Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

EU feliciteert Joe Biden en onderstreept belang partnerschap VS

EU feliciteert Joe Biden en onderstreept belang partnerschap VS

BRUSSEL (ANP) - De EU feliciteert de aankomende Amerikaanse president Joe Biden en aankomend vicepresident Kamala Harris met het behalen van voldoende kiesmannen. Ook verwelkomt Europa de recordopkomst van de kiezers, stelt EU-president Charles Michel in een verklaring. Voorzitter Ursula von der Leyen van de Europeses Commissie, het dagelijks bestuur van de Europese Unie, feliciteert Biden "hartelijk" en "verheugt" zich op een zo snel mogelijke ontmoeting. Ook de voorzitter van het Europees Parlement David Sassoli feliciteert Biden.

De voorzitters van de drie EU-instellingen onderstrepen elk het belang van de betrekkingen tussen de EU en de VS. Michel: "Wij hechten aan een sterke transatlantische relatie". Von der Leyen zegt dat "met de nieuwe uitdagingen zoals de pandemie en de economische en sociale gevolgen daarvan, klimaatverandering, veiligheid en een op regels gebaseerd handelssysteem ons vernieuwde partnerschap van bijzonder belang zal zijn."

Meer uit Buitenland

Denemarken, Zweden en Noorwegen kopen wapens VS voor Oekraïne

KOPENHAGEN (ANP) - NAVO-landen Denemarken, Zweden en Noorwegen kopen samen voor circa 500 miljoen dollar (ruim 430 miljoen euro) aan Amerikaanse wapens voor Oekraïne. Zij zullen onder meer luchtverdedigingssystemen, antitanksystemen, munitie en reserveonderdelen financieren.

46 minuten geleden
België steunt opschorting deelname Israël aan Horizon Europe

BRUSSEL (ANP/BELGA) - België steunt de voorgestelde geleidelijke opschorting van de deelname van Israël aan het Europese wetenschappelijke onderzoeksprogramma Horizon Europe. Dat heeft minister van Buitenlandse Zaken, Europese Zaken en Ontwikkelingssamenwerking Maxime Prévot bevestigd. De Europese Commissie heeft de opschorting voorgesteld om Israël onder druk te zetten vanwege het beleid in de Gazastrook.

49 minuten geleden
UNICEF waarschuwt voor snelle verslechtering crisis Soedan

PORT SOEDAN (ANP/AFP) - De humanitaire situatie in Soedan "verslechtert snel", zegt Sheldon Yett, de UNICEF-vertegenwoordiger voor Soedan. Hij waarschuwt na een bezoek aan verschillende plekken in het door oorlog verscheurde land voor een "dreigende catastrofe" in wat hij 's werelds grootste humanitaire crisis noemt.

1 uur geleden
Minister Israël: leger voert besluit kabinet professioneel uit

JERUZALEM (ANP/RTR) - Het Israëlische leger "voert besluiten over Gaza" van het kabinet van premier Benjamin Netanyahu "professioneel uit", zegt minister van Defensie Israel Katz. Netanyahu wil volgens Israëlische media met zijn kabinet tot nog meer militaire actie in de Gazastrook besluiten. Media meldden maandag dat hij de hele strook wil bezetten.

1 uur geleden
Oekraïne en Rusland bestoken elkaars spoorwegen

KYIV/MOSKOU (ANP/DPA) - Oekraïne en Rusland voeren volgens waarnemers meer aanvallen uit op elkaars spoorwegen. In de nacht van maandag op dinsdag werd het station van Lozova in Oekraïne aangevallen met drones. Daarbij is volgens de Oekraïense autoriteiten een medewerker van de spoorwegen gedood en zijn tien anderen gewond geraakt. Lozova ligt ongeveer 90 kilometer van het front in het oosten van Oekraïne.

2 uur geleden
Rechter legt oud-president Bolsonaro huisarrest op

BRASILIA (ANP/RTR/AFP) - Het Braziliaanse hooggerechtshof heeft oud-president Jair Bolsonaro maandag huisarrest opgelegd omdat hij zich niet aan de voorwaarden hield die voor hem golden. Bolsonaro droeg al een enkelband en het was hem verboden sociale media te gebruiken. De oud-president staat terecht voor een poging tot staatsgreep eind 2022.

9 uur geleden
Canada dropt hulpgoederen boven Gaza

OTTAWA/GAZA-STAD (ANP/RTR) - Canada heeft hulpgoederen boven Gaza gedropt, maakte de regering van het land maandag bekend. Het gaat om zo'n 9800 kilo aan voedselhulp voor Palestijnen in het gebied.

9 uur geleden