Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

EU-kopstuk Michel steunt beslissing sturen tanks naar Oekraïne

EU-kopstuk Michel steunt beslissing sturen tanks naar Oekraïne

STRAATSBURG (ANP) - EU-kopstuk Charles Michel heeft zich uitgesproken voor het sturen van tanks naar Oekraïne. "Het moment daarvoor is aangebroken", vindt de voorzitter van de raad van regeringsleiders en staatshoofden van de Europese Unie.

Oekraïne vraagt al geruime tijd met klem om moderne gevechtstanks. Daarmee hoopt het land de kansen aan het front tegen de Russische invasietroepen definitief te keren en hen komend voorjaar te verjagen uit bezet gebied. Duitsland, dat moet instemmen met het leveren van de begeerde Leopard-tanks omdat die van Duitse makelij zijn, aarzelde lang. Maar Berlijn lijkt onder de grote druk van bondgenoten te zwichten.

Oekraïne "heeft dringend meer wapentuig nodig en ik ben persoonlijk voor het leveren van tanks aan Oekraïne", zei Michel in het Europees Parlement. "Wij, de EU, zullen hen blijven steunen zolang het nodig is."

Meer uit Buitenland

Niet 9000 maar 5000 militairen VS minder, vooral Polen geraakt

BRUSSEL (ANP) - De Verenigde Staten verminderen hun troepental in Europa niet met 9000, maar met 5000 militairen. Het grootste deel ervan zou in Polen worden gelegerd, zegt een hoge NAVO-bron. De Amerikaanse president Donald Trump meldde eerder 5000 troepen uit Duitsland terug te trekken. Meerdere media meldden dat daarnaast 4000 Amerikanen in Polen bij hun aanstaande vertrek niet zouden worden afgelost.

8 minuten geleden
Luchtalarm moet vervangen worden door alternatief systeem

DEN HAAG (ANP) - Het luchtalarm dat in 2028 verdwijnt, moet worden vervangen door een alternatief systeem. Dat zei justitieminister David van Weel (VVD) dinsdag. Het systeem moet nog worden uitgekozen, maar het kan volgens de minister voor 2028 actief zijn.

14 minuten geleden
Nobelprijswinnaar wil vliegveld Goma open om strijd tegen ebola

KINSHASA (ANP/AFP) - De Congolese medicus en winnaar van de Nobelprijs voor de Vrede (2018) Denis Mukwege heeft er bij de rebellenbeweging M23 en andere "bezetters" op aangedrongen het vliegveld van de stad Goma in het noordoosten van de Democratische Republiek Congo te heropenen. Dit is volgens hem nodig voor de strijd tegen de uitbraak van het ebolavirus in dat deel van Afrika.

32 minuten geleden
Spaanse oud-premier Zapatero bepleit onschuld in coronazaak

MADRID (ANP/RTR/AFP) - De Spaanse oud-premier José Luis Rodríguez Zapatero, naar wie een onderzoek loopt voor misstanden, heeft in een videoboodschap zijn onschuld bepleit. "Ik wil nogmaals benadrukken dat al mijn publieke en privéactiviteiten altijd met absoluut respect voor de wet zijn uitgevoerd."

51 minuten geleden
Tientallen doden bij droneaanval op markt in zuiden Soedan

KHARTOEM (ANP/AFP) - Bij een droneaanval op een markt in het zuiden van Soedan zijn zeker 28 mensen om het leven gekomen, melden autoriteiten in dat land. Ook raakten minstens 23 mensen gewond bij de aanval op Ghubaysh, dat in handen van paramilitaire strijdkrachten is. De gewonden zouden zijn overgebracht naar een lokaal ziekenhuis.

56 minuten geleden
Reuters: China heeft in het geheim Russische militairen getraind

BEIJING (ANP/RTR) - De Chinese strijdkrachten hebben eind vorig jaar in het geheim zo'n tweehonderd Russische militairen een training gegeven. Dat meldt persbureau Reuters, dat zich baseert op informatie van Europese inlichtingendiensten en de overeenkomst tussen Rusland en China. Sommige van die militairen zouden later betrokken zijn geweest bij de strijd in Oekraïne.

3 uur geleden
EU-erelintje uitgereikt aan Angela Merkel

STRAATSBURG (ANP) - De Duitse oud-bondskanselier Angela Merkel heeft in Straatsburg de Europese Orde van Verdienste in ontvangst genomen. Ze kreeg een staande ovatie in het Europees Parlement voordat ze het EU-erelintje kreeg opgespeld.

3 uur geleden