Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

EU-hof: Polen, Hongarije en Tsjechië fout met weren asielzoekers

EU-hof: Polen, Hongarije en Tsjechië fout met weren asielzoekers

LUXEMBURG/BOEDAPEST (ANP/DPA) - Polen, Tsjechië en Hongarije hebben in strijd met EU-afspraken in 2015 gehandeld met hun weigering om gedurende twee jaar asielzoekers vanuit Italië en Griekenland op te nemen. Dat stelt het Europees Hof van Justitie in een zaak die was aangespannen door de Europese Commissie.

De EU-landen hadden op het hoogtepunt van de migrantencrisis afgesproken Italië en Griekenland tijdelijk te ontlasten van de toestroom van tienduizenden vluchtelingen en migranten door 120.000 van hen te verdelen over de andere lidstaten. De drie voormalige Oostbloklanden weigerden dit. Alleen Tsjechië heeft een keer twaalf mensen uit Griekenland herplaatst. Aan een eerdere afspraak om vrijwillig 40.000 asielzoekers te herplaatsen, gaven Polen en Tsjechië geen gehoor.

Volgens de hoogste Europese rechter hebben de drie lidstaten zich onttrokken aan hun verplichtingen. Ze hadden een "passend aantal aanvragers van internationale bescherming" op hun grondgebied moeten herplaatsen.

Vervolgstappen

De Europese Commissie moet nu over de vervolgstappen beslissen. Voorzitter Ursula von der Leyen zei in een reactie blij te zijn met de uitspraak. "Het Hof is zeer duidelijk over de verantwoordelijkheid van de lidstaten. Wij zullen dit meenemen in de nieuwe migratiewetgeving die we na Pasen zullen presenteren."

De Hongaarse minister van Justitie Judit Varga noemde het oordeel van de Europese magistraten "'zonder betekenis". Deze uitspraak heeft volgens Varga verder geen consequenties. Naar haar mening zijn de afspraken over de quota al lang niet meer geldig en vloeien hier dan ook geen verplichtingen voor Hongarije uit voort.

Meer uit Buitenland

Doden door Israëlische aanvallen in Gaza en Libanon

GAZA-STAD/BEIROET (ANP/AFP/RTR) - Door Israëlische aanvallen zijn zondag in de Gazastrook ten minste acht Palestijnen gedood, aldus gezondheidsfunctionarissen. Dat aantal is inclusief de vier doden die Palestijnse autoriteiten eerder op zondag al meldden.

8 uur geleden
Exitpoll: socialisten Spanje verliezen bij verkiezingen Andalusië

SEVILLA (ANP/AFP) - De socialisten van de Spaanse premier Pedro Sánchez lijken af ​​te stevenen op een nederlaag bij de regionale verkiezingen in Andalusië, zo voorspelt een exitpoll. De stemming wordt gezien als een graadmeter voor de landelijke verkiezingen van volgend jaar.

8 uur geleden
Tien doden door gewapende aanval in Mexicaanse deelstaat Puebla

MEXICO-STAD (ANP/RTR) - Door een gewapende aanval in de Mexicaanse deelstaat Puebla zijn tien mensen om het leven gekomen. Dat heeft het ministerie van Openbare Veiligheid van de deelstaat bekendgemaakt. Onder de slachtoffers waren zes mannen, drie vrouwen en een kind. Zij werden in de gemeente Tehuitzingo onder vuur genomen.

10 uur geleden
Opnieuw dodelijke aanval door koeien in Oostenrijk

LIENZ (ANP/DPA) - In Oostenrijk is een wandelaarster om het leven gekomen door een dodelijke aanval van koeien. De 67-jarige vrouw werd door een kudde koeien aangevallen in een weiland en raakte daarbij dodelijk gewond, aldus de politie.

10 uur geleden
Beer doodt man in Bulgarije

SOFIA (ANP/AFP) - Een beer heeft een man gedood in Vitosha, een bergachtig gebied net buiten de Bulgaarse hoofdstad Sofia. "De bevindingen van de forensisch patholoog en een expert op het gebied van wilde dieren tonen aan dat de sporen op het lichaam afkomstig zijn van een vrouwtjesbeer en haar jong," aldus een politiewoordvoerder.

10 uur geleden
Automobilist Modena niet aangeklaagd voor terrorisme

MODENA (ANP) - De man die zaterdag meerdere mensen verwondde door met hoge snelheid in het stadscentrum van de Italiaanse stad Modena op voetgangers in te rijden, is aangeklaagd voor doodslag en zware mishandeling, maar niet voor terrorisme. Dat melden lokale media waaronder Sky TG24.

13 uur geleden
Duitse politie schiet ontsnapte tijger dood

SCHKEUDITZ (ANP/DPA) - De Duitse politie heeft een tijger doodgeschoten die ontsnapt was uit een particulier beheerd verblijf. Bij het incident zou een 73-jarige man zware verwondingen hebben opgelopen.

14 uur geleden