Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

EU-landen eens over nieuwe sancties tegen Rusland

EU-landen eens over nieuwe sancties tegen Rusland

BRUSSEL (ANP) - Ambassadeurs van de EU-landen zijn akkoord over een nieuw, uitgebreid pakket aan sancties tegen Rusland. De afspraken moeten nu nog formeel door EU-ministers worden bekrachtigd. Ze kunnen dan voor 24 februari van kracht zijn, als wordt herdacht dat Rusland twee jaar geleden Oekraïne binnenviel.

Alle landen konden nu instemmen met dit dertiende sanctiepakket, nadat vorige week nog Hongarije meer tijd had gevraagd om ernaar te kijken. Op de sanctielijst staan bijna tweehonderd nieuwe namen van mensen en organisaties. De precieze lijst is tot de officiële goedkeuring niet openbaar. Maar volgens ingewijden zouden er voor het eerst behalve Russische bedrijven ook een aantal bedrijven in China op de lijst staan. Europeanen mogen straks niet langer met deze Chinese bedrijven zaken doen.

Hoofddoel van de nieuwe lijst is voorkomen dat Rusland vanuit Europa of via andere landen onderdelen koopt voor drones. Die zou Moskou immers kunnen inzetten in de strijd tegen Oekraïne.

De EU-ambassadeurs hebben ook de bestaande sancties tegen Rusland met zes maanden verlengd. Op die lijsten staan al ongeveer 2000 mensen en bedrijven.

Meer uit Buitenland

Gezondheidsorganisaties VS naar rechter om vermindering vaccins

WASHINGTON (ANP) - Verschillende Amerikaanse organisaties voor gezondheidszorg zijn naar de rechter gestapt, omdat de aanbevolen lijst voor vaccinaties voor kinderen is ingekort. Dat meldt The Washington Post.

3 uur geleden
Sydney sluit stranden vanwege aanvallen door haaien

SYDNEY (ANP) - De Australische stad Sydney heeft dinsdag 34 stranden afgesloten voor bezoekers vanwege vier aanvallen door haaien in twee dagen tijd, aldus plaatselijke autoriteiten.

3 uur geleden
Amnesty: tactieken regering-Trump tasten mensenrechten aan

LONDEN (ANP) - De regering van de Amerikaanse president Donald Trump ondermijnt in toenemende mate de mensenrechten. Daarvoor waarschuwt Amnesty International in een dinsdag verschenen rapport.

5 uur geleden
VK onderzoekt verbod sociale media voor jongeren onder 16

LONDEN (ANP) - De Britse regering onderzoekt of het wenselijk is om sociale media te verbieden voor jongeren onder de 16 jaar, meldt de BBC.

5 uur geleden
Dodental door bosbranden in Chili loopt op

PENCO (ANP) - Het dodental door bosbranden in Chili is opgelopen tot zeker negentien mensen, aldus de autoriteiten. De regering is nog steeds bezig met grootschalige evacuaties van mensen. Meer dan dertig branden worden op dit moment bestreden. De situatie wordt bemoeilijkt door extreme hitte en sterke wind.

5 uur geleden
IS pleegt aanslag op Chinees restaurant in Kabul om Oeigoeren

KABUL (ANP/AFP/RTR) - Islamitische Staat (IS) heeft een aanslag op een Chinees restaurant in de Afghaanse hoofdstad Kaboel geclaimd. Daarbij kwamen volgens lokale autoriteiten een Chinees en zes Afghanen om het leven. Een niet nader gespecificeerd aantal mensen raakte gewond. IS spreekt zelf van 25 slachtoffers.

8 uur geleden
Soedanese RSF doodt 'per ongeluk' 7 militairen uit Tsjaad

NDJAMENA (ANP/AFP) - De Soedanese Rapid Support Forces zeggen "per ongeluk" in gevecht te zijn geraakt met het leger uit buurland Tsjaad. Daarbij werden volgens dat land zeven militairen gedood. De RSF zegt dat het om een fout ging en dat de paramilitairen het gemunt hadden op leden van het Soedanese leger die vanuit Tsjaad de grens zouden zijn overgestoken.

8 uur geleden