Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

EU en VK akkoord over definitieve visquota van 2022

EU en VK akkoord over definitieve visquota van 2022

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie en het Verenigd Koninkrijk zijn het alsnog eens geworden over de vangstquota voor 2022 voor de visbestanden die zij delen in de Noordzee en de Atlantische Oceaan. Volgens het ministerie van Landbouw, dat ook over visserij gaat, is nog niet duidelijk wat het akkoord voor de Nederlandse vissers betekent. "Het is mooi dat er een deal is, maar de precieze invulling volgt nog", zegt een woordvoerder.

Vorige week nog werd de EU gedwongen voorlopige vangstrechten voor de eerste drie maanden van 2022 vast te stellen op basis van cijfers van dit jaar omdat de onderhandelingen met de Britten op niets waren uitgelopen. De definitieve deal over de vangstmogelijkheden moet nog worden vastgelegd in een verordening. Die wordt uiterlijk in februari definitief. Tot die tijd gelden de voorlopige afspraken.

Onder de voorlopige afspraken mogen de Nederlanders in januari, februari en maart 25 procent van hun quota die golden in 2021 voor onder andere tong, zeebaars en tarbot vangen. Van seizoensgebonden vis die vooral in het eerste kwartaal wordt gevangen, zoals wijting, roggen en horsmakreel, mag 40 tot 85 procent worden opgevist.

Doordat de Britten uit de EU zijn gestapt moeten Brussel en Londen elk jaar nieuwe visquota afspreken, waarbij wordt gelet op de duurzaamheid van de visvoorraden.

Intussen heeft Frankrijk aan de Europese Commissie gevraagd juridische stappen te zetten tegen de Britten. Zij hebben volgens Parijs nog steeds onvoldoende visvergunningen gegund voor Franse boten.

Meer uit Buitenland

Trump benoemt nieuwe Amerikaanse minister van het Leger

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft Adam Telle benoemd tot de nieuwe minister van het Leger. Dat meldt Trump op Truth Social.

29 minuten geleden
Witte Huis lanceert website met uitzettingsvideogames

WASHINGTON (ANP) - Het Witte Huis heeft donderdag een website gelanceerd met klassieke arcadevideogames, waarin onder meer spelers migranten kunnen uitzetten en een grensmuur kunnen bouwen. Mensenrechtenorganisaties uiten kritiek.

1 uur geleden
Werkzaamheden bouw triomfboog Trump starten binnen twee weken

WASHINGTON (ANP) - De werkzaamheden voor de bouw van de monumentale triomfboog die de Amerikaanse president Donald Trump in Washington wil laten oprichten, zullen "binnen twee weken" van start gaan. Dat schrijft de Amerikaanse minister van Binnenlandse Zaken Doug Burgum op X.

1 uur geleden
Trump vraagt hooggerechtshof om beperken poststemmen toe te staan

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft het hooggerechtshof om toestemming gevraagd voor het beperken van het poststemmen. Een lagere rechter blokkeerde zijn plannen, maar Trump wil dat het hoogste hof die beperking toch toestaat, voor de tussentijdse verkiezingen van november.

5 uur geleden
Dodental veerramp bij Cyprus opgelopen tot tien, nog 18 vermisten

NICOSIA (ANP/AFP) - Reddingswerkers hebben voor de kust van Noord-Cyprus nog een lichaam geborgen nadat afgelopen weekend een hogesnelheidsveer was gezonken. Daardoor staat het dodental nu op tien. Nog achttien mensen worden vermist.

6 uur geleden
Amerikaanse sancties voor Cubaanse bedrijven en Castro-familielid

HAVANA (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben donderdag sancties opgelegd aan vijf Cubaanse bedrijven en een kleinzoon van voormalig president Raúl Castro. De Amerikaanse regering van Donald Trump wil zo de economische druk op het communistische eiland opvoeren.

8 uur geleden
Zelensky verwacht Witkoff en Kushner binnen paar dagen in Kyiv

KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky verwacht de Amerikaanse onderhandelaars Steve Witkoff en Jared Kushner ergens in de komende dagen te ontmoeten in Kyiv. Zij kwamen nog niet eerder naar Oekraïne om daar te praten over het einde van de oorlog met Rusland.

8 uur geleden