EU-handelscommissaris geen kandidaat voor topbaan WTO
BRUSSEL (ANP) - EU-commissaris voor Handel Phil Hogan stelt zich niet kandidaat voor de vacature van directeur-generaal van de Wereldhandelsorganisatie WTO. De Ier zei begin deze maand te overwegen zich te kandideren, maar ziet daarvan af.
De belangrijke handelsagenda van de Europese Unie vereist de volledige betrokkenheid van de handelscommissaris, motiveert Hogan (59) zijn beslissing. Na zijn aankondiging de baan in overweging te nemen, beperkte de Europese Commissie zijn publieke optredens.
Hij gaat nu weer vol aan de slag als handelscommissaris, meldt Hogan in een verklaring. De aandacht gaat uit naar het herstel na de coronacrisis, de "onnodige" handelstarieven die de VS hebben opgelegd op EU-goederen, de handelsrelatie met China en het Verenigd Koninkrijk en de invulling van de vrijhandelsverdragen met 76 landen wereldwijd.
Aanmelden kan tot 8 juli
De post van WTO-baas komt vrij omdat de Braziliaan Roberto Azevêdo in september vervroegd vertrekt. Er hebben zich kandidaten uit landen als Egypte, Mexico, Nigeria and Moldavië gemeld. De aanmeldingstermijn loopt tot 8 juli.
Eerder maakte minister Sigrid Kaag (Buitenlandse Handel) bekend niet beschikbaar te zijn voor de functie. Zij wil lijsttrekker van D66 worden.
De WTO verkeert in zwaar weer, mede omdat de Amerikaanse president Donald Trump weigert nieuwe leden te benoemen voor de geschilleninstantie.
Meer uit Financieel
HOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - Europa krijgt binnenkort te maken met dezelfde verstoring in de aanvoer van brandstoffen die landen in Azië al raakt, meent Shell-topman Wael Sawan. Door de oorlog in het Midden-Oosten en de afsluiting van de Straat van Hormuz kunnen Golfstaten veel moeilijker hun olie en gas exporteren. Dit leidde onder andere in de Filipijnen, India, Cambodja en Myanmar al tot schaarste aan olie of gas.
36 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenmarkten gingen dinsdag verder omhoog, ondanks opnieuw fors oplopende olieprijzen. De aanhoudende onrust rond de oorlog in het Midden-Oosten drukte wel op het sentiment, omdat beleggers vrezen dat het conflict het wereldwijde energieprobleem zal verergeren.
1 uur geledenAMSTELVEEN (ANP/BLOOMBERG) - Cacao- en katoenboeren in West-Afrika zullen kampen met mesttekorten door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten, waarschuwt ETG, een van de belangrijkste handelaren in landbouwgrondstoffen in de regio. Met de sluiting van de Straat van Hormuz worden de leveringen van meststoffen uit het Midden-Oosten verhinderd, waardoor de mestprijs stijgt.
2 uur geledenCARY (ANP) - Epic Games ontslaat meer dan 1000 van de ruim 4500 werknemers. Volgens het gamebedrijf achter Fortnite is het massaontslag nodig om geldproblemen te voorkomen.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Het hoofdkantoor van Edmond de Rothschild is vrijdag door het Franse bureau voor Corruptie en Financiële Misdaden doorzocht, meldt persbureau AFP. De doorzoeking is onderdeel van een onderzoek naar de banden tussen de Franse diplomaat Fabrice Aidan en zedendelinquent Jeffrey Epstein.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Voorlichtingsinstituut Nibud roept de overheid op om "op tijd na te denken" over gerichte maatregelen om huishoudens te ondersteunen. Daarmee kan voorkomen worden dat de mensen die het minst te besteden hebben in de knel komen, stelt het Nationaal Instituut voor Budgetvoorlichting.
3 uur geledenDOA (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Olie- en gasconcern QatarEnergy heeft gewaarschuwd dat het door overmacht afspraken uit een aantal lng-contracten niet kan nakomen door schade na aanvallen. Het gaat om langetermijncontracten die het Qatarese staatsbedrijf heeft met klanten in Italië, België, Zuid-Korea en China.
3 uur geleden