Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

EU-kopstuk Michel naar Qatar om te praten over gasleveringen

EU-kopstuk Michel naar Qatar om te praten over gasleveringen

DOHA (ANP/RTR) - Charles Michel, de voorzitter van de Europese Raad, gaat deze week naar Qatar om te praten over gasleveringen aan Europa en over de Europese energiecrisis. Dat meldde een overheidsfunctionaris in Qatar. Naar verwachting brengt Michel dinsdag een bezoek aan Qatar.

Europese landen zoeken naar alternatieven voor Russisch gas vanwege de oorlog in Oekraïne en Qatar is een van de belangrijkste exporteurs van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) ter wereld. De Golfstaat levert nu vooral veel gas aan Aziatische afnemers en wil ook veel meer gaan leveren aan Europa. Vanwege de gascrisis zijn de Europese energieprijzen zeer sterk gestegen.

Volgens de overheidsfunctionaris zal Michel in de Qatarese hoofdstad Doha ook praten over andere vraagstukken, waaronder de oorlog in Oekraïne en over Afghanistan en Iran.

Meer uit Buitenland

Vertrouwen in Mette-Marit nog niet hersteld na interview

OSLO (ANP) - Het vertrouwen in kroonprinses Mette-Marit van Noorwegen is bij veel Noren nog niet hersteld na het interview dat ze gaf aan de Noorse publieke omroep NRK. Een meerderheid vindt dat ze onvoldoende heeft geantwoord over haar banden met zedendelinquent Jeffrey Epstein, blijkt uit peilingen van Noorse kranten.

33 minuten geleden
Aantal gevallen meningitisuitbraak VK stijgt naar 34

CANTERBURY (ANP) - Het aantal gevallen van meningitis bij een uitbraak in het Britse graafschap Kent is opgelopen naar 34, meldt de Britse gezondheidsautoriteit. Het ministerie van Volksgezondheid noemde de uitbraak eerder "ongekend". Twee studenten kwamen recent om het leven.

34 minuten geleden
Iran: nucleaire installatie Natanz opnieuw aangevallen

TEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse nucleaire installatie Natanz is getroffen door Amerikaanse en Israëlische luchtaanvallen, meldt het Iraanse persbureau Tasnim. Hierbij zouden volgens het land geen radioactieve materialen zijn vrijgekomen. Iran meldde begin maart ook dat de kerncentrale was getroffen.

1 uur geleden
Grootste deel Tsjernihiv zonder stroom na Russische droneaanval

TSJERNIHIV (ANP/RTR) - Het grootste deel van de Oekraïense regio Tsjernihiv is zonder stroom komen te zitten na een Russische droneaanval, meldt de lokale gouverneur. Er zijn reparatiewerkzaamheden bezig om de schade te herstellen.

4 uur geleden
WSJ: Iran vuurde raketten af richting basis in Indische Oceaan

TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Iran heeft onlangs twee ballistische raketten afgevuurd richting de Amerikaans-Britse militaire basis op Diego Garcia in de Indische Oceaan. Dat bevestigt het Iraanse persbureau Mehr na berichtgeving van The Wall Street Journal.

8 uur geleden
Iran praat met Japan over toegang Straat van Hormuz

TEHERAN (ANP) - Iran is bereid om Japanse schepen door de Straat van Hormuz te laten varen. Dat heeft de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi gezegd in een interview met het Japanse persbureau Kyodo.

8 uur geleden
New York Times wint zaak rond persvrijheid Pentagon

NEW YORK (ANP) - Het besluit van de regering-Trump om de activiteiten van verslaggevers in het Pentagon aan banden te leggen, is in strijd met de Amerikaanse grondwet. Dat heeft een rechter vrijdag bepaald in een zaak die was aangespannen door The New York Times, meldt de krant.

10 uur geleden