Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

EU heft alle economische sancties tegen Syrië op

EU heft alle economische sancties tegen Syrië op

BRUSSEL (ANP) - Alle economische sancties tegen Syrië zijn ingetrokken. Dat hebben de EU-lidstaten besloten, bevestigen EU-diplomaten aan het ANP. Nederland was hier fel tegen, maar heeft toch ingestemd.

Voor het schrappen van sancties moeten alle lidstaten akkoord gaan. Eerder waren al enkele sancties ingetrokken, na de val van dictator Bashar al-Assad en de komst van een interimregering.

EU-buitenlandchef Kaja Kallas zei eerder dinsdag dat ze hoopte dat de EU-lidstaten het over het opheffen van de sancties eens zouden worden, ook al zijn er zorgen of de huidige regering wel "de goede kant op gaat". Over die zorgen zijn tussen de lidstaten "een aantal zeer intensieve discussies gevoerd".

Volgens Kallas is er geen alternatief. "Of we geven ze de mogelijkheid om het land te stabiliseren, of we doen dat niet en dan hebben we iets wat we in Afghanistan hebben." Daar voert de Talibanregering een schrikbewind. "We willen dat er banen en bestaansmiddelen voor de mensen zijn, zodat Syrië stabieler wordt. Daarom moeten we de sancties opheffen."

Voorwaarden

De EU-ministers van Buitenlandse Zaken moeten dinsdagmiddag officieel instemmen met het besluit van de ambassadeurs. In de overeenkomst is een aantal voorwaarden opgenomen. Als het alsnog de verkeerde kant opgaat met het nieuwe regime worden snel nieuwe sancties ingevoerd, melden ingewijden. De ontwikkelingen worden door de EU-ministers van Buitenlandse Zaken dan ook nauwlettend in de gaten gehouden.

Daarnaast zijn maatregelen afgesproken tegen individuen en organisaties die betrokken zijn bij sektarisch geweld en mensenrechtenschendingen.

De EU heeft de eerste sancties tegen Syrië begin dit jaar opgeheven.

Meer uit Buitenland

Trump tot NAVO-landen: eerst stoppen met olie uit Rusland

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - President Donald Trump heeft NAVO-landen een brief geschreven waarin hij zegt dat ze eerst moeten stoppen met olie uit Rusland te importeren en zelf met strenge sancties moeten komen, voordat de VS overgaan tot meer sancties tegen Rusland.

26 minuten geleden
Kritiek op voorstel voor Albanese 'AI-minister'

TIRANA (ANP/DPA) - De aankondiging van de regering in Albanië om een computerprogramma als 'AI-minister' op te nemen in het nieuwe kabinet leidt tot kritiek van de oppositie in het land. Volgens de leider van de conservatieve Democratische Partij kan het helemaal niet.

1 uur geleden
Leger Israël meldt dat kwart miljoen mensen Gaza-Stad verlieten

JERUZALEM (ANP/AFP) - Het Israëlische leger stelt dat al meer dan een kwart miljoen mensen uit de stad Gaza zijn weggetrokken in de afgelopen weken. Gaza is de grootste stad van de Gazastrook en nog dichter bevolkt dan de rest van het Palestijnse gebied. Volgens een legerwoordvoerder vertrekken de mensen voor hun eigen veiligheid. Er zouden voor de Israëlische beslissing de stad in te nemen ongeveer een miljoen mensen hebben verbleven.

1 uur geleden
Studio Paramount veroordeelt oproep van sterren voor Israëlboycot

LOS ANGELES (ANP) - Paramount, een van de grote filmstudio's in Hollywood, heeft in een verklaring expliciet afstand genomen van een oproep van bijna 4000 sterren om niet meer samen te werken met Israëlische filminstellingen. Volgens Variety beklemtoont Paramount "te geloven in de kracht van verhalen vertellen en mensen te verbinden."

1 uur geleden
De Volkskrant: schotwonden kinderen Gaza wijzen op gericht vuur

AMSTERDAM (ANP) - De getuigenissen van internationale artsen die hebben gewerkt in de Gazastrook wijzen erop dat Israëlische militairen mogelijk bewust op Palestijnse kinderen hebben geschoten, schrijft de Volkskrant. De krant sprak met vijftien artsen die gezamenlijk zeker 114 kinderen van 15 jaar en jonger zagen die alleen een schotwond in hun hoofd of borst hadden, "een belangrijke aanwijzing dat er gericht op de kinderen is geschoten". Gericht schieten op kinderen is een oorlogsmisdaad.

6 uur geleden
Weer aardbeving bij Russisch schiereiland Kamtsjatka

MOSKOU (ANP/AFP) - Voor de kust van schiereiland Kamtsjatka, in het uiterste oosten van Rusland, heeft zaterdag opnieuw een aardbeving plaatsgevonden. De beving had een kracht van 7.4. Eind juli werd het gebied getroffen door een aardbeving met een kracht van 8.8.

6 uur geleden
Maduro roept bevolking op schietlessen te nemen

CARACAS (ANP/AFP) - De Venezolaanse president Nicolas Maduro heeft reservisten, milities en jongeren opgeroepen om zaterdag naar kazernes te komen om te leren schieten. Eerder sprak Maduro al over de inzet van een 'civiele verdediging' nu de spanningen tussen Venezuela en de Verenigde Staten zijn opgelopen.

6 uur geleden