Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

EU en lidstaten gaven 28,5 miljard euro aan klimaatfinanciering

EU en lidstaten gaven 28,5 miljard euro aan klimaatfinanciering

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie en de landen die daarbij horen, hebben het afgelopen jaar 28,5 miljard euro in klimaatfinanciering gestopt. Dat is ruim vijf miljard meer dan in voorgaande jaren. De Raad van de EU heeft de cijfers bekendgemaakt en wil zich daarmee waarschijnlijk van de beste kant laten zien in aanloop naar de klimaattop COP28 die 30 november in Dubai begint.

Klimaatfinanciering is al jaren een heikel punt in de onderhandelingen op klimaattoppen. Rijke landen hebben ooit beloofd tussen 2020 en 2025 jaarlijks 100 miljard dollar te verstrekken aan armere landen. Dat geld moet de landen helpen zich voor te bereiden op klimaatverandering, maar de belofte is de eerste jaren niet waargemaakt. Ontwikkelingslanden zeggen dat het vertrouwen in rijkere landen daardoor een deuk heeft opgelopen.

In 2021 hebben rijkere landen 86,6 miljard dollar bij elkaar gelegd, volgens cijfers van de Organisatie voor Economische Samenwerking en Ontwikkeling (OESO). Bloomberg berichtte dat de rijke landen het doel van 100 miljard dollar in 2022 waarschijnlijk wel gehaald hebben.

Eurocommissaris Wopke Hoekstra sprak onlangs nog met klimaatgezant Xie Zhenhua van China. Hij benadrukte in dat gesprek al dat de EU de grootste verstrekker is van internationale klimaatfinanciering. Ook vindt hij het belangrijk dat "alle partijen die een bijdrage kunnen leveren dit in het algemeen moeten doen, met name als het gaat over een toekomstig klimaatschadefonds". Dit is al langer een standpunt van Europa, dat vindt dat China inmiddels dermate ontwikkeld is dat het land mee kan betalen.

Meer uit Buitenland

Belgische militair dood na oefening met mortieren in Litouwen

VILNIUS (ANP/BELGA) - Een Belgische militair die vrijdag zwaargewond raakte bij een oefening met mortieren in Litouwen, is overleden. Dat zeggen minister van Defensie Theo Francken en legerleider Frederik Vansina, zaterdag in een gezamenlijk persbericht.

2 uur geleden
Gezondheidsautoriteit meldt inmiddels 70.000 doden in Gazastrook

RAFAH (ANP/AFP/DPA/RTR) - Door de Israëlische aanvallen op de Gazastrook zijn sinds oktober 2023 volgens de Palestijnse gezondheidsautoriteiten meer dan 70.000 doden gevallen. Ondanks het wankele bestand van circa zeven weken tussen Israël en de Palestijnse groepering Hamas zijn er nog steeds aanvallen, die voornamelijk burgerslachtoffers maken. Sinds het bestand op 10 oktober werd uitgeroepen zijn er 354 Palestijnen gedood, volgens de Palestijnse cijfers.

4 uur geleden
Nieuwe partij Britse politiek veteraan Corbyn bijeen

LIVERPOOL (ANP) - De Britse socialist Jeremy Corbyn (76) heeft het eerste congres geopend van zijn nieuwe partij, die moet uitgroeien tot een geloofwaardig links alternatief voor regeringspartij Labour. Op de bijeenkomst in Liverpool wordt naar verwachting ook de naam bekendgemaakt van de partij, die tot dusver bekendstaat als Your Party. Leden kunnen erover stemmen en hebben volgens Britse media de keus uit namen als Our Party, Popular Alliance en For The Many.

5 uur geleden
Trump: beschouw luchtruim boven Venezuela als gesloten

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat het luchtruim boven Venezuela als gesloten moet worden beschouwd. Hij verklaarde dat op zijn platform Truth Social.

6 uur geleden
AfD-bijeenkomst in Duitsland vertraagd door protesten

GIEßEN (ANP/AFP/DPA) - Een geplande bijeenkomst van de rechts-radicale partij Alternative für Deutschland (AfD) leidt in de Duitse plaats Gießen tot grote onrust. Het congres kon niet zoals gepland van start gaan omdat grootschalige protesten plaatsvinden, bevestigde de partij.

8 uur geleden
China komt na brand Hongkong met landelijke campagne

BEIJING (ANP/RTR/AFP) - China komt met een landelijke campagne voor brandveiligheidsinspecties in hoogbouw. Er wordt onder meer gekeken naar gebruik van brandbare of verboden materialen en de aanwezigheid van vluchtroutes en veiligheidsapparatuur, meldt het ministerie van Rampenbestrijding.

10 uur geleden
Paus bezoekt Blauwe Moskee in Turkije

ISTANBUL (ANP/RTR) - Paus Leo heeft tijdens een bezoek aan Turkije de beroemde Blauwe Moskee bezocht in Istanbul. Islamitische geestelijken gaven hem daar een rondleiding. Leo trok als teken van respect zijn schoenen uit en liep rond op witte sokken.

10 uur geleden