EU-klimaatman Hoekstra: landbouw moet sneller minderen met CO2
BRUSSEL (ANP) - De Europese landbouw moet een grotere inspanning leveren om klimaatverandering tegen te gaan, vindt de nieuwe Eurocommissaris Wopke Hoekstra. De EU mag dan "op schema" liggen om zijn klimaatdoel voor 2030 te halen, om daarin te slagen moet het wel blijven versnellen. De landbouw, woningen en andere gebouwen en het verkeer voorop, aldus Hoekstra.
Hoekstra presenteerde dinsdag voor het eerst als klimaatman van de Europese Commissie een klimaattussenrapport. De EU ligt volgens hem op koers om in 2030 55 procent minder broeikasgassen uit te stoten. Maar deze drie sectoren moeten dan wel meer doen, zei hij. "Ook al ligt dat gevoelig in veel lidstaten."
De nieuwe Eurocommissaris trapte als CDA-leider nog op de rem om boeren niet te overvragen bij de overgang naar een landbouw die minder broeikasgassen en stikstof uitstoot. Maar hij is er nu van overtuigd dat de EU toe moet "naar een heel ander landgebruik en heel andere landbouw".
De EU heeft de uitstoot van CO2 inmiddels teruggedrongen met 32,5 procent ten opzichte van 1990, stelt het tussenrapport.
Meer uit Financieel
DEN BOSCH (ANP) - Enexis heeft in 2025 een recordbedrag geïnvesteerd in het elektriciteitsnet, maar de vraag naar capaciteit groeit volgens Enexis sneller dan het netwerk kan worden uitgebreid. De netbeheerder, die de provincies Groningen, Drenthe, Overijssel, Noord-Brabant en Limburg van elektriciteit voorziet, stak 1,9 miljard euro in de uitbreiding en verzwaring van het stroomnet.
32 minuten geledenDUBAI (ANP/BLOOMBERG) - Het aantal geschrapte vluchten naar het Midden-Oosten is sinds het begin van de aanvallen opgelopen tot meer dan 23.000. Volgens analysebedrijf Cirium is meer dan de helft van de 36.000 geplande vluchten van of naar het Midden-Oosten sinds zaterdag geannuleerd. Dat komt neer op ongeveer 4,4 miljoen stoelen.
35 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is donderdag licht lager geopend. De stemming bleef terughoudend door de aanhoudende oorlog van de Verenigde Staten en Israël tegen Iran, die de zesde dag is ingegaan. Beleggers zijn vooral bezorgd dat de hoge olieprijzen als gevolg van het conflict de inflatie weer aanwakkeren en de economische groei afremmen.
45 minuten geledenMUSCAT (ANP) - Luchtvaartmaatschappij Qatar Airways gaat een "beperkt aantal" vluchten uitvoeren om gestrande passagiers terug te brengen die door de oorlog in het Midden-Oosten zijn gestrand. Daarbij wordt ook vanuit Muscat in Oman naar Schiphol gevlogen. Dat meldt de luchtvaartmaatschappij op haar website.
51 minuten geledenPAPENDRECHT (ANP) - Baggeraar en maritiem dienstverlener Boskalis heeft vorig jaar een recordomzet behaald. Topman Theo Baartmans spreekt van "financieel het meest succesvolle jaar in de lange geschiedenis" van Boskalis. Een jaar geleden had het Papendrechtse bedrijf ook een recordjaar.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - TomTom-topman Harold Goddijn vertrekt volgende maand als bestuursvoorzitter bij de navigatiedienstverlener. Hij is voorgedragen om toe te treden tot de raad van commissarissen, meldt TomTom. Goddijn was in 1991 een van de oprichters van TomTom en leidt het bedrijf sinds 2001.
1 uur geledenTOKIO (ANP) - De aandelenbeurzen in Azië veerden donderdag op na de zware koersverliezen van de afgelopen dagen door de oorlog van de Verenigde Staten en Israël tegen Iran. De Europese en Amerikaanse aandelenmarkten lieten woensdag ook al wat herstel zien, mede dankzij enige stabilisatie van de olieprijzen.
2 uur geleden