Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

EU: grenscontroles moeten noodzakelijk en proportioneel zijn

EU: grenscontroles moeten noodzakelijk en proportioneel zijn

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie is in gesprek met Duitsland over de grenscontroles die het land vanaf maandag wil invoeren. De Commissie stelt dat lidstaten interne grenscontroles mogen uitvoeren, maar alleen als ze "noodzakelijk en proportioneel" zijn, zei een woordvoerder van de Commissie. "Daarom moeten dit soort maatregelen strikt uitzonderlijk blijven."

De Commissie wil nu niet ingaan op vragen of de door Duitsland aangekondigde grenscontroles noodzakelijk en proportioneel zijn. Dat wordt nog beoordeeld. De Commissie wil evenmin zeggen welke acties zij gaat ondernemen, als wordt vastgesteld dat Duitsland in strijd met de Schengencode handelt.

In die code staan de regels voor grenscontrole van personen die via de buitengrenzen van de EU-lidstaten een lidstaat binnenkomen.

Interne grenscontroles

"Volgens de Schengengrenscode mogen lidstaten interne grenscontroles opnieuw invoeren om een ​​ernstige bedreiging aan te pakken, hetzij voor de openbare orde of de binnenlandse veiligheid wanneer dit nodig is", zei de woordvoerder.

Als ook andere lidstaten grenscontroles willen invoeren, moet dat volgens de Commissie in overeenstemming met de Schengengrenscode.

PVV-minister Marjolein Faber liet maandag weten met belangstelling de uitvoering van de Duitse grenscontroles te volgen. Eerder liet ze al weten het Nederlandse grenstoezicht te willen versterken. PVV-voorman Geert Wilders is voorstander van grenscontroles. "Wat mij betreft: hoe eerder, hoe beter", zei hij dinsdag. Hij wil kijken of het Nederlandse kabinet een soortgelijke maatregel kan nemen.

Meer uit Buitenland

Cuba klaagt zes personen aan na onderschepping speedboot uit VS

HAVANA (ANP/AFP) - Justitie in Cuba klaagt zes bemanningsleden aan van een Amerikaanse speedboot, die vorige week door de Cubaanse kustwacht werd onderschept tijdens een vuurgevecht. Dat meldt het Openbaar Ministerie in een verklaring.

42 minuten geleden
Iraanse ayatollah Khamenei wordt begraven in thuisstad Mashhad

MASHHAD (ANP/AFP) - De hoogste leider van Iran, ayatollah Ali Khamenei, wordt begraven in zijn thuisstad Mashhad, meldt persbureau Fars. Khamenei kwam zaterdag om het leven bij bombardementen van Israël en de Verenigde Staten. Hij was 36 jaar aan de macht.

3 uur geleden
Iraanse media: gebouw van Assemblee van Experts gebombardeerd

QOM (ANP) - Een gebouw van de raad die de nieuwe ayatollah van Iran moet benoemen is gebombardeerd door Israël en de VS, meldt persbureau AFP op basis van lokale media. Na de dood van de hoogste leider van Iran, ayatollah Ali Khamenei, heeft de 88-koppige raad van theologen de taak gekregen om een nieuwe leider te benoemen.

9 uur geleden
Zeker 40 doden en 246 gewonden bij Israëlische aanvallen in Libanon

BEIROET (ANP/RTR) - De Israëlische aanvallen op Libanon hebben maandag en dinsdag tot minstens 40 doden en 246 gewonden geleid. Dat heeft het Libanese ministerie van Volksgezondheid meegedeeld.

11 uur geleden
Oekraïne meldt nieuwe schade aan Droezjba-oliepijpleiding

KYIV (ANP) - Oekraïne meldt dat opnieuw ernstige schade is ontstaan aan de Droezjba-oliepijpleiding, die wordt gebruikt om Russische olie te leveren aan onder meer Hongarije en Slowakije. Minister van Energie Denys Sjmyhal meldt volgens Interfax ‌Ukraine dat na een Russische aanval brand is uitgebroken.

11 uur geleden
Hezbollah waarschuwt voor 'openlijke oorlog met Israël'

BEIROET (ANP/DPA) - Nu Israël meer delen van Zuid-Libanon met grondtroepen bezet en tegelijk nieuwe Hezbollah-doelen aanvalt, kan dat uitmonden in een "nieuwe openlijke oorlog" tussen Israël en de beweging. Daarvoor waarschuwt Hezbollah.

12 uur geleden
Rode Kruis schaalt op in Midden-Oosten

TEHERAN (ANP) - Het Rode Kruis zegt fors meer noodhulp- en zoekteams in te zetten in het Midden-Oosten vanwege het geëscaleerde geweld daar. Onder meer in Iran, Israël en Libanon is de organisatie bezig met hulpoperaties na de vele luchtaanvallen van Israël, de Verenigde Staten en Iran.

12 uur geleden