EU herhaalt oproep voor einde van fossiele brandstoffen
DUBAI (ANP) - Fossiele brandstoffen moeten uitgefaseerd worden, benadrukken voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie en voorzitter Charles Michel van de Europese Raad vrijdag nogmaals op de klimaattop in Dubai. Dat is nodig om de uitstoot van broeikasgassen te stoppen, zegt Von der Leyen.
Het is een bekende oproep van de Europese Unie. Von der Leyen wijst erop dat de uitstoot van de Europese Unie inmiddels al minder wordt. "En we zijn op koers om ons doel voor 2030 ruim te halen." De voorzitter wil dat hernieuwbare energie een vlucht neemt en zal verdrievoudigen. "Er is geen twijfel over mogelijk: de toekomst van energie zal schoon zijn, betaalbaar en lokaal opgewekt."
Ook benadrukt Von der Leyen dat de meest kwetsbare mensen wereldwijd beschermd moeten worden. "We zullen aan hun zijde staan." Ze verwijst naar de klimaatfinanciering afkomstig van de Europese Unie. "Maar er is meer geld nodig."
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/DPA/RTR/BLOOMBERG) - De rechterhand van de Oekraïense president Volodymyr Zelensky, Andri Jermak, stapt op, meldt Zelensky. Aanleiding is een groot corruptieschandaal in de energiesector. Eerder op de dag werd bekend dat het kantoor van de machtige stafchef van de president werd doorzocht door het Nationaal Anticorruptieagentschap (NABU) en een anticorruptieaanklager (SAP).
6 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht zegt nog eens negen Palestijnse militanten te hebben gedood bij pogingen om een tunnelnetwerk in Zuid-Gaza te ontmantelen. "Tot nu toe zijn meer dan dertig terroristen uitgeschakeld", aldus een verklaring.
8 uur geledenJAKARTA (ANP/AFP) - Dagen van verwoestende overstromingen in Zuidoost-Azië hebben meer dan driehonderd mensen het leven gekost. Slachtoffers komen onder andere uit Indonesië, Thailand en Maleisië. Autoriteiten zijn druk bezig met reddingswerkzaamheden.
9 uur geledenHONGKONG (ANP) - De Hongkongse anticorruptiewaakhond ICAC heeft acht mensen opgepakt na de fatale brand in de miljoenenstad. Er wordt onderzoek gedaan naar mogelijke corruptie rond de grote renovatie van de door de brand getroffen woontorens.
9 uur geledenMOSKOU (ANP) - De Hongaarse premier Viktor Orbán heeft vrijdag in Moskou gezegd dat Rusland een belangrijke energieleverancier voor zijn land zal blijven. Hongarije staat onder druk van de Europese Unie en de Verenigde Staten om zijn afhankelijkheid van de Russische import af te bouwen.
10 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Dominique Pelicot, die veroordeeld is voor jarenlang ernstig misbruik van zijn vrouw, is op zoek naar een uitgever. Hij heeft in zijn cel geschreven en wil nu zijn kant van het verhaal naar buiten brengen, zegt zijn advocaat. Die erkent wel dat er onder uitgevers tot nu toe "veel terughoudendheid" is.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag heeft ook in hoger beroep het vrijlatingsverzoek van de Filipijnse oud-president Rodrigo Duterte afgewezen. Duterte wordt sinds maart in Nederland vastgehouden in afwachting van een proces tegen hem.
11 uur geleden