EU: laat Spelen in Tokyo deze zomer doorgaan
BRUSSEL (ANP) - De Olympische Spelen komende zomer in Japan moeten doorgaan, vindt de Europese Unie. Het grootste sporttoernooi van de wereld kan verbeelden hoe de wereld samen optrekt in het bedwingen van de coronapandemie, hopen de EU en Japan.
Er gaan steeds meer stemmen op om de Zomerspelen, die over minder dan twee maanden moeten beginnen, opnieuw uit te stellen of helemaal te schrappen. Japan kampt met een nieuwe golf van coronabesmettingen en het inenten komt voorlopig maar niet op gang.
Maar de EU en Japan "steunen het houden van de Olympische en Paralympische Spelen op een veilige manier deze zomer", zeggen Brussel en Tokyo na een gezamenlijke videotop. "Als een symbool van mondiale eensgezindheid bij het verslaan van de pandemie."
Voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen zei na afloop dat "we uitkijken naar de Spelen". De EU probeert volgens Von der Leyen Japan daarbij te helpen met onder meer de levering van coronavaccins.
Meer uit Sport
HILVERSUM (ANP) - Schaatser Kjeld Nuis slaat het NK sprint van komend weekend over en heeft zijn seizoen beëindigd. De winnaar van olympisch brons op de 1500 meter in Milaan had zich in Thialf nog kunnen plaatsen voor het WK sprint van een week later, maar dat ziet hij niet zitten.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump geeft de Presidential Medal of Freedom aan Connor Hellebuyck, de keeper van het ijshockeyteam dat zondag goud won op de Olympische Spelen. Hij speelde met belangrijke reddingen een grote rol in de finale.
7 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - De rechter-commissaris op Curaçao heeft dinsdagmiddag (lokale tijd) de hechtenis van tophonkballer Jonathan Schoop (34) opgeheven. Schoop blijft nog wel verdachte in een grootschalig onderzoek naar illegaal wapenbezit.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander, koningin Máxima en prinses Amalia hebben dinsdagmiddag de olympische medaillewinnaars geëerd tijdens een ontvangst op Paleis Noordeinde. Tijdens de huldiging werd een traditionele groepsfoto gemaakt aan de voorzijde van het Haagse paleis.
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De nieuwe olympische kampioenen zijn dinsdag geridderd in de Orde van Oranje-Nassau. Schaatssters Jutta Leerdam, Femke Kok, Antoinette Rijpma-de Jong en Marijke Groenewoud kregen een lintje, net als shorttrackers Jens van 't Wout, Melle van 't Wout, Teun Boer, Friso Emons en Itzhak de Laat.
20 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Schaatsster Femke Kok hoopt dat ze "een motivatie is voor kinderen". Dat zei de winnares van olympisch goud en zilver bij de huldiging van de medaillewinnaars in Den Haag.
21 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten hoopt dat jonge mensen meer gaan sporten en bewegen. "Dan zijn dat misschien de olympische toppers van de toekomst", zei Jetten voor de huldiging van de olympische medaillewinnaars in Den Haag.
22 uur geleden