Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

EU-instellingen verbieden TikTok op zakentelefoons personeel

EU-instellingen verbieden TikTok op zakentelefoons personeel

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft haar personeel opdracht gegeven TikTok-apps op zakelijke telefoons en andere apparaten te verwijderen. Het dagelijks EU-bestuur heeft zorgen over de veiligheid van de uit China afkomstige videoapp. De Raad van de Europese Unie, waarin de 27 EU-landen zijn vertegenwoordigd, heeft besloten het commissiebesluit te volgen, maakte een functionaris donderdagavond bekend.

"We doen wat we moeten doen in de huidige context", lichtte Eurocommissaris Thierry Breton (Industrie) donderdagmorgen de maatregel toe. Er werken meer dan 30.000 ambtenaren bij de commissie. Bij de raad zijn dat er ongeveer 3500. "De Europese Commissie als EU-instelling is sterk gefocust op de veiligheid van onze data", aldus Breton.

TikTok is eigendom van het Chinese technologiebedrijf ByteDance en ligt onder vuur sinds het bedrijf toegaf dat bepaalde werknemers toegang hadden tot gegevens van gebruikers in de Verenigde Staten en Europa.

App verwijderen

Vorige maand nog was TikTok-topman Shou Zi Chew in Brussel voor een onderhoud met vicevoorzitter Vera Jourová van de Europese Commissie. Na afloop zei ze "erop te rekenen" dat het bedrijf zich "extra inspant om te voldoen aan de Europese wetgeving voor databescherming en het vertrouwen van de Europese toezichthouders terug te winnen". "Er mag geen enkele twijfel bestaan dat de gegevens van gebruikers in Europa veilig zijn", zei ze.

Het commissiepersoneel moet de app zo snel mogelijk voor 15 maart verwijderen van apparaten die voor zakelijke doeleinden worden gebruikt. Volgens een woordvoerder is de "veiligheidsmaatregel tijdelijk" maar hij wou niet zeggen waarom het besluit juist nu is genomen of wat er moet gebeuren om de app weer toe te staan. "We monitoren constant." Ook over handhaving van het besluit "communiceren we niet". In een reactie zei TikTok dat het commissiebesluit "misplaatst" is.

In de Verenigde Staten is de app sinds vorig jaar al verboden op apparaten van de federale overheid. Een meerderheid van de Tweede Kamer is ook voorstander van een TikTok-verbod voor de werktelefoons van rijksambtenaren.

Meer uit Buitenland

Regering VK geeft deel documenten rond benoeming Mandelson vrij

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse regering heeft de eerste documenten vrijgegeven rond de benoeming van Peter Mandelson, de gewezen Britse ambassadeur voor de Verenigde Staten. Mandelson werd ontheven uit zijn functie nadat duidelijk was geworden hoe nauw de banden van de Britse diplomaat waren met de overleden Amerikaanse zedendelinquent Jeffrey Epstein.

30 minuten geleden
Aanvallen Iran gaan door zolang nodig, aldus Israëlische minister

TEL AVIV (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse en Israëlische aanvallen tegen Iran zullen doorgaan "zolang als nodig is, totdat alle doelstellingen zijn bereikt", verklaarde de Israëlische defensieminister Israel Katz. Het is niet duidelijk welke doelen hij bedoelt. Katz benadrukte dat de aanvallen zware verliezen hebben toegebracht aan de Iraanse strijdkrachten en dat de Iraanse leiding is gevlucht, "als muizen de tunnels in".

2 uur geleden
Poolse OM opent onderzoek naar banden Epstein met mensenhandel

POLEN (ANP/AFP/RTR) - Het Poolse OM onderzoekt of er banden zijn tussen een internationale groep criminelen die wordt verdacht van mensenhandel en gedwongen prostitutie en de Amerikaanse zedendelinquent Jeffrey Epstein.

2 uur geleden
Barbra Streisand krijgt ere-Palm op festival Cannes

CANNES (ANP) - Barbra Streisand krijgt dit jaar op het Filmfestival van Cannes een Gouden Palm voor haar volledige oeuvre en betekenis voor de filmwereld. Dat heeft het festival woensdag bekendgemaakt. De ereprijs wordt op 23 mei uitgereikt, op de slotavond van het evenement. Het is de eerste keer dat de 83-jarige Streisand te gast is op het festival.

3 uur geleden
Meloni: Iran mag niet beschikken over kernwapens

ROME (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Iran mag volgens de Italiaanse premier Giorgia Meloni niet beschikken over kernwapens, omdat dit ernstige gevolgen voor de internationale veiligheid zal hebben. Dat zei ze tegenover de Italiaanse senaat. Samen met de raketten die het land bezit en ontwikkelt, kan Iran volgens Meloni in de toekomst een bedreiging vormen voor Europa en daarmee Italië. Ze riep de oppositie daarom op haar regering te steunen wat betreft Iran, en zich achter de belangen van Italië te scharen.

3 uur geleden
EU-parlement wil eenheid over oorlog maar is verdeeld over koers

STRAATSBURG (ANP) - Meerdere partijgroepen in het Europees Parlement hebben in een debat over de oorlog in het Midden-Oosten opgeroepen dat het belangrijk is om met één stem te spreken in de EU. "Met 27 verschillende stemmen worden we niet serieus genomen", zei Jeroen Lenaers, die met het CDA is aangesloten bij de grootste partij EVP.

4 uur geleden
Kremlin beticht VK van betrokkenheid bij aanval met Storm Shadow

MOSKOU (ANP/RTR) - Het Kremlin beschuldigt het Verenigd Koninkrijk van betrokkenheid bij een Oekraïense aanval op Brjansk, een stad circa 350 kilometer ten zuidwesten van Moskou. Daarbij vielen dinsdag zeker zes doden en raakten tientallen mensen gewond.

4 uur geleden