Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'EU gebruikt geld Afrikafonds om migratie te stoppen’

'EU gebruikt geld Afrikafonds om migratie te stoppen’

DEN HAAG (ANP) - Meer dan een kwart van het geld uit het Europese noodfonds voor Afrika wordt gebruikt om migratie van Afrika naar Europa terug te dringen. Dat blijkt uit een rapport van Oxfam Novib.

Het in 2015 opgezette EU-noodtrustfonds (EUTF) van 3,9 miljard, waarvan het leeuwendeel uit de EU-begroting komt, is bedoeld voor hulp op het gebied van voedsel, onderwijs, gezondheid, veiligheid en duurzame ontwikkeling in Afrika. De steun moet stabiliteit bevorderen en diepere oorzaken van migratie wegnemen. In plaats daarvan zetten de EU-lidstaten een groot deel van dit geld in om grenzen te sluiten en terugkeer van migranten naar Afrika te bevorderen, waardoor de positie van Afrikanen verslechtert, aldus Oxfam Novib. "Europese overheden, inclusief de Nederlandse, gebruiken geld dat bedoeld is voor armoedebestrijding voor eigen politiek gewin op korte termijn."

Uit het rapport blijkt onder meer dat de EU het succes van ontwikkelingsprojecten beoordeelt aan de hand van het aantal mensen die zijn tegengehouden die Europa binnen wilden komen. Volgens Oxfam Novib moet de EU dit doen door positieve ontwikkelingen en vooruitgang van lokale Afrikaanse gemeenschappen te meten.

Meer uit Binnenland

Bijna 8 procent corporatiewoningen naar statushouders

DEN HAAG (ANP) - Bijna 8 procent van de huurwoningen van woningcorporaties die in 2023 vrijkwamen, ging dat jaar naar statushouders, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Dat is ongeveer een procentpunt meer dan het jaar daarvoor, toen zo'n 7 procent van de corporatiewoningen naar mensen met een verblijfsstatus ging. In de jaren daarvoor schommelde dit percentage tussen de 4 en 7.

26 minuten geleden
Code geel om dichte mist in het noorden

DE BILT (ANP) - Het KNMI waarschuwt voor dichte mist in het noorden van het land. Het weerinstituut heeft code geel afgegeven voor de provincies Friesland, Groningen en Drenthe.

3 uur geleden
Schoof ziet in Suriname kans voor meer samenwerking in onderwijs

PARAMARIBO (ANP) - Suriname en Nederland willen nauwer gaan samenwerken op het gebied van onderwijs. Dat zei demissionair premier Dick Schoof dinsdag in Paramaribo, waar hij aanwezig was bij de viering van vijftig jaar onafhankelijkheid.

6 uur geleden
Van der Wulp: sportrechten bij NOS op het spel door bezuinigingen

AMSTERDAM (ANP) - Xander van der Wulp, hoofdredacteur van NOS Sport, laat weten dat door de bezuinigingen bij de publieke omroep sportrechten op het spel staan. Dat zei Van der Wulp aan tafel bij Pauw & de Wit.

6 uur geleden
OM vreest naam verdachte in zaak-Lisa nooit te achterhalen

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse hoofdofficier van justitie René de Beukelaer zegt dat de kans bestaat dat het OM de naam van de verdachte van het doden van de 17-jarige Lisa nooit zal weten. "Ik reken daar bijna op", zei hij.

11 uur geleden
Zoon Sunny Bergman heeft aangifte gedaan van geweldsincident

VENLO (ANP) - De zoon van regisseur Sunny Bergman heeft dinsdag aangifte gedaan van een geweldsincident dat begin november plaatsvond tijdens een festival in Venlo. Dat heeft Bergman aan het ANP bevestigd. Haar zoon wilde al eerder aangifte doen, maar de politie kon deze pas op 25 november opnemen.

12 uur geleden
NVJ is bang dat bezuinigingen diversiteit in Hilversum raken

AMSTERDAM (ANP) - De NVJ is bang dat de bezuinigingen bij AVROTROS en BNNVARA de diversiteit en pluriformiteit van de publieke omroep gaan raken. Dat schijft de journalistenvakbond in een verklaring op de website Villamedia. Beide omroepen maakten dinsdag bekend per 2027 een flink aantal grote programma's te moeten schrappen.

13 uur geleden