Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

EU heeft ernstige zorgen over buitenlandse agenten-wet Georgië

EU heeft ernstige zorgen over buitenlandse agenten-wet Georgië

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie maakt zich "ernstige zorgen" over het besluit van de regeringspartij in Georgië om opnieuw met wetgeving te komen waarmee organisaties als 'buitenlandse agent' kunnen worden aangemerkt als ze 20 procent van hun inkomsten uit het buitenland ontvangen.

Vorig jaar leidde dezelfde wetgeving tot felle protesten. Tegenstanders vrezen dat de wet zal worden gebruikt om mensen de mond te snoeren. Ook zou het wetsvoorstel volgens hen toetreding tot de EU moeilijker maken. Uiteindelijk trok de regering in Tbilisi na massale demonstraties het wetsvoorstel in.

Een woordvoerder van de EU wijst er donderdag in een verklaring op dat het Georgische kabinet en de regeringspartij vorig jaar hebben beloofd deze wetgeving "onvoorwaardelijk in te trekken". Er kwam toen ook uit andere landen al scherpe kritiek op het Georgische wetsvoorstel.

Kandidaat-lid

Regeringspartij Georgische Droom kondigde woensdag aan de wet opnieuw in te willen dienen, omdat die nodig zou zijn om transparantie te krijgen over de financiering van organisaties. De oppositie zou volgens de partij, die volgens critici nauwe banden onderhoudt met Rusland, de bevolking vorig jaar hebben misleid over het voorstel.

De EU roept Georgië op om zich te houden aan de belofte om democratie, de rechtstaat en de mensenrechten te bevorderen. Georgië is sinds december kandidaat-lid van de EU, maar moet nog wel aan een aantal voorwaarden voldoen. De EU vindt dat Tbilisi veel meer moet doen om ze te vervullen.

Meer uit Buitenland

Afrikaanse Unie wijst 'elke erkenning van Somaliland' af

ADDIS ABABA (ANP/AFP) - De Afrikaanse Unie (AU) heeft verklaard dat zij "elke erkenning van Somaliland" afwijst. Israël kondigde eerder aan dat het het afgescheiden Somalische gebied als een soevereine staat beschouwt.

1 uur geleden
Trump: Zelensky heeft niets totdat ik akkoord ga

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump lijkt niet erg enthousiast over het laatste voorstel van Oekraïne over het pad naar vrede met agressor Rusland, meldt de Amerikaanse nieuwssite Politico. Hij schijnt geen haast te hebben om het plan van de Oekraïense president Volodymyr Zelensky goed te keuren, aldus Politico na een interview met Trump.

3 uur geleden
Zelensky zegt 'klaar' te zijn voor referendum over vredesplan

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zegt "klaar" te zijn om een referendum te houden over het plan dat een einde moet maken aan de oorlog in Oekraïne. Dat zegt het staatshoofd tegen nieuwssite Axios. Voorwaarde voor het houden van de volksraadpleging is wel dat Rusland instemt met een staakt-het-vuren van in ieder geval zestig dagen.

6 uur geleden
Russen: laatste stap nodig voor oplossing Oekraïne-conflict

MOSKOU (ANP) - Moskou en Washington zijn dichter bij een oplossing voor het Oekraïne-conflict, maar de partijen moeten nog "de laatste stap zetten". Dat zei de Russische viceminister van Buitenlandse Zaken, Sergej Rjabkov, op de Russische televisie, meldt het Russische persbureau TASS.

6 uur geleden
Israël eerste land dat afgescheiden Somaliland erkent

TEL AVIV (ANP/AFP/RTR) - Als eerste land heeft Israël Somaliland erkend als zelfstandige staat. Het land in de Hoorn van Afrika scheidde zich in 1991 af van Somalië. De president van Somaliland sprak over een historisch moment. Tegelijkertijd heeft het islamitische Somaliland Israël erkend, en komen er volledige diplomatieke betrekkingen.

8 uur geleden
Oud-premier Maleisië krijgt opnieuw cel in corruptieschandaal

KUALA LUMPUR (ANP/RTR) - De Maleisische oud-premier Najib Razak (72) moet nog eens vijftien jaar in de gevangenis doorbrengen voor machtsmisbruik en het witwassen van geld in een groot corruptieschandaal rond staatsinvesteringsfonds 1MDB. Hij zit sinds 2022 al een celstraf van zes jaar uit in een andere zaak rond dat fonds.

10 uur geleden
Ontmoeting Zelensky en Trump aanstaande zondag

KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft bekendgemaakt dat hij zondag de Amerikaanse president Donald Trump ontmoet. Hij voegde eraan toe niet te kunnen zeggen of hun overleg zal leiden tot de ondertekening van akkoorden.

10 uur geleden