Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

EU helpt Marokko na aardbeving voorlopig met 1 miljoen

EU helpt Marokko na aardbeving voorlopig met 1 miljoen

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie wil Marokko na de verwoestende aardbeving helpen met een "eerste" 1 miljoen euro aan humanitaire hulp. Het vrijgemaakte geld is bedoeld voor de zwaarst getroffenen, zegt de Europese Commissie.

Het EU-geld gaat naar hulporganisaties waarmee de unie in het land samenwerkt. De commissie zinspeelt erop dat er meer kan volgen.

De commissie heeft verder contact opgenomen met de EU-landen om te overleggen over het inzetten van de reddings- en hulpteams waarover zij beschikken.

"De EU blijft klaarstaan om Marokko tijdens deze moeilijke tijd op alle manieren die nodig zijn te helpen", verzekert verantwoordelijk Eurocommissaris Janez Lenarcic.

Meer uit Buitenland

Verzoek Le Pen tot terugdraaien verkiezingsuitsluiting verworpen

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse Raad van State heeft het verzoek van Marine Le Pen om de onmiddellijke ingang van haar onverkiesbaarheid terug te draaien, verworpen.

36 minuten geleden
Nog eens 45 lichamen Palestijnse gevangenen aangekomen in Gaza

GAZA-STAD (ANP/AFP/RTR) - Israël heeft voor de tweede keer sinds het ingaan van het staakt-het-vuren lichamen van overleden Palestijnse gevangenen overgedragen aan Hamas. Het gaat net als dinsdag om 45 lichamen, die inmiddels zijn aangekomen in de Gazastrook.

57 minuten geleden
Pakistan en Afghaanse Taliban sluiten tweedaags bestand

ISLAMABAD (ANP/RTR/AFP) - Pakistan en de Afghaanse Taliban hebben overeenstemming bereikt over een tweedaags staakt-het-vuren, meldt het Pakistaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Het bestand is al van kracht en duurt tot in ieder geval vrijdag 15.00 uur Nederlandse tijd. Volgens het ministerie zijn beide partijen van plan zich te houden aan de afspraak en uit op dialoog.

1 uur geleden
President Kenia kondigt 7 dagen nationale rouw af na dood Odinga

NAIROBI (ANP/AFP) - De president van Kenia William Ruto heeft zeven dagen van nationale rouw afgekondigd na de dood van oppositieleider en oud-premier Raila Odinga. Die overleed op 80-jarige leeftijd in India, waar hij was vanwege medische redenen. Ruto beschrijft Odinga in een verklaring als een "meester van democratie" en een "onverschrokken vrijheidsstrijder".

2 uur geleden
Nieuwe president Syrië houdt vast aan bestaande deals met Rusland

MOSKOU (ANP/RTR) - De Syrische president Ahmed al-Sharaa heeft tegen de Russische leider Vladimir Poetin gezegd dat hij vasthoudt aan eerder gesloten akkoorden tussen hun landen. Hij suggereert hiermee dat de twee bestaande Russische militaire bases in Syrië mogen blijven.

2 uur geleden
Meeste NAVO-landen doen mee aan wapenaanschaf in VS voor Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - Meer dan de helft van de NAVO-landen doet mee aan de aankoop van Amerikaanse wapens voor Oekraïne, zegt NAVO-chef Mark Rutte. Na aanvankelijke grote toezeggingen leek de vaart uit het zogeheten PURL-programma. Maar "bondgenoot na bondgenoot" tekende volgens Rutte woensdag in. Hoeveel zij bijdragen, liet Rutte in het midden.

2 uur geleden
Nederland en België gaan samen luchtverdedigingswapens kopen

BRUSSEL (ANP) - Nederland en België gaan samen luchtverdedigingswapens inkopen. Over de gezamenlijke aanschaf van NASAMS-systemen hebben de beide landen woensdag afspraken gemaakt. België heeft nu nog geen noemenswaardige luchtafweer en kan mogelijk profiteren van lopende Nederlandse bestellingen.

3 uur geleden