EU geeft toestemming voor maatwerk om wijnoverschot tegen te gaan
BRUSSEL (ANP) - EU-lidstaten mogen maatregelen nemen om overproductie van wijn tegen te gaan, stelt de Europese Commissie vrijdag. Landen mogen bijvoorbeeld ongewenste en overtollige wijnstokken verwijderen of groen oogsten, specifiek bedoeld om overproductie tegen te gaan. Bij het laatste worden onrijpe druiven voor de oogst weggehaald.
De Europese Commissie hoopt hiermee een Europees wijnoverschot te voorkomen, wat moet leiden tot een stabielere markt voor wijnboeren. Ook krijgen wijnboeren meer flexibiliteit bij de vergunning voor het herbeplanten van hun grond. Daarmee hoopt de Commissie dat lidstaten hun wijngrond beter kunnen afstemmen op nationale en regionale behoeften.
De verruimde maatregelen maken deel uit van een plan van landbouwcommissaris Christophe Hansen. Hij noemt de EU-wijnsector "een hoeksteen van het culturele en economische weefsel van Europa".
Klimaatverandering
De commissie wil wijnboeren ook helpen bij klimaatverandering. Dat wil ze doen door de kosten die wijnboeren maken om hun gewassen te beschermen tegen klimaatverandering, tot 80 procent te vergoeden.
Verder wil de EU investeringen doen in wijngerelateerd toerisme voor boeren die beschermde wijnsoorten produceren, om zo te zorgen dat er meer geld naar het platteland stroomt. Ook wil de commissie nog tot vijf jaar investeren om Europese wijnen in het buitenland te promoten.
De lidstaten en het Europees Parlement moeten nog instemmen met de commissieplannen.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met verliezen gesloten. De zorgen dat de beurzen en vooral de grote techbedrijven te hard in waarde zijn gestegen door het optimisme rond kunstmatige intelligentie (AI), laaiden weer op. Ook zijn beleggers bezorgd over de hoge uitgaven door bedrijven aan AI.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Unilever verwacht de afsplitsing van zijn ijstak op 6 december af te ronden. Dat heeft het Britse was- en levensmiddelenconcern dinsdag bekendgemaakt. De tijdlijn voor de afsplitsing moest worden herzien door de sluiting van de Amerikaanse overheid.
5 uur geledenALMERE (ANP) - Alfen, producent van laadpalen en andere systemen voor het elektriciteitsnet, heeft in het afgelopen kwartaal de omzet iets zien dalen. Het bedrijf bleef last houden van toenemende concurrentie in de markt voor laadstations voor het thuis opladen van elektrische voertuigen. Daarnaast werden er minder laadpalen geïnstalleerd in het publieke segment.
7 uur geledenCUPERTINO (ANP/BLOOMBERG) - Apple zou voor het eerst de markt van goedkopere laptops willen betreden. Het Amerikaanse bedrijf ontwikkelt een budgetvriendelijke Mac die klanten weg moet lokken van Chromebooks en instapmodellen van Windows-laptops, meldt persbureau Bloomberg op basis van anonieme bronnen.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak wist dinsdag in de laatste handelsuren het forse verlies van eerder op de dag grotendeels in te lopen. De sfeer bleef echter somber, onder meer door groeiende zorgen over de hoge waarderingen van de aandelen in de AI-sector.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Schiphol heeft niet onrechtmatig of onzorgvuldig gehandeld in de aanbestedingsprocedure voor de beveiliging op de luchthaven. Dat heeft de rechtbank in Amsterdam bepaald, nadat twee beveiligingsbedrijven afzonderlijk van elkaar een kort geding waren gestart om de gunning door Schiphol terug te draaien.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP/BLOOMBERG) - De bitcoin is alle winst van afgelopen zomer weer kwijtgeraakt, vooral door een gedaalde vraag en terughoudendheid bij cryptohandelaren. De koers van de grootste cryptomunt ter wereld daalde dinsdag met ruim 3 procent tot 103.539 dollar, het laagste niveau sinds 23 juni.
10 uur geleden