Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

EU en lidstaten gaven 28,5 miljard euro aan klimaatfinanciering

EU en lidstaten gaven 28,5 miljard euro aan klimaatfinanciering

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie en de landen die daarbij horen, hebben het afgelopen jaar 28,5 miljard euro in klimaatfinanciering gestopt. Dat is ruim vijf miljard meer dan in voorgaande jaren. De Raad van de EU heeft de cijfers bekendgemaakt en wil zich daarmee waarschijnlijk van de beste kant laten zien in aanloop naar de klimaattop COP28 die 30 november in Dubai begint.

Klimaatfinanciering is al jaren een heikel punt in de onderhandelingen op klimaattoppen. Rijke landen hebben ooit beloofd tussen 2020 en 2025 jaarlijks 100 miljard dollar te verstrekken aan armere landen. Dat geld moet de landen helpen zich voor te bereiden op klimaatverandering, maar de belofte is de eerste jaren niet waargemaakt. Ontwikkelingslanden zeggen dat het vertrouwen in rijkere landen daardoor een deuk heeft opgelopen.

In 2021 hebben rijkere landen 86,6 miljard dollar bij elkaar gelegd, volgens cijfers van de Organisatie voor Economische Samenwerking en Ontwikkeling (OESO). Bloomberg berichtte dat de rijke landen het doel van 100 miljard dollar in 2022 waarschijnlijk wel gehaald hebben.

Eurocommissaris Wopke Hoekstra sprak onlangs nog met klimaatgezant Xie Zhenhua van China. Hij benadrukte in dat gesprek al dat de EU de grootste verstrekker is van internationale klimaatfinanciering. Ook vindt hij het belangrijk dat "alle partijen die een bijdrage kunnen leveren dit in het algemeen moeten doen, met name als het gaat over een toekomstig klimaatschadefonds". Dit is al langer een standpunt van Europa, dat vindt dat China inmiddels dermate ontwikkeld is dat het land mee kan betalen.

Meer uit Buitenland

Vliegveld Palm Beach in Florida vanaf juli vernoemd naar Trump

PALM BEACH (ANP) - Palm Beach International Airport in Florida zal vanaf 9 juli officieel naar de Amerikaanse president Donald Trump vernoemd worden. Dat heeft de Federal Aviation Administration (FAA) bekendgemaakt.

20 minuten geleden
Hooggerechtshof VS: abortuspil mag toch per post

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse Hooggerechtshof heeft donderdag besloten de toegang tot mifepristone na een telefonisch consult per post tijdelijk te handhaven. Mifepristone is de pil die in de overgrote meerderheid van de abortussen in het land gebruikt wordt.

1 uur geleden
Trump: relatie met China hopelijk sterker en beter dan ooit

BEIJING (ANP) - De relatie tussen de VS en China "zal hopelijk sterker en beter zijn dan ooit tevoren". Dat schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social.

1 uur geleden
Denemarken en Australië naar finale Eurovisie Songfestival

WENEN (ANP) - Denemarken en Australië zijn donderdag doorgedrongen tot de finale van het Eurovisie Songfestival. Beide landen worden gezien als kanshebbers voor de winst. Ook Malta, dat met een door de Nederlander Joep van den Boom geschreven nummer meedoet, heeft de tweede halve finale overleefd.

3 uur geleden
Dodental in Oekraïne loopt op na zware Russische aanvallen

KYIV (ANP/AFP/RTR) - Het dodental door de zware Russische aanvallen op Kyiv is opgelopen tot zeker zestien, onder wie twee kinderen. Rusland bestookt Oekraïne al twee dagen lang met honderden drones en tientallen raketten, met Kyiv als voornaamste doelwit. Voor vrijdag is een dag van rouw afgekondigd in de hoofdstad.

3 uur geleden
Strijdende partijen in Jemen spreken grote gevangenenruil af

AMMAN (ANP/AFP) - De strijdende partijen in Jemen gaan zeker 1600 gevangenen uitwisselen. De door Iran gesteunde Houthi-rebellen en de door Saudi-Arabië gesteunde internationaal erkende regering kwamen dat overeen op een door de VN georganiseerde bijeenkomst in Jordanië.

5 uur geleden
Warschau erkent voor het eerst huwelijk partners zelfde geslacht

WARSCHAU (ANP/AFP) - In Polen is voor het eerst een huwelijk erkend tussen partners van hetzelfde geslacht dat werd gesloten in een ander EU-land. Jakub Cupriak-Trojan en Mateusz Trojan kregen hun Poolse huwelijksakte van de gemeente Warschau.

8 uur geleden