EU-hof: websites moeten expliciet betalingsverplichting melden
LUXEMBURG (ANP/BELGA) - Websites zoals Booking.com moeten bij een bestelling expliciet vermelden dat er een betalingsverplichting is, oordeelt het Europees Hof van Justitie.
Het Hof kreeg een vraag van een Duitse rechtbank die zich moet buigen over de zaak van een man die zijn hotelboeking weigert te betalen. Bij het afronden van zijn boeking, via de website Booking.com, was er enkel sprake van de vermelding 'Voltooi boeking'.
Volgens het hof moet een website een consument voor de voltooiing van een bestelling nadrukkelijk informeren dat hij door de bestelling te plaatsen een betalingsverplichting aangaat. Op de bestelknop moet een goed leesbare en ondubbelzinnige vermelding worden aangebracht.
De Duitse rechter zal nu moeten nagaan of Booking.com aan deze verplichting heeft voldaan met zijn Duitstalige website en of de man 2240 euro annuleringskosten verschuldigd is aan het hotel Goldener Anker in Krummhörn-Greetsiel.
Meer uit Financieel
ZIERIKZEE (ANP) - Fashiongroep Omoda neemt de onlinewinkel Wehkamp over van de Britse investeringsmaatschappij Apax Partners. Daarmee komt Wehkamp na elf jaar weer in Nederlandse handen.
53 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Het aantal reizigers op Europese luchthavens is in april gedaald ten opzichte van een jaar geleden. Het is voor het eerst dat het aantal passagiers is teruggelopen sinds de luchtvaartsector zich herstelde van de coronapandemie, meldt de koepelorganisatie van Europese luchthavens ACI Europe. De daling is het gevolg van de Iranoorlog en een staking in Duitsland.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Universal Music Group (UMG) behoorde donderdag tot de grote verliezers op het Damrak. De koersdaling van ruim 6 procent volgde op de aankondiging van investeringsfirma Pershing Square van miljardair Bill Ackman om zijn belang in het bedrijf te verkopen.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Nederland telt meer miljonairs en hun gezamenlijke vermogen is ook gegroeid. Dat blijkt uit een onderzoek van adviesbureau Capgemini naar miljonairs in Nederland en ruim twintig andere landen.
2 uur geledenMADRID (ANP/BLOOMBERG) - ING werkt aan een overnamebod op de Spaanse vermogensbeheerder Singular Bank. Dat meldt de Spaanse zakenkrant Cinco Días op basis van bronnen. Ook de grote Italiaanse bank Intesa Sanpaolo zou interesse hebben in een overname van Singular.
2 uur geledenHSINCHU (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De wereldwijde vraag naar chips die nodig zijn om toepassingen van kunstmatige intelligentie (AI) te laten draaien, is groter dan wat fabrikanten kunnen leveren. Dat zei topman C.C. Wei van het Taiwanese chipconcern TSMC donderdag op de jaarlijkse aandeelhoudersvergadering in Hsinchu.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Zonnepanelenbezit in Nederland is ongelijk verdeeld over huishoudens. Dat blijkt uit een studie van het Centraal Planbureau (CPB). Huishoudens met een hoger inkomen en vermogen beschikken vaker over de duurzame manier van energie opwekken.
4 uur geleden