EU-klimaatman Hoekstra: landbouw moet sneller minderen met CO2
BRUSSEL (ANP) - De Europese landbouw moet een grotere inspanning leveren om klimaatverandering tegen te gaan, vindt de nieuwe Eurocommissaris Wopke Hoekstra. De EU mag dan "op schema" liggen om zijn klimaatdoel voor 2030 te halen, om daarin te slagen moet het wel blijven versnellen. De landbouw, woningen en andere gebouwen en het verkeer voorop, aldus Hoekstra.
Hoekstra presenteerde dinsdag voor het eerst als klimaatman van de Europese Commissie een klimaattussenrapport. De EU ligt volgens hem op koers om in 2030 55 procent minder broeikasgassen uit te stoten. Maar deze drie sectoren moeten dan wel meer doen, zei hij. "Ook al ligt dat gevoelig in veel lidstaten."
De nieuwe Eurocommissaris trapte als CDA-leider nog op de rem om boeren niet te overvragen bij de overgang naar een landbouw die minder broeikasgassen en stikstof uitstoot. Maar hij is er nu van overtuigd dat de EU toe moet "naar een heel ander landgebruik en heel andere landbouw".
De EU heeft de uitstoot van CO2 inmiddels teruggedrongen met 32,5 procent ten opzichte van 1990, stelt het tussenrapport.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO verlaagt de groeiraming voor de doe-het-zelfbranche door de verslechterde economische omstandigheden door de Iranoorlog. Door de hogere inflatie en rente en het lagere consumentenvertrouwen verwacht de bank nu een volumegroei in 2026 van 2 procent. Eerder werd gerekend op een groei van 3 procent.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met verliezen de handelsdag uitgegaan. Beleggers waren in afwachting van meer duidelijkheid over gesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran. Het staakt-het-vuren zou in eerste instantie dinsdagnacht aflopen, maar kort na het slot van de beurshandel kondigde president Donald Trump een verlenging van het bestand aan.
5 uur geledenKEULEN (ANP) - Het Duitse luchtvaartconcern Lufthansa schrapt tot oktober 20.000 korteafstandsvluchten om brandstof te besparen. Volgens het luchtvaartconcern is de prijs van vliegtuigbrandstof verdubbeld sinds het uitbreken van de Iranoorlog.
6 uur geledenCUPERTINO (ANP) - Vertrekkend Apple-topman Tim Cook heeft gezegd dat hij gezond is en van plan is om nog lange tijd als uitvoerend voorzitter aan te blijven bij de iPhonemaker. Die opmerkingen maakte Cook, die vanaf september de leiding over het bedrijf overdraagt aan de hardwarebaas John Ternus, tijdens een bijeenkomst met het Apple-personeel, meldt persbureau Bloomberg.
7 uur geledenALMERE (ANP) - Chiptoeleverancier ASM International (ASMI) verwacht in de tweede helft van dit jaar een hogere omzet dan in de eerste helft van 2026, maakte het concern dinsdag bekend.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs sloot dinsdag met een klein verlies, te midden van de spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran. Beleggers bleven terughoudend in afwachting van de ontwikkelingen rond de Iranoorlog.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR/AFP) - Kevin Warsh heeft dinsdag tijdens een hoorzitting beloofd de onafhankelijkheid van de Amerikaanse centrale bank te beschermen. De door Donald Trump voorgedragen kandidaat voor het voorzitterschap van de Federal Reserve benadrukte daarnaast zijn eigen onafhankelijkheid.
10 uur geleden