EU-landen aan vooravond top nog niet eens over olieboycot Rusland
BRUSSEL (ANP) - De EU-landen zijn het ook een dag voor een speciale EU-top over Oekraïne nog niet eens geworden over een embargo voor Russische olie. De Europese Commissie verwacht wel dat ze er komende week uitkomen, zeggen EU-bronnen.
De EU-landen werken koortsachtig aan een uitzondering voor met name Hongarije om dat land alsnog te winnen voor een embargo op Russische olie. Door de aanvoer van olie via de zogeheten Droezjba-pijpleiding buiten de boycot te laten, hopen ze de al weken durende patstelling over nieuwe sancties te doorbreken.
Het embargo is het belangrijkste onderdeel van het volgende pakket sancties, waarover de lidstaten inmiddels ruim drie weken onderhandelen. Brussel hoopt daarmee de gestage stroom van vele miljarden euro's naar de oorlogskas van het Kremlin in te dammen.
Het voorstel dat de lidstaten nu bespreken zou nog dit jaar een eind maken aan de invoer van Russische olie per tanker. Voor de olie die via de Droezjba-pijpleiding naar onder meer Hongarije en Slowakije stroomt, zou tot nader order een uitzondering worden gemaakt.
Meer uit Buitenland
AL-MALHA (ANP/AFP) - Een droneaanval op een drukke markt in de Soedanese deelstaat Noord-Darfur heeft tien mensen het leven gekost, zeggen hulpverleners. Het is niet duidelijk wie er achter de aanval zit.
18 minuten geledenKYIV (ANP) - De gesprekken met de VS over het beëindigen van de oorlog in Oekraïne zijn constructief, maar de signalen vanuit Rusland blijven negatief, schrijft de Oekraïense president Volodymyr Zelensky op X. Hij verwijst naar de aanhoudende aanvallen langs de frontlinie en op de infrastructuur.
48 minuten geledenAMESBURY (ANP) - Duizenden mensen trokken zondagochtend in alle vroegte naar Stonehenge om daar de zonsopgang te aanschouwen die de kortste dag van het jaar inluidt. Volgens de Britse omroep BBC waren er meer dan 8000 mensen aanwezig bij het wereldberoemde monument.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin is bereid om met zijn Franse ambtgenoot Emmanuel Macron te praten "als er wederzijdse politieke wil is". Dat meldt een woordvoerder van het Kremlin volgens het Russische staatspersbureau RIA.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Een mislukte raketlancering van SpaceX afgelopen januari bracht meerdere passagiersvliegtuigen in gevaar, meldt The Wall Street Journal. De onbemande raket explodeerde tijdens een testvlucht.
3 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - Israël keurt de oprichting van negentien nieuwe nederzettingen van Israëlische kolonisten op de Westelijke Jordaanoever goed. Hiermee komt het aantal goedgekeurde nederzettingen van de afgelopen drie jaar uit op 69. Volgens het Internationaal Gerechtshof zijn deze illegaal.
3 uur geledenTAIPEI (ANP/AFP) - De politie in Taiwan sluit terrorisme uit na een steekpartij in het centrum van hoofdstad Taipei vrijdag. Drie mensen kwamen daarbij om het leven, elf anderen raakten gewond.
4 uur geleden