Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

EU en Indonesië ronden onderhandelingen voor handelsdeal af

EU en Indonesië ronden onderhandelingen voor handelsdeal af

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Unie en Indonesië hebben de onderhandelingen over een handelsovereenkomst na bijna tien jaar afgerond. EU-handelscommissaris Maroš Šefčovič kondigt de deal volgende week dinsdag aan tijdens zijn bezoek aan Indonesië, meldt een woordvoerder van de Europese Commissie.

De overeenkomst moet nog wel worden goedgekeurd door een meerderheid van de EU-lidstaten, het Europees Parlement en het Indonesische parlement. In juli bereikten de EU en Indonesië al een politiek akkoord over het uitbreiden van de handel.

Indonesië is de grootste economie van Zuidoost-Azië en een belangrijke handelspartner van het landenblok. De EU heeft onderhandelingen over handelsdeals met andere landen de laatste tijd versneld. Het landenblok wil minder afhankelijk worden van de Verenigde Staten nu de band tussen de EU en de VS is verslechterd sinds het aantreden van Donald Trump als president.

Ontbossing

De band met Indonesië staat wel onder druk door Europese regels tegen ontbossing. Indonesië is een van de meest uitgesproken critici daarvan.

Eerder woensdag meldde de Europese Commissie al meer met India te willen samenwerken op onder meer het gebied van handel. Er wordt onderhandeld over een vrijhandelsovereenkomst tussen de EU en India. Dat zou betekenen dat er geen invoerheffingen meer worden geheven tussen de EU en India.

Meer uit Financieel

Noodlijdend Ebusco krijgt financiële injectie van 12 miljoen euro

DEURNE (ANP) - De noodlijdende fabrikant van elektrische bussen Ebusco krijgt een nieuwe geldinjectie van 12 miljoen euro van aandeelhouders. "De investeerders, die allemaal bestaande aandeelhouders van Ebusco zijn, hebben toegezegd in totaal 240 miljoen nieuwe gewone aandelen te kopen tegen een uitgifteprijs van 0,05 euro per aandeel", meldt het bedrijf.

53 minuten geleden
Ahold Delhaize stijgt op Damrak ondanks omzetalarm na cyberaanval

AMSTERDAM (ANP) - Ahold Delhaize stond woensdag bij de winnaars op de Amsterdamse beurs. De eigenaar van Albert Heijn, Etos, Gall & Gall en bol verwacht dat de omzet in het huidige kwartaal tussen de 200 miljoen en 250 miljoen euro lager uitvalt door de cyberaanval vorige maand. Die aanval leidde tot grote verstoringen bij Albert Heijn en andere winkelketens van het Belgisch-Nederlandse concern.

54 minuten geleden
Farmaceut Novo verhoogt verwachtingen door vraag naar afslankpil

KOPENHAGEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het Deense farmacieconcern Novo heeft zijn financiële verwachtingen voor dit jaar verhoogd, mede door de vraag naar zijn afslankpil. De vraag naar Wegovy in de Verenigde Staten neemt toe en daarnaast wordt de afslankpil in steeds meer landen op de markt gebracht.

1 uur geleden
Koersverliezen in AI-sector Azië na zege Democraten in VS

TOKIO (ANP) - Op de Aziatische beurzen stonden de AI-gerelateerde aandelen onder druk na de verkiezingszege van de Democraten in de Verenigde Staten. De Democraten stevenen af op een forse overwinning in de Amerikaanse midterms en lijken zowel een meerderheid in de Senaat als het Huis van Afgevaardigden te krijgen. Een meerderheid van de Democraten in beide huizen zou kunnen leiden tot strenger toezicht op AI, maatregelen tegen datacenters en meer regulering van het bedrijfsleven.

2 uur geleden
Ahold Delhaize geeft omzet- en winstwaarschuwing na cyberaanval

ZAANDAM (ANP) - Ahold Delhaize, eigenaar van onder meer Albert Heijn, Etos, Gall & Gall en bol, verwacht dat de omzet in het vierde kwartaal tussen de 200 miljoen en 250 miljoen euro lager uitvalt door de cyberaanval vorige maand. Het bedrijfsresultaat valt hierdoor tussen de 75 miljoen en 100 miljoen euro lager uit, maakte het concern woensdag bekend.

2 uur geleden
Inflatie stijgt verder tot 3,7 procent in oktober

DEN HAAG (ANP) - Het dagelijks leven in Nederland is in oktober 3,7 procent duurder geworden dan een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van een snelle raming. De inflatie is daarmee verder opgelopen, na de stijging tot 3,4 procent in september. Boodschappen werden opnieuw iets goedkoper vergeleken met een jaar geleden, maar energie en motorbrandstoffen werden opnieuw duurder.

3 uur geleden
Moederbedrijf Booking.com ziet reisvraag afzwakken door onrust

NORWALK (ANP) - Booking Holdings, het Amerikaanse moederbedrijf van onder meer Booking.com, heeft minder omzet en winst geboekt in het afgelopen kwartaal. De vraag naar reizen zwakte volgens het reisbedrijf tegen het einde van het afgelopen kwartaal wat af. Dat kwam volgens Booking Holdings onder andere door onrust in enkele Europese steden, zoals in Parijs en door het aanhoudende conflict in het Midden-Oosten.

11 uur geleden