EU-kopstukken feliciteren Radev met winst Bulgaarse verkiezingen
BRUSSEL (ANP) - Voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie en voorzitter van de EU-leiders António Costa hebben Rumen Radev gefeliciteerd met zijn overwinning bij de parlementsverkiezingen in Bulgarije. Dat hebben zij maandag op X gedaan.
"Bulgarije is een trots lid van de Europese familie en speelt een belangrijke rol in het aanpakken van onze gemeenschappelijke uitdagingen. Ik kijk ernaar uit om samen te werken voor de welvaart en veiligheid van Bulgarije en Europa", schrijft Von der Leyen.
Costa heeft Radev maandag gebeld en gezegd dat hij ernaar uitkijkt om met Radev in de Europese Raad "te werken aan onze gezamenlijke agenda voor een welvarend, autonoom en veilig Europa".
Radev is de voormalig president van Hongarije en verzet zich tegen militaire steun aan Oekraïne en EU-sancties tegen Rusland.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Een man die wordt verdacht van het beschadigen van de Reflecting Pool in Washington is aangeklaagd voor het vernielen van eigendom, maakte openbaar aanklager Jeanine Pirro donderdag bekend. De 67-jarige David Hearn, een voormalig olympisch kanoër, ontkende eerder met opzet iets kapot gemaakt te hebben.
1 uur geledenDARFUR (ANP/AFP) - Een vrachtwagen die werd gebruikt door de Verenigde Naties om hulpgoederen te vervoeren is aangevallen met een drone in Soedan. Daarbij is 50 ton aan hulpgoederen verloren gegaan, meldt de VN.
2 uur geledenSAINTE-MARIE-LA-MER (ANP/AFP) - In het zuiden van Frankrijk zijn bijna 3000 mensen geëvacueerd om natuurbranden. De brandweer probeert met blushelikopters en blusvliegtuigen het vuur bij de plaatsen Sainte-Marie-la-Mer en Canet-en-Roussillon onder controle te krijgen.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Een deelnemer aan de Britse versie van het realityprogramma Married at First Sight is aangehouden op verdenking van verkrachting. Dat heeft de Metropolitan Police bevestigd aan BBC News. De verdachte is inmiddels op borgtocht vrijgelaten in afwachting van verder onderzoek.
4 uur geledenKYIV (ANP) - Bij Russische aanvallen op de Oekraïense hoofdstad Kyiv is een grote hoeveelheid hulpgoederen van het Rode Kruis verloren gegaan. Een van de belangrijkste opslaglocaties met daarin hulpgoederen met een waarde van meer dan 1,5 miljoen euro werd volledig verwoest, aldus het Rode Kruis.
6 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - Door nachtelijke Russische aanvallen op de Oekraïense hoofdstad Kyiv zijn 27 doden gevallen, meldt de belangrijkste legerfunctionaris van de stad, Tymur Tkatsjenko. Daarnaast zouden 91 mensen gewond zijn geraakt.
6 uur geledenDAMASCUS (ANP/AFP/DPA) - Door een bomexplosie in de Syrische hoofdstad Damascus zijn zeker negen doden gevallen. Nog eens twintig mensen raakten gewond, melden de Syrische autoriteiten.
6 uur geleden