Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

EU-landen aan vooravond top nog niet eens over olieboycot Rusland

EU-landen aan vooravond top nog niet eens over olieboycot Rusland

BRUSSEL (ANP) - De EU-landen zijn het ook een dag voor een speciale EU-top over Oekraïne nog niet eens geworden over een embargo voor Russische olie. De Europese Commissie verwacht wel dat ze er komende week uitkomen, zeggen EU-bronnen.

De EU-landen werken koortsachtig aan een uitzondering voor met name Hongarije om dat land alsnog te winnen voor een embargo op Russische olie. Door de aanvoer van olie via de zogeheten Droezjba-pijpleiding buiten de boycot te laten, hopen ze de al weken durende patstelling over nieuwe sancties te doorbreken.

Het embargo is het belangrijkste onderdeel van het volgende pakket sancties, waarover de lidstaten inmiddels ruim drie weken onderhandelen. Brussel hoopt daarmee de gestage stroom van vele miljarden euro's naar de oorlogskas van het Kremlin in te dammen.

Het voorstel dat de lidstaten nu bespreken zou nog dit jaar een eind maken aan de invoer van Russische olie per tanker. Voor de olie die via de Droezjba-pijpleiding naar onder meer Hongarije en Slowakije stroomt, zou tot nader order een uitzondering worden gemaakt.

Meer uit Buitenland

Pakistan: pogingen voor akkoord tussen VS en Iran gaan door

ISLAMABAD (ANP/DPA) - Volgens de Pakistaanse premier Shehbaz Sharif zijn er nog steeds pogingen om tot een akkoord te komen tussen de VS en Iran. De onderhandelingen in Islamabad afgelopen zaterdag liepen op niks uit. "Op dit moment wordt er alles aan gedaan om de openstaande kwesties op te lossen", aldus Sharif in een tv-toespraak.

5 minuten geleden
Noorwegen heropent 15 jaar na aanslag Breivik regeringsgebouwen

OSLO (ANP/DPA/RTR) - De Noorse regering heeft na vijftien jaar weer de eerste gebouwen in gebruik genomen die werden beschadigd bij de bomaanslag van Anders Breivik. Premier Jonas Gahr Støre heeft de gebouwen in het Regjeringskvartalet (het regeringskwartier) van Oslo officieel geopend.

29 minuten geleden
Trump dreigt met aanvallen op schepen Iran die blokkade negeren

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gedreigd met aanvallen op Iraanse "snelle aanvalsschepen", als die de blokkade van de Golf van Oman negeren. "Als een van deze schepen ook maar in de buurt komt van onze blokkade, zal het onmiddellijk worden uitgeschakeld", schrijft Trump op Truth Social.

1 uur geleden
Magyar doet handreiking naar Oekraïne en Europa

BOEDAPEST (ANP/RTR) - Hongarije zal onder nieuw bewind de EU-miljardenlening aan Oekraïne niet langer blokkeren. Die verkiezingsbelofte herhaalde premier-in-spé Péter Magyar daags na zijn verkiezingsoverwinning tijdens een persconferentie in Boedapest. Wel voegde hij eraan toe dat Hongarije, gezien de economische situatie in het land, niet kan bijdragen aan die financiële handreiking van de EU aan Kyiv.

1 uur geleden
Rutte kijkt uit naar 'versterken' NAVO met nieuw Hongaars bewind

BRUSSEL (ANP) - NAVO-topman Mark Rutte kijkt ernaar uit om samen te werken met het nieuwe bewind in Hongarije, dat een einde maakte aan zestien jaar Orbán. Rutte heeft zondagavond meteen met aankomend premier Péter Magyar gebeld, laat hij weten.

2 uur geleden
Opnieuw aanval op Rode Kruis-hulpverleners in Libanon

GENÈVE (ANP/RTR) - Een centrum van het Rode Kruis in de Libanese stad Tyre is maandag aangevallen, zegt de hulporganisatie. Volgens het Libanese staatspersbureau NNA viel daarbij een dode en raakten voertuigen van het Rode Kruis beschadigd. Het Internationale Comité van het Rode Kruis zegt in een reactie zich zorgen te maken over de aanvallen op hulpverleners. Zondag kwam een vrijwilliger van de organisatie om het leven door een aanval van een Israëlische drone.

3 uur geleden
Magyar: maximaal twee ambtstermijnen voor premier

BOEDAPEST (ANP) - De Hongaarse oppositieleider Péter Magyar stuurt na zijn verkiezingsoverwinning aan op een aanpassing van de grondwet. Hij wil dat premiers in de toekomst maximaal twee ambtstermijnen kunnen krijgen. Magyar verklaarde dat op een persconferentie nadat hij met zijn Tisza-partij de nationalistische premier Viktor Orbán had verslagen na zestien jaar aan de macht.

3 uur geleden