
EU en Kenia tekenen handelsakkoord
BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie en Kenia hebben een handelsakkoord ondertekend. De overeenkomst is bedoeld om de banden met Afrika aan te halen en het continent niet over te laten aan China en Rusland.
De overeenkomst is het eerste grote Europese handelsakkoord in jaren met een Afrikaans land. Keniaanse producenten hoeven geen importheffingen meer te betalen als ze bijvoorbeeld hun fruit, groente, bloemen, thee of koffie naar de EU exporteren. Ook zijn ze niet meer aan quota gebonden. Kenia verlaagt op zijn beurt gaandeweg zijn heffingen op producten uit de EU, een van de belangrijkste handelspartners van het Oost-Afrikaanse land.
Het Europees Parlement moet het akkoord nog bekrachtigen. Anders dan bij andere handelsakkoorden lijkt dat ditmaal geen probleem.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Hooggerechtshof heeft de regering van Donald Trump vrij baan gegeven om door te gaan met massaontslagen bij federale overheidsinstellingen. Een lagere rechtbank blokkeerde in mei de ingrepen die duizenden mensen hun baan kostten zolang een rechtszaak van vakbonden en non-profitorganisaties tegen de ontslagen nog loopt.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met kleine uitslagen de handel uitgegaan. Beleggers verwerkten nieuwe dreigementen over importheffingen van de Amerikaanse president Donald Trump. Hij zei onder andere dat hij koper dat de Verenigde Staten binnenkomt met 50 procent wil belasten.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Brussel wil de belangrijkste chemiefabrieken in de Europese Unie beter beschermen. De Europese Commissie heeft plannen gepresenteerd om samen met de sector en lidstaten "kritieke" productiefaciliteiten aan te wijzen die belangrijke grondstoffen maken voor bijvoorbeeld de luchtvaart, defensie of medische zorg. "Gerichte hulp" moet deze vestigingen behoeden voor sluitingen en helpen met vergroenen.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat hij later op de dag een importheffing op koper aankondigt. Het metaal wordt aan de Amerikaanse grens met 50 procent belast, zei hij tegen journalisten bij een kabinetsvergadering.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt over twee dagen een brief te versturen waarin hij de importheffingen voor goederen uit de Europese Unie bekendmaakt. Hij beschuldigde de EU ervan de Verenigde Staten erg slecht te behandelen, onder andere via rechtszaken tegen Google en Apple.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is met een kleine winst gesloten. Elders in Europa waren ook overwegend winsten te zien op de koersenborden, nadat de Amerikaanse president Donald Trump de deadline voor hogere importheffingen had opgeschoven van 9 juli naar 1 augustus.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten zullen de deadline voor hogere importheffingen van 1 augustus niet verlengen, waarschuwt de Amerikaanse president Donald Trump op berichtendienst Truth Social. Aanvankelijk zouden de hogere tarieven deze woensdag ingaan, maar onlangs maakte Trump bekend dat dit was uitgesteld naar volgende maand.
11 uur geleden