Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

EU-landen beginnen met vaccineren tegen coronavirus

EU-landen beginnen met vaccineren tegen coronavirus

BRUSSEL (ANP) - Veel landen binnen de Europese Unie beginnen zondag met het vaccineren tegen het coronavirus. In de ochtend kregen inwoners van Italië, Tsjechië, Zweden en Cyprus de eerste prikken. In Duitsland, Hongarije en Slowakije waren zaterdag al de eerste vaccins toegediend in het kader van de Europese uitrol van het vaccin van Pfizer en BioNTech. Nederland volgt vanaf 8 januari.

Italië begon met het vaccineren van gezondheidswerkers en de meest kwetsbare groepen. Op foto's van het ministerie van Volksgezondheid is te zien dat verschillende mannen en vrouwen zondagochtend een prik kregen. "Deze datum zal voor altijd bij ons blijven", tweette premier Giuseppe Conte.

Italië was het eerste westerse land dat zwaar getroffen werd door de pandemie. Meer dan 71.000 mensen zijn daar tot nu toe gestorven aan Covid-19.

Tsjechië

In Tsjechië kreeg premier Andrej Babis als eerste het vaccin in het Centraal Militair Hospitaal in Praag, net voordat andere ziekenhuizen in de hoofdstad en de op één na grootste stad Brno begonnen met de distributie van de 9750 doses die het land tot nu toe heeft ontvangen.

"Het vaccin dat gisteren uit de Europese Unie is aangekomen, dat is hoop, hoop dat we terug zullen keren naar een normaal leven," zei Babis voordat hij de prik kreeg. Kort na Babis kreeg de 95-jarige Emilie Repikova, 95, een veteraan uit de Tweede Wereldoorlog, het vaccin toegediend.

Zweden

In Zweden kreeg de 91-jarige Gun-Britt Johnson in een verpleeghuis in Mjolby de primeur. "Ik heb niets gevoeld," zei ze na het krijgen van de prik. Ze zei dat het "een verrassing" was om als eerste in het land van 10,3 miljoen inwoners te worden uitgekozen om het vaccin te krijgen en ze had er naar uitgekeken.

In Cyprus kregen de bewoners van bejaardenhuizen in de steden Nicosia, Larnaca en Limassol als eersten het vaccin toegediend.

Het vaccin van Pfizer en BioNTech werd maandag goedgekeurd voor gebruik in de Europese Unie. Het middel kwam zaterdag aan in de lidstaten, ook in Nederland.

Meer uit Buitenland

NetBlocks: al 48 uur geen internet in Iran

TEHERAN (ANP) - Iran kampt al 48 uur met een totale internetblackout. Dat meldt NetBlocks, een ngo die wereldwijd het internet, digitale rechten en cyberveiligheid monitort, op X.

22 minuten geleden
Oekraïne richt grote schade aan in havenstad Novorossisk

NOVOROSSISK (ANP/RTR) - Bij een grote nachtelijke Oekraïense aanval op Novorossisk zijn zeker vijf mensen gewondgeraakt en twintig panden beschadigd. Dat meldt de burgemeester.

43 minuten geleden
Koeweit: gevechtsvliegtuigen VS neergestort, bemanning overleefd

KOEWEIT (ANP/AFP/DPA) - Boven Koeweit zijn meerdere Amerikaanse gevechtstoestellen neergestort. Dat meldt het ministerie van Defensie in dat land. De bemanning zou het volgens de woordvoerder hebben overleefd.

58 minuten geleden
VK: VS hebben niet gevraagd getroffen basis Cyprus te gebruiken

LONDEN (ANP/RTR/AFP) - De VS hebben het VK niet gevraagd om de Britse militaire basis op Cyprus te gebruiken die werd getroffen door een droneaanval. Dat zei de Britse minister van Buitenlandse Zaken Yvette Cooper maandag.

1 uur geleden
Rode Halve Maan: 555 mensen omgekomen in Iran sinds begin oorlog

TEHERAN (ANP/AFP) - In Iran zijn sinds het uitbreken van de oorlog al zeker 555 mensen omgekomen, zegt de Iraanse Rode Halve Maan. Iran heeft sinds zaterdag te maken met grootschalige aanvallen door Israël en de VS.

1 uur geleden
China dringt aan op staakt-het-vuren in Midden-Oosten

BEIJING (ANP/AFP/RTR) - China heeft maandag opnieuw opgeroepen tot een staakt-het-vuren en diplomatieke gesprekken om een einde te maken aan het conflict in het Midden-Oosten, dat inmiddels al drie dagen duurt.

1 uur geleden
Turkije en Iran sluiten grens voor dagjesmensen

ANKARA (ANP/AFP) - Turkije en Iran hebben in onderling overleg de grensovergangen gesloten voor dagjesmensen. Dat meldt de Turkse minister van Handel Ömer Bolat op X. Wie nog dezelfde dag de grens weer wil oversteken, kan dat tot nader order niet meer.

1 uur geleden