EU houdt vierde donorconferentie voor Syrië
BRUSSEL (ANP) - De EU houdt een internationale donorconferentie voor Syrië in Brussel op 29 en 30 juni. Dat heeft EU-buitenlandchef Josep Borrell bekendgemaakt. Op de conferentie wordt financiële steun geworven voor slachtoffers van de negen jaar durende oorlog in het land.
Het geld wordt aangewend voor humanitaire hulp voor Syriërs in eigen land en voor opvang van Syrische vluchtelingen in omringende landen. Borrell zei dat de regeringen die betrokken zijn bij het conflict ook worden uitgenodigd. Hij doelde daarbij op Turkije en Rusland.
Het wordt de vierde Syrië-conferentie die de EU organiseert. Vorig jaar werd 8,3 miljard euro opgehaald.
Meer uit Buitenland
SANAA (ANP/AFP) - De Houthi's in Jemen ontkennen afgelopen woensdag een droneaanval te hebben uitgevoerd in de haven van de Egyptische stad Damietta. Daarbij raakten twee schepen beschadigd, waaronder een Amerikaans schip. Het is de eerste aanval op Egypte sinds het uitbreken van de oorlog tussen de VS en Iran. De aanslag is nog door niemand opgeëist, ook niet door Iran.
11 minuten geledenROESE (ANP/AFP) - In Bulgarije zijn de resten van een jonge mammoet gevonden door de lage waterstand van de Donau. Het gaat om onder meer delen van een kaak en fragmenten van slagtanden.
15 minuten geledenFERMOSELLE (ANP/AFP) - Een natuurbrand in het westen van Spanje breidt zich snel uit. Volgens de lokale autoriteiten van Fermoselle, aan de grens met Portugal, is in 24 uur tijd 11.000 hectare afgebrand in het gebied.
1 uur geledenCEUTA (ANP) - Duizenden migranten zijn donderdag de Spaanse Afrikaanse exclave Ceuta binnengetrokken, vooral via het strand en de zee, melden Spaanse media. Eerder was er sprake van zeker 1500 migranten in een paar dagen tijd. Lokale media wijten de nieuwe plotselinge golf donderdag aan het ontbreken van Marokkaanse grenswachters.
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Rusland heeft waarschijnlijk een Noord-Koreaanse raket gebruikt bij een recente dodelijke aanval op Oekraïne, zeggen twee bronnen tegen persbureau Reuters. Als dat klopt, is het de eerste keer in bijna een jaar dat zo'n raket is ingezet.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR/AFP) - De Russische financiële inlichtingendienst Rosfinmonitoring heeft techondernemer Pavel Doerov op een lijst met extremisten en terroristen gezet. De oprichter van berichtendienst Telegram wordt gezocht in Rusland, waar hij wordt beschuldigd van medeplichtigheid aan terrorisme.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De NAVO staat in nauw contact met de Poolse autoriteiten na de raketcrash van afgelopen nacht, meldt een woordvoerder van het militaire hoofdkantoor van de NAVO. De hoogste commandant van de NAVO, Alexus Grynkewich, heeft na het incident al gesproken met de Poolse legerleiding.
2 uur geleden