Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

EU en India verkennen samenwerking op veiligheidsgebied

EU en India verkennen samenwerking op veiligheidsgebied

NEW DELHI (ANP) - De Europese Unie verkent de mogelijkheid van een toekomstig "veiligheids- en defensiepartnerschap" met India. Dat kondigde commissievoorzitter Ursula von der Leyen vrijdag aan tijdens een bezoek aan New Delhi. Ook hoopt ze dit jaar nog een handelsdeal te sluiten met het land met de meeste inwoners ter wereld.

De veiligheidssamenwerking moet dezelfde vorm krijgen als de partnerschappen met Japan en Zuid-Korea, aldus Von der Leyen. "Dat zal ons helpen om gezamenlijke dreigingen aan te pakken, zoals grensoverschrijdend terrorisme, maritieme dreigingen, cyberaanvallen of het nieuwste fenomeen dat we zien: aanvallen op onze belangrijke infrastructuur."

Von der Leyen is met een grote groep Eurocommissarissen naar India afgereisd om de betrekkingen aan te halen. Volgens haar liggen daar veel kansen op het gebied van handel. "Een vrijhandelsovereenkomst tussen de EU en India zou de grootste deal van deze soort zijn in de wereld."

Later op de dag spreekt ze met premier Narendra Modi.

Meer uit Buitenland

Atoominspecteurs weg uit Iran

TEHERAN (ANP/AFP) - De atoominspecteurs van het internationale agentschap IAEA hebben Iran verlaten, ondanks een eerdere oproep van het agentschap om "het onmisbare toezicht te hervatten". Dat is een gevolg van het besluit van Teheran van woensdag om de samenwerking met het agentschap op te zeggen.

4 uur geleden
Rusland en Oekraïne wisselen opnieuw gevangenen uit

MOSKOU (ANP/AFP) - Rusland en Oekraïne hebben opnieuw gevangenen uitgewisseld. De uitruil maakt deel uit van de afspraken die de landen met elkaar maakten tijdens onderhandelingen in Istanbul, begin vorige maand.

5 uur geleden
Tientallen gewonden bij ontploft tankstation in Rome

ROME (ANP) - Het aantal gewonden bij het geëxplodeerde tankstation in Rome is opgelopen naar 45. Twee van hen verkeren in kritieke toestand. Volgens de president van de regio Lazio waar Rome onder valt, is de situatie nu onder controle.

5 uur geleden
VN: ruim 600 Palestijnen gedood rond hulpverlening

GENÈVE (ANP/RTR) - Bij hulpverlening in de grotendeels verwoeste Gazastrook zijn inmiddels al meer dan zeshonderd Palestijnen gedood, meldt het mensenrechtenbureau van de Verenigde Naties. Het gaat om 613 doden tot 27 juni, maar er zijn sindsdien meer incidenten geweest, benadrukt de VN-organisatie.

5 uur geleden
NAVO heeft nieuwe hoogste commandant in Europa

BERGEN (ANP) - De NAVO heeft een nieuwe hoogste commandant in Europa. De Amerikaanse generaal Alexus Grynkewich heeft de leiding over de verdediging van het bondgenootschap tegen bijvoorbeeld een Russische aanval vrijdag overgenomen.

7 uur geleden
Meerdere gewonden bij grote explosie in Rome

ROME (ANP) - Ten minste 21 mensen zijn gewond geraakt bij een grote explosie bij een benzinestation in Rome in de wijk Prenestino. Onder hen is een aantal hulpverleners, melden Italiaanse media.

8 uur geleden
Oekraïne: Russische aanval met recordaantal van 539 drones

KYIV (ANP/RTR) - Bij een grootschalige aanval op Oekraïne hebben de Russen een recordaantal van 539 drones en elf raketten ingezet, meldt de Oekraïense luchtmacht. De aanval, die vrijwel de hele nacht duurde, volgde na een telefoongesprek tussen de Russische president Vladimir Poetin en de Amerikaanse president Donald Trump over de Russische oorlog tegen Oekraïne. De helft van de drones zou zijn neergehaald. Ruim tweehonderd gingen verloren.

11 uur geleden