'EU gebruikt geld Afrikafonds om migratie te stoppen’
DEN HAAG (ANP) - Meer dan een kwart van het geld uit het Europese noodfonds voor Afrika wordt gebruikt om migratie van Afrika naar Europa terug te dringen. Dat blijkt uit een rapport van Oxfam Novib.
Het in 2015 opgezette EU-noodtrustfonds (EUTF) van 3,9 miljard, waarvan het leeuwendeel uit de EU-begroting komt, is bedoeld voor hulp op het gebied van voedsel, onderwijs, gezondheid, veiligheid en duurzame ontwikkeling in Afrika. De steun moet stabiliteit bevorderen en diepere oorzaken van migratie wegnemen. In plaats daarvan zetten de EU-lidstaten een groot deel van dit geld in om grenzen te sluiten en terugkeer van migranten naar Afrika te bevorderen, waardoor de positie van Afrikanen verslechtert, aldus Oxfam Novib. "Europese overheden, inclusief de Nederlandse, gebruiken geld dat bedoeld is voor armoedebestrijding voor eigen politiek gewin op korte termijn."
Uit het rapport blijkt onder meer dat de EU het succes van ontwikkelingsprojecten beoordeelt aan de hand van het aantal mensen die zijn tegengehouden die Europa binnen wilden komen. Volgens Oxfam Novib moet de EU dit doen door positieve ontwikkelingen en vooruitgang van lokale Afrikaanse gemeenschappen te meten.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie gaat in hoger beroep tegen de uitspraak in een zaak over de moord op een Haagse garagehouder in 1992. Verdachte Ruben B. (71) werd eind maart vrijgesproken. De rechtbank zag ondanks "sterke aanwijzingen" voor zijn betrokkenheid te weinig bewijs voor een veroordeling.
50 minuten geledenKLAZIENAVEEN (ANP) - De politie heeft dinsdag een 50-jarige vrouw uit Emmen aangehouden in een onderzoek naar de dood van Ralf Meinema uit Klazienaveen. Dat meldt de politie. Meinema werd in maart 2017 dood in de kofferbak van zijn auto gevonden met hersenletsel.
51 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Ondanks een verbod op plastic wegwerpbekers en verpakkingen gebruikt minder dan een kwart van de festivals herbruikbaar materiaal. Dat concludeert de Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) na onderzoek. De ILT noemt de resultaten "teleurstellend".
3 uur geledenTER APEL (ANP) - In het aanmeldcentrum voor asielzoekers in Ter Apel sliepen in de nacht van maandag op dinsdag 2211 asielzoekers. Dat is ruim meer dan het maximumaantal van 2000.
3 uur geledenRITTHEM (ANP) - Bij de crash van een sportvliegtuig in Zeeland is één persoon om het leven gekomen. Dat meldt de veiligheidsregio. Het vliegtuig stortte neer tussen het dorp Ritthem en Middelburg.
4 uur geledenRITTHEM (ANP) - Bij het Zeeuwse dorp Ritthem is dinsdagmorgen een sportvliegtuig neergestort. Dat meldt de veiligheidsregio. Het vliegtuigje zou naast de snelweg A58 zijn gecrasht.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De SP wil dat mensen geen eigen risico meer moeten betalen voor medische hulp na seksueel geweld. Volgens Tweede Kamerlid Sarah Dobbe mogen kosten geen belemmering zijn om medische hulp te zoeken na een verkrachting.
11 uur geleden