Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

EU-kopstukken beleggen top met Oekraïense president Zelenski

EU-kopstukken beleggen top met Oekraïense president Zelenski

BRUSSEL (ANP) - De voorzitter van de raad van regeringsleiders van de EU en die van de Europese Commissie houden begin februari een top met de Oekraïense president Volodimir Zelenski. De twee EU-kopstukken nodigen Zelenski uit om naar Brussel te komen, maar willen ook elders afspreken.

Zelenski maakte woensdag zijn allereerste buitenlandse reis sinds Rusland zijn land binnenviel. Hij bezocht de Verenigde Staten, de belangrijkste steunpilaar van Oekraïne. Het bezoek was met het oog op de veiligheid tot het laatste moment geheim gehouden.

De aangekondigde top, een in een reeks van jaarlijkse ontmoetingen tussen de EU en partner Oekraïne, moet plaatsvinden op vrijdag 3 februari. Charles Michel en Ursula von der Leyen zullen er verschijnen zonder premier Mark Rutte en de andere 26 regeringsleiders en staatshoofden van de EU-landen, zegt Michels woordvoerder. Oekraïne heeft ingestemd met de datum, maar wil nog niet zeggen of Zelenski zich opnieuw over de grens zal wagen en bijvoorbeeld Brussel zal aandoen.

Michel, Von der Leyen en Zelenski zullen op de top bespreken hoe de EU Oekraïne kan blijven helpen om zich Rusland van het lijf te houden. Waarschijnlijk komen ook de Oekraïense voorbereidingen om EU-lid te worden aan bod.

Meer uit Buitenland

Experts: stroomstoring Spanje en Portugal samenloop van factoren

MADRID (ANP/AFP) - De grootschalige stroomstoring in Spanje en Portugal van april vorig jaar kwam door een "noodlottige samenloop van verschillende factoren", concluderen deskundigen in een rapport. "Er was niet één enkele oorzaak", aldus Damian Cortinas, van de netbeheerdersorganisatie ENTSO-E die opdracht gaf tot het onderzoek.

48 minuten geleden
Woordvoerder Iraanse garde gedood bij luchtaanvallen VS en Israël

TEHERAN (ANP/AFP) - De woordvoerder van de Iraanse Revolutionaire Garde, Ali Mohammad Naini, is gedood bij de Amerikaanse en Israëlische luchtaanvallen op Iran, meldt de Garde in een verklaring.

3 uur geleden
Israël valt Syrische doelen aan na geweld tegen druzen

TEL AVIV (ANP/RTR) - De Israëlische krijgsmacht zegt in de nacht van donderdag op vrijdag infrastructuur van de Syrische regering te hebben aangevallen, als reactie op aanvallen tegen druzen in de provincie Suwayda. Doelwitten waren een commandocentrum en wapens in militaire complexen in Zuid-Syrië.

4 uur geleden
Mette-Marit zegt dat zij is 'gemanipuleerd' door Jeffrey Epstein

OSLO (ANP) - De Noorse kroonprinses Mette-Marit zegt dat zij spijt heeft van haar vriendschap met de veroordeelde zedendelinquent Jeffrey Epstein. Dat zegt zij vrijdag in een interview met de Noorse omroep NRK. "Ik ben gemanipuleerd en bedrogen", aldus Mette-Marit.

4 uur geleden
Iran neemt opnieuw Golfstaten onder vuur

DUBAI (ANP/AFP) - Iran heeft zijn vergeldingsaanvallen op de Golfstaten in de nacht van donderdag op vrijdag voortgezet. Onder meer de Verenigde Arabische Emiraten, Koeweit en Bahrein meldden luchtaanvallen.

7 uur geleden
Mexico zegt elf leden van drugskartel te hebben gedood

MEXICO-STAD (ANP) - Het Mexicaanse leger heeft elf mensen gedood in de deelstaat Sinaloa, de bakermat van het gelijknamige kartel. Dat meldt de Mexicaanse regering. De slachtoffers zouden leden zijn van het Sinaloa-kartel.

10 uur geleden
Brussel grijpt niet rigoureuzer in om energiekosten te verlagen

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie kondigt na lang beraad tussen de lidstaten op de EU-top wel maatregelen aan voor schone energie, maar gaat niet direct iets doen om de energiekosten te drukken. Dat bleek na afloop van de EU-top.

10 uur geleden