Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

EU en VK gaan samenwerken om migrantenbootjes te stoppen

EU en VK gaan samenwerken om migrantenbootjes te stoppen

LONDEN (ANP) - De douaneautoriteiten van een groep EU-landen, waaronder Nederland, en die van het Verenigd Koninkrijk gaan nauwer samenwerken om de oversteek van migrantenbootjes te verstoren. Dat heeft het Britse ministerie van Binnenlandse Zaken maandagavond bekendgemaakt.

De bedoeling is dat de douanediensten meer informatie gaan delen over de aanvoer van de bootjes en gebruikte materieel. Het VK en Frankrijk zullen het initiatief nemen, met ook België, Duitsland en Nederland als deelnemers. Het Verenigd Koninkrijk, sinds 2020 geen EU-lid meer, probeert de toestroom van tienduizenden migranten die elk jaar met kleine boten vanaf het Europese vasteland aankomen, in te dammen.

Die migratieroute is al vaker dodelijk gebleken, met als laatste slachtoffer een 7-jarig meisje dat zondag verdronk toen een kleine boot met zestien migranten op weg van Noord-Frankrijk kapseisde op het Kanaal. De Britse premier Rishi Sunak belooft om de bootjes tegen te houden, maar bijna 30.000 mensen maakten in 2023 nog steeds de oversteek.

Het plan voor betere douanecoördinatie werd maandag besproken tijdens een bijeenkomst in Brussel van de zogeheten Calais Groep, die is opgericht voor het aanpakken van irreguliere migratie. De groep bestaat uit het VK, Frankrijk, België, Duitsland en Nederland, en de Europese Commissie en agentschappen.

Het migratiethema zal naar verwachting een grote rol spelen bij de Britse verkiezingen later dit jaar, vooral gezien de belofte van de regering om na de Brexit de controle over de grenzen van het land te versterken.

Meer uit Buitenland

Milieurapport VN: verduurzaming redt levens én de wereldeconomie

NAIROBI (ANP) - Een gezonde en duurzame planeet kan niet alleen miljoenen mensenlevens verlengen en een einde maken aan honger, maar op termijn ook de wereldeconomie biljoenen dollars per jaar opleveren. Tot die conclusie komen 287 wetenschappers uit 82 landen in het zogenoemde Global Environmental Outlook van VN-milieuorganisatie UNEP. Het is het meest uitgebreide rapport dat het agentschap ooit produceerde.

11 minuten geleden
Andrej Babiš benoemd tot Tsjechische premier

PRAAG (ANP) - Andrej Babiš is aangesteld als nieuwe premier van Tsjechië. In een live op tv uitgezonden ceremonie benoemde president Petr Pavel de 71-jarige partijleider van de populistische ANO in zijn nieuwe rol.

43 minuten geleden
Litouwen roept opnieuw noodsituatie uit om smokkelballonnen

VILNIUS (ANP/RTR) - Litouwen heeft een nationale noodsituatie uitgeroepen vanwege smokkelballonnen die vanuit Belarus richting het land kwamen. Dat meldt de overheid van dat land. De ballonnen leiden onder meer tot problemen voor de luchtvaart. De noodsituatie geeft de krijgsmacht meer flexibiliteit om op te treden, in samenwerking met de politie of onafhankelijk.

2 uur geleden
RSF: afgelopen jaar 67 journalisten gedood, bijna helft in Gaza

PARIJS (ANP/AFP) - Wereldwijd zijn in het afgelopen jaar 67 journalisten omgekomen tijdens hun werk. Dat meldt journalistenorganisatie Reporters sans frontières (RSF) in haar jaarlijkse verslag. Het jaar ervoor ging het om 66 journalisten.

3 uur geleden
Klimaatdienst EU: 2025 evenaart vermoedelijk een na warmste jaar

BONN (ANP/AFP/BELGA) - Het jaar 2025 zal waarschijnlijk samen met 2023 op een gedeelde tweede plaats eindigen als warmste jaren ooit, achter recordjaar 2024. Dat stelt de Europese klimaatdienst Copernicus. Vorige maand kwam de Wereld Meteorologische Organisatie (WMO) al met eenzelfde voorspelling.

4 uur geleden
Cambodja voert 'tegenaanvallen' uit in grensgebied met Thailand

PHNOM PENH (ANP/AFP) - Cambodja heeft militair ingegrepen na diverse aanvallen van buurland Thailand. Dat meldt de Cambodjaanse senaatsvoorzitter en oud-premier Hun Sen op Facebook, nadat Cambodja eerder had ontkend dat het had gereageerd op beschietingen en luchtaanvallen vanuit Thailand.

4 uur geleden
Trump staat export Nvidia-chips naar China toe

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering heeft chipconcern Nvidia toestemming gegeven om H200-chips voor kunstmatige intelligentie naar China te exporteren. Dat maakte president Donald Trump maandag bekend. De Amerikaanse regering zal 25 procent van de opbrengsten inhouden.

7 uur geleden