Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

EU-idee om geldstroom naar halsstarrig Hongarije stil te leggen

EU-idee om geldstroom naar halsstarrig Hongarije stil te leggen

BRUSSEL (ANP) - EU-ambtenaren hebben een plan opgesteld om de uitkering van EU-subsidies aan Hongarije stop te zetten als de EU-lidstaat extra hulp aan Oekraïne blijft dwarsbomen. De andere EU-leiders zouden daarmee kunnen dreigen als de Hongaarse premier Viktor Orbán zich op de ingelaste EU-top donderdag niet laat vermurwen. EU-bronnen haasten zich te benadrukken dat de onderhandelingen met Hongarije nog altijd mikken op een compromis.

De andere 26 EU-landen, die het wel eens zijn over het uittrekken van nog eens 50 miljard euro voor Oekraïne, voeren de druk op Hongarije de laatste dagen op. Oekraïne kan, nu de hulp uit de Verenigde Staten opdroogt, volgens hen niet langer wachten. En het geduld met Orbán is op. Na een eerdere mislukte poging op de top in december moet en zal hij donderdag bijdraaien.

Als de Hongaarse premier niet zwicht, zouden de andere 26 EU-leiders "publiekelijk verklaren dat ze zich niet kunnen voorstellen" dat er nog EU-subsidies aan Hongarije worden uitgekeerd, opperden EU-ambtenaren die de top voorbereiden volgens de Financial Times. EU-bronnen bevestigen dat, maar willen niet van een plan spreken. Het zou om niet meer dan een "suggestie" gaan, en de onderhandelaars zijn nog steeds uit op een vergelijk.

Meer uit Buitenland

Spanje wil ICC helpen met onderzoek mensenrechtenschendingen Gaza

MADRID (ANP/AFP) - Spanje gaat onderzoek doen naar mensenrechtenschendingen in de Gazastrook om het Internationaal Strafhof (ICC) te helpen, meldt het Openbaar Ministerie. In een verklaring staat dat Spanje hiermee wil voldoen aan zijn "verplichtingen op het gebied van internationale samenwerking en mensenrechten".

1 uur geleden
Bernie Sanders eerste senator VS die Gaza-oorlog genocide noemt

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse progressieve politicus Bernie Sanders heeft het Israëlische optreden in de Gazastrook bestempeld als genocide. Hij kreeg eerder veel kritiek van zijn achterban dat hij die term nog niet had gebruikt, maar is nu de eerste senator uit de Verenigde Staten die dat wel doet.

2 uur geleden
Franse betogers begonnen met actiedag tegen bezuinigen

PARIJS (ANP/AFP) - Op meerdere plekken in Frankrijk zijn protestacties begonnen tegen de voorgenomen bezuinigingen van de regering. Zo is het openbaar vervoer ontregeld in onder andere Lyon, Marseille, Bordeaux en Toulouse. Tot nu toe zijn zeker dertig mensen gearresteerd, meldt de Franse zender BFMTV.

3 uur geleden
Schrijversvakbonden steunen Jimmy Kimmel na schrappen talkshow

NEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse schrijversvakbonden Writers Guild of America West (WGA) en de Screen Actors Guild (SAG-AFTRA) staan "achter Jimmy Kimmel en zijn schrijvers". ABC zette de Amerikaanse talkshow Jimmy Kimmel Live! voor onbepaalde tijd stop wegens uitspraken van de presentator over de recente moord op de conservatieve activist Charlie Kirk.

3 uur geleden
Thaise politie clasht met Cambodjaanse demonstranten in grensdorp

BANGKOK (ANP/RTR) - De Thaise politie heeft traangas en rubberkogels afgevuurd op Cambodjaanse actievoerders in een betwist grensgebied, aldus de autoriteiten in beide landen. Dit is de grootste escalatie sinds Thailand en Cambodja in juli een staakt-het-vuren afkondigden om een ​​dodelijk vijfdaags conflict te beëindigen.

4 uur geleden
Rechter VS beveelt deportatie pro-Palestijnse activist Khalil

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Een Amerikaanse immigratierechter heeft bevolen dat de pro-Palestijnse activist Mahmoud Khalil naar Algerije of Syrië moet worden gedeporteerd. Hij zou opzettelijk informatie hebben weggelaten toen hij een greencard aanvroeg. Dat blijkt uit gerechtelijke documenten.

5 uur geleden
Trump bestempelt Antifa als terroristische organisatie

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat hij de antifascistische Antifa-beweging bestempelt als "terroristische organisatie". Trump liet maandag al doorschemeren deze stap te willen zetten naar aanleiding van de moord op de rechtse politieke activist Charlie Kirk. De moord op Kirk is door de autoriteiten niet in verband gebracht met politieke groeperingen.

7 uur geleden