Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

EU-handelscommissaris geen kandidaat voor topbaan WTO

EU-handelscommissaris geen kandidaat voor topbaan WTO

BRUSSEL (ANP) - EU-commissaris voor Handel Phil Hogan stelt zich niet kandidaat voor de vacature van directeur-generaal van de Wereldhandelsorganisatie WTO. De Ier zei begin deze maand te overwegen zich te kandideren, maar ziet daarvan af.

De belangrijke handelsagenda van de Europese Unie vereist de volledige betrokkenheid van de handelscommissaris, motiveert Hogan (59) zijn beslissing. Na zijn aankondiging de baan in overweging te nemen, beperkte de Europese Commissie zijn publieke optredens.

Hij gaat nu weer vol aan de slag als handelscommissaris, meldt Hogan in een verklaring. De aandacht gaat uit naar het herstel na de coronacrisis, de "onnodige" handelstarieven die de VS hebben opgelegd op EU-goederen, de handelsrelatie met China en het Verenigd Koninkrijk en de invulling van de vrijhandelsverdragen met 76 landen wereldwijd.

Aanmelden kan tot 8 juli

De post van WTO-baas komt vrij omdat de Braziliaan Roberto Azevêdo in september vervroegd vertrekt. Er hebben zich kandidaten uit landen als Egypte, Mexico, Nigeria and Moldavië gemeld. De aanmeldingstermijn loopt tot 8 juli.

Eerder maakte minister Sigrid Kaag (Buitenlandse Handel) bekend niet beschikbaar te zijn voor de functie. Zij wil lijsttrekker van D66 worden.

De WTO verkeert in zwaar weer, mede omdat de Amerikaanse president Donald Trump weigert nieuwe leden te benoemen voor de geschilleninstantie.

Meer uit Financieel

Indiase handelsminister naar Canada voor bezoek premier Carney

NEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - De Indiase minister van Handel en Industrie Piyush Goyal gaat komende week naar Canada om te praten met premier Mark Carney over een vrijhandelsakkoord tussen beide landen. Ook wordt gepraat over samenwerking bij belangrijke grondstoffen die India nodig heeft.

5 uur geleden
Sterkere groei Deense economie dankzij farmaciesector

KOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - De Deense economie zal dit jaar sterker groeien dan eerder gedacht. De economie wordt daarbij geholpen door goede verkopen van de omvangrijke farmaceutische sector van Denemarken, met bijvoorbeeld de grote producent van afslankmiddelen Novo Nordisk. Dat heeft het Deense ministerie van Economische Zaken zaterdag gezegd.

6 uur geleden
Eurocommissaris: EU heeft meer geld nodig, ook privaat

NICOSIA (ANP) - Voor de enorme investeringsbehoeften in de Europese Unie, zoals voor defensie en concurrentiekracht, is meer economische groei en meer geld nodig, ook privaat geld, zei Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie) zaterdag.

7 uur geleden
Ruimtevaartbedrijf Blue Origin steekt 600 miljoen in uitbreiding

ORLANDO (ANP/BLOOMBERG) - Blue Origin, het ruimtevaartbedrijf van Amazon-oprichter Jeff Bezos, gaat 600 miljoen dollar investeren in uitbreiding van zijn Rocket Park Campus in Cape Canaveral in de Amerikaanse staat Florida. Dat heeft gouverneur Ron DeSantis van Florida gemeld.

8 uur geleden
Bloomberg: AI-bedrijf Anthropic haalt ruim 30 miljard dollar op

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - AI-bedrijf Anthropic rondt naar verwachting komende week een nieuwe financieringsronde af waarbij ruim 30 miljard dollar wordt opgehaald voor investeringen in verdere groei. Dat melden ingewijden aan persbureau Bloomberg. Met die nieuwe financieringsronde zou een waarde aan Anthropic toegekend worden van meer dan 900 miljard dollar, aldus Bloomberg.

9 uur geleden
Nog meer olieboorplatforms actief in VS door hoge olieprijzen

HOUSTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het aantal actieve olieboorplatforms in de Verenigde Staten neemt steeds verder toe, aangejaagd door de sterk gestegen olieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens de grote oliedienstverlener Baker Hughes steeg dat aantal afgelopen week met tien platforms naar 425. Dat is de sterkste wekelijkse toename in meer dan vier jaar tijd.

10 uur geleden
Winstreeks op Wall Street door hoop op akkoord VS en Iran

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn vrijdag met winsten het weekend ingegaan. Hoop op een akkoord tussen de VS en Iran, dat een fragiel staakt-het-vuren kan omzetten in blijvende vrede, wakkerde volgens analisten het optimisme op Wall Street aan.

21 uur geleden