EU-kopstukken Von der Leyen en Borrell nog deze week naar Kiev
BRUSSEL (ANP) - Voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen en EU-buitenlandchef Josep Borrell reizen deze week naar Kiev voor een ontmoeting met de Oekraïense president Volodimir Zelenski. Dat meldt een woordvoerder van het dagelijks EU-bestuur op Twitter. Het exacte moment dat Von der Leyen en Borrell op weg gaan, is om veiligheidsredenen niet bekendgemaakt.
Het bezoek vindt plaats in aanloop naar Stand op for Ukraine, een internationale donorconferentie voor Oekraïne die zaterdag wordt gehouden in de Poolse hoofdstad Warschau. De conferentie is belegd door de Europese Commissie en de regering van Canada.
Vorige week vrijdag bracht de voorzitter van het Europees Parlement, Roberta Metsola, al een bezoek aan Kiev. Zij sprak er met Zelenski en hield een toespraak in het Oekraïense parlement.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse speciale gezant Steve Witkoff en Jared Kushner, de schoonzoon van president Donald Trump, ontmoeten donderdag in Florida een Oekraïense delegatie die wordt geleid door Roestem Oemjerov, de chef van de veiligheidsraad van Oekraïne. In de gesprekken staat vrede in Oekraïne centraal. De ontmoeting vindt volgens een Amerikaanse functionaris in de omgeving van Miami plaats.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump heeft een urenlange ontmoeting van zijn gezant Steve Witkoff en schoonzoon Jared Kushner met zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin "een redelijk goede ontmoeting" genoemd en zei dat "Poetin de oorlog wil beëindigen". Maar Trump zei geen idee te hebben wat er nu gaat gebeuren. Hij zei niet te weten wat hieruit voortkomt: "We gaan het zien".
7 uur geledenGAZA-STAD (ANP/DPA) - Nadat volgens het Israëlische leger meerdere soldaten gewond waren geraakt tijdens een gevecht in de Gazastrook, heeft het Israëlische leger luchtaanvallen uitgevoerd op doelen in het kustgebied. Vijf Palestijnen, onder wie twee minderjarigen, zijn omgekomen, meldt de burgerbescherming in het Palestijnse gebied.
7 uur geledenNAQURA (ANP/AFP) - Afgevaardigden van Israël en Libanon hebben in het VN-hoofdkwartier in Naqura, aan de grens van Libanon met Israël, met elkaar gesproken. Volgens Israël was de sfeer "positief". De Libanese premier Nawaf Salam heeft beklemtoond dat het onderhoud onderdeel was van gesprekken over een afgelopen jaar overeengekomen staakt-het-vuren. "We zijn nog niet aan vredesgesprekken toe", zei Salam. Hij erkent dat economische banden met Israël voor Libanon goed kunnen zijn, maar daar zijn we volgens hem nog ver van.
9 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Ook niet-NAVO-landen Australië en Nieuw-Zeeland springen bij om Oekraïne aan noodzakelijke Amerikaanse wapens te helpen. De twee landen hebben toegezegd bij te dragen aan het zogeheten PURL-inkoopprogramma, zegt NAVO-topman Mark Rutte.
14 uur geledenNEW ORLEANS (ANP) - Het Amerikaanse Homeland Security is begonnen met een grote operatie in New Orleans om migranten op te pakken. Tientallen en mogelijk honderden agenten worden de komende weken naar de stad in de zuidelijke staat Louisiana gestuurd.
14 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Oekraïne heeft de Russische Droezjba-oliepijplijn aangevallen, meldt onder meer The Kyiv Independent op basis van ingewijden. De aanval zou hebben plaatsgevonden in de regio Tambov, enkele honderden kilometers ten zuidoosten van Moskou.
15 uur geleden