Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

EU-handelscommissaris geen kandidaat voor topbaan WTO

EU-handelscommissaris geen kandidaat voor topbaan WTO

BRUSSEL (ANP) - EU-commissaris voor Handel Phil Hogan stelt zich niet kandidaat voor de vacature van directeur-generaal van de Wereldhandelsorganisatie WTO. De Ier zei begin deze maand te overwegen zich te kandideren, maar ziet daarvan af.

De belangrijke handelsagenda van de Europese Unie vereist de volledige betrokkenheid van de handelscommissaris, motiveert Hogan (59) zijn beslissing. Na zijn aankondiging de baan in overweging te nemen, beperkte de Europese Commissie zijn publieke optredens.

Hij gaat nu weer vol aan de slag als handelscommissaris, meldt Hogan in een verklaring. De aandacht gaat uit naar het herstel na de coronacrisis, de "onnodige" handelstarieven die de VS hebben opgelegd op EU-goederen, de handelsrelatie met China en het Verenigd Koninkrijk en de invulling van de vrijhandelsverdragen met 76 landen wereldwijd.

Aanmelden kan tot 8 juli

De post van WTO-baas komt vrij omdat de Braziliaan Roberto Azevêdo in september vervroegd vertrekt. Er hebben zich kandidaten uit landen als Egypte, Mexico, Nigeria and Moldavië gemeld. De aanmeldingstermijn loopt tot 8 juli.

Eerder maakte minister Sigrid Kaag (Buitenlandse Handel) bekend niet beschikbaar te zijn voor de functie. Zij wil lijsttrekker van D66 worden.

De WTO verkeert in zwaar weer, mede omdat de Amerikaanse president Donald Trump weigert nieuwe leden te benoemen voor de geschilleninstantie.

Meer uit Financieel

Duitse uitstoot CO2 vrijwel onveranderd in 2025

BERLIJN (ANP/AFP/DPA/BLOOMBERG) - De uitstoot van CO2 door Duitsland is vorig jaar vrijwel onveranderd gebleven. Volgens cijfers van de Duitse overheid bedroeg de uitstoot van de grootste economie van Europa het equivalent van 649 miljoen ton CO2. Dat komt neer op een daling van slechts 0,1 procent vergeleken met een jaar eerder.

1 uur geleden
Japan vraagt Australië om hogere productie lng door oorlog

TOKIO (ANP/RTR) - De Japanse regering heeft Australië gevraagd om de productie van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) te vergroten in verband met de oorlog in het Midden-Oosten. Door de oorlog is een deel van de lng-import van Japan uit het Midden-Oosten weggevallen en Australië kan helpen dit verlies te compenseren.

3 uur geleden
Brand bij oliecomplex in Verenigde Arabische Emiraten na aanval

ABU DHABI (ANP/RTR/AFP/BLOOMBERG) - Bij een groot oliecomplex in de Verenigde Arabische Emiraten is zaterdagochtend brand ontstaan na een aanval met een drone. Volgens de autoriteiten ontstond de brand bij het Fujairah-complex door resten van een neergeschoten drone.

4 uur geleden
VS: eerste olie uit noodreserves komt volgende week op de markt

WASHINGTON (ANP/RTR) - De eerste olie uit de Amerikaanse strategische voorraden zal tegen het einde van volgende week op de markt komen. Dat heeft het Amerikaanse ministerie van Energie gezegd. De Verenigde Staten geven in totaal 172 miljoen vaten vrij uit die noodreserves om zo de hoge brandstofprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten te drukken.

5 uur geleden
Reuters: groot banenverlies bij Facebook-moeder Meta door AI

MENLO PARK (ANP/RTR) - Meta Platforms, het moederbedrijf van Facebook, WhatsApp en Instagram, is van plan duizenden banen te schrappen om kosten te besparen voor de grote investeringen die worden gedaan in kunstmatige intelligentie (AI). Dat melden bronnen aan persbureau Reuters. Volgens de ingewijden kan het gaan om wel 20 procent van het personeelsbestand bij het Amerikaanse techconcern.

6 uur geleden
VS versoepelen sancties tegen Venezuela na gekrompen aanbod olie

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben Venezuela toestemming gegeven om meststoffen en olie aan Amerikaanse bedrijven te verkopen. Het Amerikaanse ministerie van Financiën meldt dat de sancties tegen Venezuela verder worden versoepeld. Sinds de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran staat het wereldwijde aanbod van deze producten onder druk en zijn de prijzen flink gestegen.

16 uur geleden
Amerikaanse rechter blokkeert dagvaardingen tegen Fed en Powell

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Een Amerikaanse federale rechter heeft vrijdag de dagvaardingen van het ministerie van Justitie tegen de Federal Reserve en voorzitter Jerome Powell geblokkeerd. De kwestie gaat over de renovatie van het hoofdkantoor van de Amerikaanse centrale bank in Washington en de verklaring van Powell hierover. Het ministerie wil in beroep gaan tegen de beslissing.

17 uur geleden