Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

EU: herstel democratie in Venezuela vereist respect voor wil volk

EU: herstel democratie in Venezuela vereist respect voor wil volk

BRUSSEL (ANP) - De landen van de EU, met uitzondering van Hongarije, hebben zondag "alle betrokkenen" in Venezuela opgeroepen tot terughoudendheid. Ze stellen dat respect voor de wil van het Venezolaanse volk de enige manier is om de democratie in het land te herstellen. Zaterdag namen Amerikaanse militairen president Nicolás Maduro in Caracas gevangen en brachten hem naar de VS.

"De Europese Unie roept alle betrokkenen op tot kalmte en terughoudendheid, om escalatie te voorkomen en een vreedzame oplossing voor de crisis te garanderen", aldus de verklaring. "Respect voor de wil van het Venezolaanse volk blijft de enige manier voor Venezuela om de democratie te herstellen."

De EU veroordeelde de Amerikaanse actie niet, althans niet direct. "De EU herinnert eraan dat onder alle omstandigheden de beginselen van het internationaal recht moeten worden nageleefd. De leden van de Veiligheidsraad van de VN hebben een bijzondere verantwoordelijkheid om deze beginselen te handhaven." De VS zijn een permanent lid van de Veiligheidsraad.

De 26 landen besloten hun verklaring met de oproep "alle politieke gevangenen die momenteel in Venezuela vastzitten, onvoorwaardelijk vrij te laten".

Meer uit Buitenland

Meer dan tachtig gewonden door treinongeval Spanje

MADRID (ANP) - Bij het treinongeval in Spanje zijn meer dan tachtig gewonden gevallen, zegt de regiopresident van Castilla-La Mancha, Emiliano García-Page. Vijftig mensen raakten zwaargewond, en nog eens dertig mensen liepen lichte verwondingen op, schrijft El País.

5 minuten geleden
Leider Arabische alliantie: Netanyahu wegkrijgen met samenwerking

TEL AVIV (ANP/AFP/DPA) - De voorman van de Arabische Gezamenlijke Lijst, Yousef Jabareen, pleit voor een "oprecht Joods-Arabisch partnerschap" om premier Benjamin Netanyahu weg te krijgen. De Arabische partijen stevenen af op een recordaantal zetels, waarmee ze mogelijk een beslissende rol bij de coalitievorming kunnen spelen.

1 uur geleden
Blok Netanyahu blijft na tellen 85 procent van de stemmen aan kop

JERUZALEM (ANP) - Het blok van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu gaat na het tellen van 84,5 procent van de stemmen nog altijd aan kop, aldus nieuwssite Times of Israel. Maar de regeringspartijen lijken niet af te stevenen op een meerderheid.

1 uur geleden
Vermoedelijk vliegtuig Bolsonaro verlaat Ecuador na tussenstop

GUAYAQUIL (ANP/AFP) - Het vliegtuig dat de Braziliaanse senator en oud-presidentskandidaat Flávio Bolsonaro en zijn gezin zou vervoeren, heeft een korte tussenstop gemaakt in Guayaquil in Ecuador. De eindbestemming is niet bekend.

2 uur geleden
Tientallen doden door treinongeluk in Spanje

MADRID (ANP) - Bij een treinongeval in Spanje zijn woensdag tientallen doden gevallen. Het regiobestuur van Castilië-La Mancha zegt dat zeker dertig mensen zijn omgekomen. Verschillende media, waaronder dagblad La Vanguardia en de krant ABC, meldden eerder al zeker 46 doden.

2 uur geleden
Linkse oppositieleider voor samenwerking met Arabische partijen

TEL AVIV (ANP/AFP) - De leider van de grootste linkse partij in Israël, Yair Golan, heeft zijn bondgenoten in het oppositieblok opgeroepen tot samenwerking met Arabische partijen om premier Benjamin Netanyahu af te zetten. De steun van Arabische partijen is mogelijk cruciaal voor de vorming van een regeringscoalitie.

4 uur geleden
Argentinië: Bolsonaro op weg naar Ecuador

BUENOS AIRES (ANP/AFP) - Senator Flávio Bolsonaro, die zondag de Braziliaanse presidentsverkiezingen verloor, is via Argentinië naar Ecuador gereisd, meldden Argentijnse autoriteiten. Eerder hadden bronnen gemeld dat hij onderweg was naar de VS, waar hij op een visum kan rekenen.

5 uur geleden