Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

EU-hof haalt streep door FIFA-regels bij transfers profvoetbal

EU-hof haalt streep door FIFA-regels bij transfers profvoetbal

LUXEMBURG (ANP) - Het Europese Hof van Justitie heeft een streep gehaald door FIFA-regels over afkoopsommen als spelers voortijdig hun contract bij een club verbreken. Wereldvoetbalbond FIFA moet nu de regels over de contracten van profvoetballers, althans in Europa, wellicht aanpassen.

De zaak belandde bij het EU-hof nadat een Belgische rechter vragen had gesteld over de schadevergoeding die de Belgische club Charleroi eventueel zou moeten betalen aan de Russische club Lokomotiv voor de overname van de Franse voetballer Lassana Diarra.

"De regels zijn dusdanig dat ze het vrije verkeer belemmeren van profvoetballers die hun activiteit willen ontplooien bij een nieuwe club", aldus een van de rechters bij het voorlezen van het vonnis.

Werknemer

De FIFA-regels bepalen namelijk dat een speler en zijn nieuwe club hoofdelijk aansprakelijk zijn voor de betaling van een schadevergoeding aan de club als het contract zonder rechtvaardige reden wordt verbroken.

In een vooradvies had een advocaat-generaal van het Europese Hof eind april al gezegd dat de transferregels mogelijk in strijd zijn met de Europese wetgeving over het vrije verkeer van werknemers en de regels voor vrije concurrentie tussen commerciële bedrijven. Een voetballer is, met andere woorden, een werknemer die over zijn eigen contract mag onderhandelen.

Gevolgen

De gevolgen voor de voetbalwereld zijn groot, want voor sommige clubs is de transfermarkt een manier om geld te verdienen. Ze trekken voor weinig geld een speler aan en verkopen die, jaren later, voor een veelvoud. Het EU-hof spreekt zich niet uit over wat FIFA nu moet doen met zijn eigen regels, maar stelt alleen vast dat die tegen de EU-afspraken ingaan.

Meer uit Sport

NOC*NSF wil spoedoverleg met VWS over subsidieregeling clubs

ARNHEM (ANP) - Sportkoepel NOC*NSF heeft bij het ministerie van VWS aangedrongen op een spoedoverleg naar aanleiding van de problemen die sportverenigingen momenteel ervaren rondom de BOSA-subsidie (Stimulering Bouw en Onderhoud Sportaccommodaties). Dat meldt een woordvoerder van de sportkoepel aan het ANP.

8 minuten geleden
Tennisser Van de Zandschulp naar grastoernooi van Rosmalen

DEN BOSCH (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp (30) doet dit jaar mee aan het grastoernooi van Rosmalen. Dat heeft de organisatie van het Libéma Open bekendgemaakt.

2 uur geleden
Atlete Felix wil in Amerikaanse estafetteploeg op Spelen 2028

LOS ANGELES (ANP/RTR) - De Amerikaanse atlete Allyson Felix wil met de gemengde estafetteploeg op de 4x400 meter deelnemen aan de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles. De 40-jarige zevenvoudig olympisch kampioene kondigde onlangs haar rentree aan.

4 uur geleden
Talpa sluit deal met NOS over WK Voetbal 2026

HILVERSUM (ANP) - Talpa Network heeft de rechten verworven om samenvattingen op televisie uit te zenden van alle 104 wedstrijden van het WK voetbal en om fragmenten te gebruiken in zijn programma's. Dat zijn het mediabedrijf en de NOS overeengekomen, maakten beide partijen donderdag bekend.

19 uur geleden
Bredewold pakt ritzege in Vuelta Femenina, Van der Breggen valt

ASTORGA (ANP) - Wielrenster Mischa Bredewold heeft donderdag de vijfde etappe van de Vuelta Femenina gewonnen. In de sprint van een door een valpartij uitgedund peloton was de Nederlandse renster van SD Worx-Protime de sterkste, voor haar Belgische ploeggenoot en klassementsleider Lotte Kopecky. De Italiaanse Letizia Paternoster werd net als woensdag derde.

19 uur geleden
Zeventien Nederlandse wielrenners starten in Giro d'Italia

NESSEBAR (ANP) - Zeventien Nederlandse wielrenners starten vrijdag in Bulgarije in de Ronde van Italië. Dat zijn er evenveel als vorig jaar. Een Nederlandse kanshebber op de eindzege is er niet, wel zijn er kansen voor sprinters als Casper van Uden en Dylan Groenewegen. Van Uden won vorig jaar een etappe in de Giro, Groenewegen lukte dat nog nooit.

1 dag geleden
Kopecky sprint naar ritzege en leiderstrui in Vuelta Femenina

ANTAS DE ULLA (ANP) - De Belgische wielrenster Lotte Kopecky heeft de vierde etappe van de Vuelta Femenina gewonnen. De voormalige wereldkampioene van SD Worx-Protime was de beste in de sprint van een uitgedund peloton en neemt de leiding in het algemeen klassement over. Achter Kopecky werd haar ploeggenoot Anna van der Breggen tweede. De Italiaanse Letizia Paternoster werd derde.

1 dag geleden