EU heeft ernstige zorgen over buitenlandse agenten-wet Georgië
BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie maakt zich "ernstige zorgen" over het besluit van de regeringspartij in Georgië om opnieuw met wetgeving te komen waarmee organisaties als 'buitenlandse agent' kunnen worden aangemerkt als ze 20 procent van hun inkomsten uit het buitenland ontvangen.
Vorig jaar leidde dezelfde wetgeving tot felle protesten. Tegenstanders vrezen dat de wet zal worden gebruikt om mensen de mond te snoeren. Ook zou het wetsvoorstel volgens hen toetreding tot de EU moeilijker maken. Uiteindelijk trok de regering in Tbilisi na massale demonstraties het wetsvoorstel in.
Een woordvoerder van de EU wijst er donderdag in een verklaring op dat het Georgische kabinet en de regeringspartij vorig jaar hebben beloofd deze wetgeving "onvoorwaardelijk in te trekken". Er kwam toen ook uit andere landen al scherpe kritiek op het Georgische wetsvoorstel.
Kandidaat-lid
Regeringspartij Georgische Droom kondigde woensdag aan de wet opnieuw in te willen dienen, omdat die nodig zou zijn om transparantie te krijgen over de financiering van organisaties. De oppositie zou volgens de partij, die volgens critici nauwe banden onderhoudt met Rusland, de bevolking vorig jaar hebben misleid over het voorstel.
De EU roept Georgië op om zich te houden aan de belofte om democratie, de rechtstaat en de mensenrechten te bevorderen. Georgië is sinds december kandidaat-lid van de EU, maar moet nog wel aan een aantal voorwaarden voldoen. De EU vindt dat Tbilisi veel meer moet doen om ze te vervullen.
Meer uit Buitenland
ISLAMABAD (ANP/DPA/RTR) - Om te proberen de oorlog in Iran te bezweren overleggen zondag en maandag de ministers van Buitenlandse Zaken van Egypte, Pakistan, Saudi-Arabië en Turkije in de Pakistaanse hoofdstad Islamabad. Dat heeft de Pakistaanse minister Ishaq Dar bekendgemaakt. De bewindslieden spreken naar verwachting ook met de premier van het land, Shehbaz Sharif.
1 uur geledenABU DHABI (ANP/RTR/AFP) - Oekraïne en de Verenigde Arabische Emiraten hebben afgesproken dat ze gaan samenwerken op defensiegebied. Dat maakte de Oekraïense president Volodymyr Zelensky bekend na een ontmoeting met president Mohammed bin Zayed Al Nahyan van de Golfstaat.
3 uur geledenMONTE CARLO (ANP/AFP) - Paus Leo is zaterdagochtend in Monaco gearriveerd voor het eerste pauselijke bezoek van de moderne tijd aan het ministaatje. Hij kwam aan in een helikopter en is ontvangen door prins Albert en prinses Charlene.
3 uur geledenSANAA (ANP/RTR/AFP/DPA) - De Jemenitische Houthi's hebben voor het eerst sinds het begin van de oorlog in het Midden-Oosten de verantwoordelijkheid opgeëist voor een raketaanval op Israël. De groep liet weten dat de operaties doorgaan tot de "agressie" op alle fronten wordt beëindigd.
5 uur geledenBANGKOK (ANP/AFP) - Thailand heeft een overeenkomst met Iran bereikt over de doorgang van Thaise olietankers door de Straat van Hormuz. Dat maakte de premier van Thailand zaterdagochtend bekend.
6 uur geledenKRALENDIJK (ANP) - Het Bestuurscollege (BC) van Bonaire vraagt de Nederlandse regering om snel in te grijpen. Door onrust in het Midden-Oosten en problemen in de scheepvaart worden vrachtkosten steeds hoger. Daardoor dreigen boodschappen en brandstof op Bonaire veel te duur te worden en wordt het voor veel inwoners steeds moeilijker om rond te komen, aldus de overheid van de bijzondere gemeente in het Caribisch gebied.
8 uur geledenAL-KHARJ (ANP/RTR/DPA) - Bij een Iraanse aanval op luchtmachtbasis Prince Sultan in Saudi-Arabië zijn twaalf Amerikaanse militairen gewond geraakt. Twee van hen zijn er ernstig aan toe, melden Amerikaanse autoriteiten.
10 uur geleden