EU en VS vinden uitweg uit conflict over uitwisseling data
BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie en de Verenigde Staten hebben nieuwe, strengere privacyafspraken gemaakt die de overdracht van Europese persoonsgegevens weer mogelijk moeten maken. De vorige werden aan de kant geschoven door de Europese rechter omdat ze tekortschoten en Europeanen niet genoeg beschermden.
Het principeakkoord werd vrijdag gesloten door voorzitter Ursula von der Leyen en de Amerikaanse president Joe Biden, die op bezoek is in Brussel. Door de deal zouden data weer vrijelijk naar de VS kunnen stromen, bijvoorbeeld berichten op sociale media of de personeelsadministratie van een vestiging van een Amerikaans bedrijf in de EU.
De onderhandelingen over nieuwe, strengere regels sleepten bijna twee jaar voort. Brussel wees een eerder Amerikaans voorstel van de hand. Het bedrijfsleven begon het uitblijven van afspraken te voelen en grote Amerikaanse internetbedrijven zinspeelden al op een vertrek uit de EU. Veel bedrijven houden zich tot dusver niet aan het oordeel van het Europees Hof van Justitie en toezichthouders zagen dat vaak door de vingers. Maar de laatste tijd maken toezichthouders zoals de Nederlandse Autoriteit Persoonsgegevens aanstalten strenger op te treden.
Meer uit Buitenland
RAMALLAH (ANP/RTR/AFP) - De Palestijnse leider Mahmoud Abbas heeft de parlementsverkiezingen van komende maand officieel geannuleerd. Het is nu de bedoeling dat zowel de presidents- als parlementsverkiezingen gaan plaatsvinden in september volgend jaar, schrijft persbureau WAFA.
33 minuten geledenANKARA (ANP/AFP) - Turkije verbiedt vanaf 1 november het gebruik van sociale media door kinderen tot 15 jaar. Daarmee voegt het zich bij een groeiend aantal landen met wetgeving om kinderen te beschermen tegen de schadelijke effecten van onlineplatforms.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het Ierse voorzitterschap van de EU stelt voor om 140 miljard af te halen van de aankomende EU-meerjarenbegroting (2028-2034). Als tijdelijk voorzitter van de EU heeft Ierland de taak om een zogeheten onderhandelingsbox over de begroting te presenteren. Deze zal volgende week worden besproken op een top met EU-leiders.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - In de Verenigde Staten klinkt kritiek op het plan van president Donald Trump om diesel uit Rusland te importeren. Dat kan Rusland geld opleveren om oorlog te voeren tegen Oekraïne, vinden critici.
4 uur geledenPANAMA-STAD (ANP/AFP) - De autoriteiten in Panama melden dat zeker 27 mensen gewond zijn geraakt bij de zware aardbeving van vrijdag. Die had een kracht van 7.7 en zorgde voor grote schade en paniek.
4 uur geledenZAPORIZJA (ANP/AFP) - Russische aanvallen op de Oekraïense stad Zaporizja hebben zeker elf levens gekost. Dat melden de regionale autoriteiten, die stellen dat zich drie kinderen onder de slachtoffers bevinden.
4 uur geledenTAIPEI (ANP/AFP/RTR) - Taiwan wil agressie afschrikken door uitgaven aan defensie op te voeren. Dat zei president Lai Ching-te tijdens een toespraak op de nationale feestdag van zijn democratisch bestuurde eiland.
5 uur geleden