EU-handelscommissaris geen kandidaat voor topbaan WTO
BRUSSEL (ANP) - EU-commissaris voor Handel Phil Hogan stelt zich niet kandidaat voor de vacature van directeur-generaal van de Wereldhandelsorganisatie WTO. De Ier zei begin deze maand te overwegen zich te kandideren, maar ziet daarvan af.
De belangrijke handelsagenda van de Europese Unie vereist de volledige betrokkenheid van de handelscommissaris, motiveert Hogan (59) zijn beslissing. Na zijn aankondiging de baan in overweging te nemen, beperkte de Europese Commissie zijn publieke optredens.
Hij gaat nu weer vol aan de slag als handelscommissaris, meldt Hogan in een verklaring. De aandacht gaat uit naar het herstel na de coronacrisis, de "onnodige" handelstarieven die de VS hebben opgelegd op EU-goederen, de handelsrelatie met China en het Verenigd Koninkrijk en de invulling van de vrijhandelsverdragen met 76 landen wereldwijd.
Aanmelden kan tot 8 juli
De post van WTO-baas komt vrij omdat de Braziliaan Roberto Azevêdo in september vervroegd vertrekt. Er hebben zich kandidaten uit landen als Egypte, Mexico, Nigeria and Moldavië gemeld. De aanmeldingstermijn loopt tot 8 juli.
Eerder maakte minister Sigrid Kaag (Buitenlandse Handel) bekend niet beschikbaar te zijn voor de functie. Zij wil lijsttrekker van D66 worden.
De WTO verkeert in zwaar weer, mede omdat de Amerikaanse president Donald Trump weigert nieuwe leden te benoemen voor de geschilleninstantie.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Gedupeerden van Green Consultancy hebben na bemiddeling van de Consumentenbond hun geld teruggekregen. Volgens de Consumentenbond heeft het telemarketingbureau, dat energieadvies aan huis verkoopt, 69 gedupeerden een totaalbedrag van bijna 17.500 euro teruggegeven.
1 minuut geledenDEN HAAG (ANP) - Odido stopt op 29 mei met de internetdienst Tele2 Thuis. Dat meldt het telecombedrijf op de website van Tele2, dat in 2023 samen met T-Mobile Nederland verderging onder de merknaam Odido. Klanten kunnen overstappen naar Odido of een andere aanbieder.
38 minuten geledenROTTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Voor de scheepvaart is nog veel onduidelijk rondom het Amerikaanse plan om scheepvaart door de Straat van Hormuz te begeleiden. Reders wachten op meer details over een veilige doorvaart door de grotendeels gesloten zeestraat. De Amerikaanse president Donald Trump kondigde op Truth Social aan schepen te helpen die vastzitten in de Perzische Golf.
42 minuten geledenDUBAI (ANP/RTR) - Het besluit van de Verenigde Arabische Emiraten om de OPEC te verlaten diende vooral nationale belangen. Dat zegt Sultan Al Jaber, topman van de Abu Dhabi National Oil Company (ADNOC), maandag.
48 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Voor de EU liggen alle opties nog op tafel vanwege de nieuwe tarieven op auto's van de Amerikaanse president Donald Trump, aldus voorzitter van de Eurogroep Kyriakos Pierrakakis tegen persbureau Bloomberg.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag met een kleine winst begonnen aan de nieuwe beursmaand. Beleggers deden het rustig aan na het lange weekend en de sterke opmars in april. Aalberts (plus 7 procent) behoorde tot de sterkste stijgers bij de middelgrote bedrijven na een goed ontvangen kwartaalupdate van de industrieel toeleverancier. De Belgische bank KBC verhoogde het advies voor Aalberts naar kopen.
2 uur geledenDUBAI (ANP) - Dubai International Airport, normaal de drukste luchthaven ter wereld, heeft in maart de passagiersaantallen zien kelderen door de oorlog in het Midden-Oosten en de ernstige verstoringen van het vliegverkeer in de regio. Volgens de luchthaven daalde het aantal reizigers die maand met 66 procent in vergelijking met een jaar eerder tot 2,5 miljoen.
2 uur geleden