Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

EU en VK gaan samenwerken om migrantenbootjes te stoppen

EU en VK gaan samenwerken om migrantenbootjes te stoppen

LONDEN (ANP) - De douaneautoriteiten van een groep EU-landen, waaronder Nederland, en die van het Verenigd Koninkrijk gaan nauwer samenwerken om de oversteek van migrantenbootjes te verstoren. Dat heeft het Britse ministerie van Binnenlandse Zaken maandagavond bekendgemaakt.

De bedoeling is dat de douanediensten meer informatie gaan delen over de aanvoer van de bootjes en gebruikte materieel. Het VK en Frankrijk zullen het initiatief nemen, met ook België, Duitsland en Nederland als deelnemers. Het Verenigd Koninkrijk, sinds 2020 geen EU-lid meer, probeert de toestroom van tienduizenden migranten die elk jaar met kleine boten vanaf het Europese vasteland aankomen, in te dammen.

Die migratieroute is al vaker dodelijk gebleken, met als laatste slachtoffer een 7-jarig meisje dat zondag verdronk toen een kleine boot met zestien migranten op weg van Noord-Frankrijk kapseisde op het Kanaal. De Britse premier Rishi Sunak belooft om de bootjes tegen te houden, maar bijna 30.000 mensen maakten in 2023 nog steeds de oversteek.

Het plan voor betere douanecoördinatie werd maandag besproken tijdens een bijeenkomst in Brussel van de zogeheten Calais Groep, die is opgericht voor het aanpakken van irreguliere migratie. De groep bestaat uit het VK, Frankrijk, België, Duitsland en Nederland, en de Europese Commissie en agentschappen.

Het migratiethema zal naar verwachting een grote rol spelen bij de Britse verkiezingen later dit jaar, vooral gezien de belofte van de regering om na de Brexit de controle over de grenzen van het land te versterken.

Meer uit Buitenland

VS veroordelen Russisch gebruik van hypersonische raket

WASHINGTON (ANP/AFP/DPA) - De Verenigde Staten veroordelen de Russische inzet van een hypersonische raket bij een aanval op Oekraïne. Het betreft een "onverklaarbare escalatie", aldus een Amerikaanse vertegenwoordiger tegen de VN-Veiligheidsraad.

2 uur geleden
Trump dreigt met sancties tegen landen die met Iran handelen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt met sancties tegen landen die met Iran handelen. "Met onmiddellijke ingang zal elk land dat zaken doet met de Islamitische Republiek Iran een heffing van 25 procent betalen op alle handel en alle andere zakelijke activiteiten met de Verenigde Staten", aldus Trump op zijn platform Truth Social.

2 uur geleden
Staat Illinois klaagt regering-Trump aan om inzet ICE

CHICAGO (ANP) - De Amerikaanse staat Illinois heeft de regering van president Donald Trump aangeklaagd om de inzet van ICE-agenten in Chicago. Gouverneur JB Pritzker spreekt op X over het "gevaarlijke gebruik van geweld" door agenten van de immigratiedienst en de grenswacht.

3 uur geleden
Moldavische president voorstander van hereniging met Roemenië

CHISINAU (ANP/AFP) - De Moldavische president Maia Sandu is voorstander van een hereniging van haar land met Roemenië. In de Britse podcast 'The Rest Is Politics' zei ze dat ze bij een eventueel referendum voor de aansluiting zou stemmen.

5 uur geleden
Khamenei: grote betogingen vóór regering zijn waarschuwing aan VS

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse leider Ali Khamenei zegt dat in zijn land grote pro-regeringsdemonstraties zijn geweest als tegenreactie op de aanhoudende betogingen tegen het regime. De opkomst geldt volgens hem als een waarschuwing aan de Verenigde Staten.

5 uur geleden
Ex-leider separatisten Corsica doodgeschoten op begrafenis moeder

AJACCIO (ANP/AFP/BELGA) - De voormalige leider van de Corsicaanse separatistische beweging FLNC Alain Orsoni is doodgeschoten tijdens de begrafenis van zijn moeder, hebben gerechtelijke bronnen bekendgemaakt. Justitie heeft een onderzoek ingesteld naar moord door een georganiseerde bende.

5 uur geleden
Venezolaanse oppositieleider Machado ontmoet Trump donderdag

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado heeft donderdag een ontmoeting met de Amerikaanse president Donald Trump, meldt het Witte Huis. Het wordt de eerste keer dat ze elkaar ontmoeten.

6 uur geleden