Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

EU heeft opnieuw minder asielverzoeken dan jaar ervoor

EU heeft opnieuw minder asielverzoeken dan jaar ervoor

BRUSSEL (ANP) - In 2025 deden opnieuw minder mensen een verzoek tot asielopvang in de Europese Unie, meldt het Asielagentschap van de Europese Unie (EUAA). Dat is voor het tweede jaar op rij. Het aantal asielverzoeken ligt daarmee op het laagste niveau sinds 2021.

In 2025 deden ongeveer 822.000 mensen een asielverzoek in de Europese landen die samenwerken op het gebied van asielaanvragen. Dat zijn de 27 EU-landen, IJsland, Liechtenstein, Noorwegen en Zwitserland. Dat zijn 19 procent minder aanvragen dan in 2024.

De afname komt onder meer doordat bijvoorbeeld de instroom vanuit Syrië is afgenomen, aldus het agentschap. Ook de samenwerking van de EU met andere landen om migratiestromen buiten de EU op te vangen, speelt een rol, ziet het EUAA.

Beslissingen

In totaal zijn binnen de EU 874.000 beslissingen genomen over asielaanvragen. Dat is het hoogste aantal sinds 2017. Dat er zoveel meer beslissingen zijn genomen, komt omdat de meeste ervan afwijzingen waren, met name omdat de aanvragers uit landen kwamen waar de kans op asiel klein is. Daarbij gaat het bijvoorbeeld om asielaanvragen van mensen uit sommige Noord-Afrikaanse of Latijns-Amerikaanse landen.

Hoewel er meer beslissingen zijn genomen, lukt het landen in Europa nog altijd niet om alle achterstand in asielaanvragen weg te werken, ziet het EUAA. Die druk loopt ook op, omdat er steeds vaker herhaalde aanvragen worden gedaan; vorig jaar waren dat er 39 procent meer vergeleken met 2024. EU-landen zijn nog bezig met investeringen om de capaciteit voor dit soort beroepsprocedures te verhogen.

Op vrijdag gaat het asiel- en migratiepact van de EU in. Daarin staan strengere regels voor het screenen van asielzoekers en het behandelen van asielverzoeken.

Meer uit Buitenland

Vooralsnog geen aanwijzing voor opzet bij ontsporing Franse trein

ROUEN (ANP/AFP) - Er zijn geen aanwijzingen dat bij de ontsporing van een trein in het noorden van Frankrijk vrijdag sprake was van opzet, melden de lokale autoriteiten zaterdagavond.

6 uur geleden
Tienduizenden Duitsers demonstreren tegen verkiezingswinst AfD

BERLIJN (ANP/DPA) - Bijna een week na de historische verkiezingswinst van Alternative für Deutschland (AfD) in de Duitse deelstaat Saksen-Anhalt namen tienduizenden mensen zaterdag deel aan demonstraties tegen radicaal-rechts extremisme. In onder meer Düsseldorf, Hamburg en Berlijn waren grote bijeenkomsten.

7 uur geleden
Kremlin sluit ontmoeting Poetin en Zelensky bij G20-top uit

NEW DELHI (ANP/AFP) - Het Kremlin sluit een ontmoeting tussen de Russische president Vladimir Poetin en de Oekraïense president Volodymyr Zelensky tijdens de G20-top in Miami uit. "Het is onmogelijk", zei een woordvoerder van het Kremlin tegen het Franse persbureau AFP in New Delhi, waar een top van de BRICS-landen plaatsvindt. BRICS is een samenwerkingsverband van elf landen.

8 uur geleden
Jongste koning ter wereld begraven in Oeganda, strijd om opvolger

KAMPALA (ANP/DPA) - In Oeganda is koning Oyo Nyimba Kabamba Iguru Rukidi IV van het koninkrijk Toro begraven. Duizenden mensen kwamen op de uitvaart af om afscheid te nemen van de monarch die vorige maand op slechts 34-jarige leeftijd overleed aan kanker. Inmiddels is er een strijd om de troonopvolging losgebarsten.

9 uur geleden
Adoptie wordt makkelijker voor homoseksuelen in Hongarije

BOEDAPEST (ANP/RTR) - De Hongaarse regering gaat de wetgeving wijzigen die adoptie door homoseksuelen vrijwel onmogelijk maakte, heeft premier Péter Magyar zaterdag aangekondigd.

11 uur geleden
Xi vraagt meer actie van BRICS-landen voor vrede in Midden-Oosten

NEW DELHI (ANP/DPA) - De Chinese president Xi Jinping roept de BRICS-landen op om zich meer in te zetten voor vrede in het Midden-Oosten en de Golfregio. Dat zei hij tijdens een BRICS-top in India.

11 uur geleden
Dodental bij veerbootbrand Filipijnen fors opgelopen

MANILLA (ANP/AFP) - De Filipijnse kustwacht heeft nog eens 41 lichamen gevonden aan boord van de verbrande veerboot bij de Filipijnen. Daarmee is het dodental gestegen naar 76.

13 uur geleden