EU heft alle economische sancties tegen Syrië op
BRUSSEL (ANP) - Alle economische sancties tegen Syrië zijn ingetrokken. Dat hebben de EU-lidstaten besloten, bevestigen EU-diplomaten aan het ANP. Nederland was hier fel tegen, maar heeft toch ingestemd.
Voor het schrappen van sancties moeten alle lidstaten akkoord gaan. Eerder waren al enkele sancties ingetrokken, na de val van dictator Bashar al-Assad en de komst van een interimregering.
EU-buitenlandchef Kaja Kallas zei eerder dinsdag dat ze hoopte dat de EU-lidstaten het over het opheffen van de sancties eens zouden worden, ook al zijn er zorgen of de huidige regering wel "de goede kant op gaat". Over die zorgen zijn tussen de lidstaten "een aantal zeer intensieve discussies gevoerd".
Volgens Kallas is er geen alternatief. "Of we geven ze de mogelijkheid om het land te stabiliseren, of we doen dat niet en dan hebben we iets wat we in Afghanistan hebben." Daar voert de Talibanregering een schrikbewind. "We willen dat er banen en bestaansmiddelen voor de mensen zijn, zodat Syrië stabieler wordt. Daarom moeten we de sancties opheffen."
Voorwaarden
De EU-ministers van Buitenlandse Zaken moeten dinsdagmiddag officieel instemmen met het besluit van de ambassadeurs. In de overeenkomst is een aantal voorwaarden opgenomen. Als het alsnog de verkeerde kant opgaat met het nieuwe regime worden snel nieuwe sancties ingevoerd, melden ingewijden. De ontwikkelingen worden door de EU-ministers van Buitenlandse Zaken dan ook nauwlettend in de gaten gehouden.
Daarnaast zijn maatregelen afgesproken tegen individuen en organisaties die betrokken zijn bij sektarisch geweld en mensenrechtenschendingen.
De EU heeft de eerste sancties tegen Syrië begin dit jaar opgeheven.
Meer uit Buitenland
MADRID (ANP/AFP) - Zes van de twaalf onbekende slachtoffers van de natuurbrand in Zuid-Spanje zijn geïdentificeerd. Drie komen uit het Verenigd Koninkrijk en de drie anderen uit België, Frankrijk en Spanje.
12 minuten geledenSANAA (ANP/AFP) - Jemen zegt het vliegveld in Sanaa, in het westen van het land, te hebben aangevallen om te voorkomen dat een Iraans vliegtuig er zou landen. Dat vliegtuig is uiteindelijk alsnog geland, melden aan de Houthi's gelieerde media.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Rusland en Belarus moeten onmiddellijk zorgen voor een veilige en onvoorwaardelijke terugkeer naar Oekraïne van "alle willekeurig vastgehouden, onwettig gedeporteerde en gedwongen overgebrachte Oekraïense burgers, inclusief kinderen". Deze oproep doet EU-buitenlandchef Kaja Kallas maandag namens alle EU-lidstaten.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft er opnieuw op gezinspeeld dat de VS de controle willen nemen over de Straat van Hormuz. In een telefoongesprek met Fox News zegt Trump dat de VS "de Straat zullen behouden, en deze waarschijnlijk zullen gaan runnen". Trump: "We worden de reddende engel van de zeestraat, iets waarvoor we een vergoeding zouden moeten krijgen."
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Het onderzoek naar de onder verdachte omstandigheden overleden Britse oud-politicus Ann Widdecombe wordt nu geleid door de antiterrorismetak van de politie. Dat meldt de BBC. De 78-jarige Widdecombe werd afgelopen week in haar woning aangetroffen met ernstige verwondingen.
2 uur geledenOSLO (ANP) - Marius Borg Høiby is blij dat hij van de rechter zijn voorarrest thuis onder elektronisch toezicht mag uitzitten. "Hij is relatief tevreden met deze uitkomst", zei zijn advocaat Petar Sekulic tegen Noorse media na afloop van de zitting.
2 uur geledenOSLO (ANP) - Marius Borg Høiby, de zoon van de Noorse kroonprinses Mette-Marit, lijkt de gevangenis te mogen verlaten. Een rechtbank in Oslo heeft zijn voorarrest maandag met vier weken verlengd, maar hij mag dat wel thuis met een enkelband uitzitten. Dat melden Noorse media. De aanklager is in beroep gegaan tegen die beslissing.
3 uur geleden