen op het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken in Washington.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - De ministers van Buitenlandse Zaken van zeventien landen, waaronder Nederland, roepen Libanon en Israël op om "de kans die het staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran biedt" aan te grijpen. Het aanhouden van de oorlog in Libanon brengt "de huidige de-escalatie in de regio" in gevaar, stellen de Europese landen en Australië in een verklaring.
2 uur geledenPALMA (ANP/AFP) - Een Spaanse rechtbank zegt geen onderzoek te kunnen doen naar de deepfakezaak van de Duitse tv-presentatrice Collien Fernandes. Zij had een aanklacht ingediend tegen haar ex, tv-ster Christian Ulmen, voor het jarenlang heimelijk verspreiden van gemanipuleerde naaktfoto's en -video's van haar.
3 uur geledenROME (ANP/RTR/DPA/AFP) - Italië schort een meer dan twintig jaar oude defensiedeal met Israël op. Dat maakte premier Giorgia Meloni bekend tijdens een bezoek aan Verona. Israël zegt in een reactie dat dat besluit weinig gevolgen zal hebben.
4 uur geleden