EU heeft nog geen zicht op hervatting atoomoverleg met Iran
LUXEMBURG (ANP) - Iran heeft toch nog niet toegezegd de onderhandelingen over het atoomakkoord te hervatten. Het is Iran geraden dat wel gauw te doen, zegt de Europese Unie, die bemiddelt om de geschonden overeenkomst te herstellen.
Iraanse media maakten afgelopen weekend melding van een mogelijk voorbereidend overleg in Brussel. Maar daar is nog geen sprake van, zegt EU-buitenlandchef Josep Borrell. En zeker niet donderdag al, zoals werd bericht.
Het wordt wel hoog tijd dat Iran weer aanschuift, waarschuwt Borrell. "We hebben de Iraniërs duidelijk gemaakt dat de klok niet in hun voordeel tikt. Het is beter om snel weer aan de onderhandelingstafel terug te keren."
Het akkoord uit 2015, waarin Iran beloofde zijn nucleaire programma af te bouwen in ruil voor het opheffen van westerse sancties, stelt weinig meer voor sinds de Verenigde Staten het feitelijk opzegden en Iran het programma prompt weer oppakte. Het overleg in Wenen dat de deal nieuw leven zou moeten inblazen ligt alweer maanden stil. In de tussentijd is een nieuwe, radicalere regering aangetreden in Teheran.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/RTR) - In de Iraanse regio Yazd zijn tot nu toe 139 buitenlanders opgepakt wegens deelname aan de recente protesten in het land, meldt persbureau Tasnim. Yazd was een van de vele provincies waar de afgelopen tijd werd geprotesteerd. De nationaliteiten van de mensen die zijn opgepakt, zijn niet bekendgemaakt.
43 minuten geledenOSLO (ANP/AFP) - In Noorwegen is de rechtszaak begonnen tegen Marius Borg Høiby. De 29-jarige zoon van de Noorse kroonprinses Mette-Marit ontkende aan het begin van het proces schuldig te zijn aan vier aanklachten van verkrachting.
1 uur geledenCAPE CANAVERAL (ANP) - De lancering van de eerste bemande missie naar de maan sinds 1972 is zeker een maand uitgesteld. Bij een generale repetitie zijn meerdere problemen bij het ruimteschip aan het licht gekomen. Zo lekte vloeibare waterstof uit een leiding in het 'motorblok'. In het gedeelte waar de bemanning zit, werkte een klep niet goed. Medewerkers op de grond konden niet goed met elkaar praten, hun communicatiesysteem haperde. Dat heeft de Amerikaanse ruimtevaartorganisatie NASA dinsdag bekendgemaakt.
2 uur geledenRAFAH (ANP) - Bij de beperkte heropening van de Rafah-grensovergang zijn maandag 5 gewonde Palestijnen en 7 begeleiders vanuit Gaza Egypte binnengekomen, meldt een ingewijde aan de grens tegen persbureau AFP. Maandag werd er nog gesproken van 150 mensen die Gaza mochten verlaten: 50 patiënten, met elk 2 begeleiders.
2 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - In Kyiv zitten ruim 1100 huishoudens zonder verwarming door Russische aanvallen, meldt minister Oleksi Koeleba. Volgens president Volodymyr Zelensky hebben de Russen afgelopen nacht zeventig raketten en 450 drones gebruikt om energiefaciliteiten aan te vallen.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De president van Iran, Masoud Pezeshkian, heeft zijn minister van Buitenlandse Zaken opdracht gegeven om "zich voor te bereiden" op onderhandelingen met de Verenigde Staten. Dat meldt Pezeshkian dinsdagochtend op X na "verzoeken van bevriende regeringen in de regio".
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Voormalig Amerikaans president Bill Clinton en oud-minister van Buitenlandse Zaken Hillary Clinton zullen gaan getuigen voor een onderzoekscommissie van het Huis van Afgevaardigden in een onderzoek naar Jeffrey Epstein. De twee werden in augustus vorig jaar gedagvaard, maar zeiden tot dusver dat ze niet zouden getuigen.
5 uur geleden