EU-idee om geldstroom naar halsstarrig Hongarije stil te leggen
BRUSSEL (ANP) - EU-ambtenaren hebben een plan opgesteld om de uitkering van EU-subsidies aan Hongarije stop te zetten als de EU-lidstaat extra hulp aan Oekraïne blijft dwarsbomen. De andere EU-leiders zouden daarmee kunnen dreigen als de Hongaarse premier Viktor Orbán zich op de ingelaste EU-top donderdag niet laat vermurwen. EU-bronnen haasten zich te benadrukken dat de onderhandelingen met Hongarije nog altijd mikken op een compromis.
De andere 26 EU-landen, die het wel eens zijn over het uittrekken van nog eens 50 miljard euro voor Oekraïne, voeren de druk op Hongarije de laatste dagen op. Oekraïne kan, nu de hulp uit de Verenigde Staten opdroogt, volgens hen niet langer wachten. En het geduld met Orbán is op. Na een eerdere mislukte poging op de top in december moet en zal hij donderdag bijdraaien.
Als de Hongaarse premier niet zwicht, zouden de andere 26 EU-leiders "publiekelijk verklaren dat ze zich niet kunnen voorstellen" dat er nog EU-subsidies aan Hongarije worden uitgekeerd, opperden EU-ambtenaren die de top voorbereiden volgens de Financial Times. EU-bronnen bevestigen dat, maar willen niet van een plan spreken. Het zou om niet meer dan een "suggestie" gaan, en de onderhandelaars zijn nog steeds uit op een vergelijk.
Meer uit Buitenland
CARABALLEDA (ANP) - Reddingswerkers hebben zondag een vader en zijn zoon levend onder het puin van een ingestort gebouw in de Venezolaanse kuststad Caraballeda weten te halen.
8 minuten geledenCARACAS (ANP) - Het dodental als gevolg van de dubbele aardbeving woensdag in Venezuela is opgelopen naar 1450 personen. Dat meldde de Venezolaanse parlementsvoorzitter Jorge Rodriguez zondag.
14 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Bij de viering van de 250e verjaardag van de Verenigde Staten in Brussel heeft NAVO-secretaris-generaal Mark Rutte de trans-Atlantische band geprezen. Volgens hem zijn de VS "een baken" en de fundering waarop de NAVO rust.
1 uur geledenBERLIJN (ANP) - Sinds vrijdag zijn zeker vijftien mensen in Duitsland omgekomen tijdens het zwemmen. Het jongste slachtoffer was een kind van 8 jaar dat in het Rijn-Hernekanaal in het Ruhrgebied verdronk.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De VS en Iran hebben afgesproken om de aanvallen op elkaar te staken. Dat meldt Axios zondag op basis van een hoge Amerikaanse functionaris.
3 uur geledenTEL AVIV (ANP/RTR) - Het Israëlische leger zegt ondergrondse infrastructuur te hebben vernietigd die zou worden gebruikt door de Libanese beweging Hezbollah in een dorp in Zuid-Libanon. Dat staat in een gezamenlijke verklaring van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu en minister van Defensie Israel Katz.
4 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft gezegd dat het Russische leger zijn offensief op Oekraïens grondgebied voortzet. Een recent voorstel van Kyiv om wederzijds af te zien van aanvallen met langeafstandsraketten verandert daar niets aan, aldus Poetin.
4 uur geleden