Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

EU hijst regenboogvlag in Bagdad

EU hijst regenboogvlag in Bagdad

BAGDAD (ANP/DPA) - De vertegenwoordiging van Europese Unie in Bagdad heeft de Iraakse regering zondag tegen zich in het harnas gejaagd door de regenboogvlag hijsen. Dat heeft de religieuze gevoelens van veel burgers gekwetst, liet de minister van Buitenlandse Zaken weten via het staatspersbureau INA. De demonstratieve actie is volstrekt in strijd met de waarden en sociale normen die gelden in het overwegend islamitische land.

De ambassades van Canada en Groot-Brittannië volgden het voorbeeld van de EU op de internationale dag tegen homofobie, bifobie en transfobie.

De invloedrijke sjiitische geestelijke en politiek leider Muqtada al-Sadr was eveneens woedend over het vlagvertoon. Hij sprak van "agressie tegen het recht en de religie van Irak". Enkele weken geleden noemde hij het homohuwelijk een van de oorzaken van de verspreiding van het coronavirus. Homoseksualiteit is in de islam verboden.

Meer uit Buitenland

Iran en VS zetten vier werkgroepen op voor onderhandelingen

LUZERN (ANP/AFP) - Iran en de Verenigde Staten gaan vier werkgroepen opzetten om over verschillende thema's te onderhandelen. Dat meldt de Iraanse onderhandelaar Kazem Gharibabadi na een eerste dag van technische besprekingen in Zwitserland.

1 uur geleden
Code rood in recordaantal Franse departementen om hitte

PARIJS (ANP) - In Frankrijk geldt dinsdag vanaf het middaguur in 54 departementen code rood vanwege extreme temperaturen. De hoogste weerwaarschuwing geldt dan voor ruim de helft van het land en betreft zo'n 38,8 miljoen inwoners. In nog eens 35 departementen geldt code oranje. In het midden en westen van het land worden maxima tussen de 39 en 42 graden verwacht.

1 uur geleden
Volgens Trump is Reflecting Pool getroffen door vandalen met mes

WASHINGTON (ANP) - De problemen met de Reflecting Pool in Washington zijn volgens Donald Trump niet het gevolg van een mislukte renovatie, maar van "vandalen met een mes". De Amerikaanse president zei maandag tijdens een evenement dat eigenlijk over kwantumcomputers had moeten gaan tegen verslaggevers dat de blauwe verflaag in het waterbassin is "opengesneden". Hij leverde hier geen bewijs voor.

3 uur geleden
Meer arrestaties om plannen aanval op Trumps verjaardag

WASHINGTON (ANP) - De politie heeft in de Verenigde Staten nog eens twee mannen aangehouden die worden verdacht van het beramen van een aanval tijdens het kooigevecht bij het Witte Huis op de verjaardag van president Donald Trump. Eerder werden al vijf mannen gearresteerd.

6 uur geleden
DUP-leider Jeffrey Donaldson schuldig aan 18 zedenmisdrijven

BELFAST (ANP/AFP) - De voormalige leider van de pro-Britse partij DUP in Noord-Ierland, Jeffrey Donaldson (63), is schuldig bevonden aan achttien zedenmisdrijven, waaronder verkrachting.

11 uur geleden
België verleent Taliban visa voor EU-overleg

BRUSSEL (ANP/RTR/AFP) - België heeft maandag vijf visa afgegeven voor een delegatie van de Taliban. Die komt voor een EU-overleg naar Brussel, waar veel ophef is ontstaan over het geplande bezoek. Het bezoek vindt volgens diplomatieke bronnen en diverse media mogelijk dinsdag plaats.

12 uur geleden
Franse premier belegt crisisberaad over hittegolf

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse premier Sébastien Lecornu overlegt dinsdagochtend met betrokken ministers over de gevolgen van de ernstige hittegolf. Voor een groot deel van het land is vanwege de hitte code rood van kracht.

13 uur geleden