Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

EU eens over uitbannen onterechte groene claims

EU eens over uitbannen onterechte groene claims

BRUSSEL (ANP) - Over ruim twee jaar moet het uit zijn met onterechte duurzaamheidsclaims op producten in de Europese Unie. Onderhandelaars van de EU-lidstaten en het Europees Parlement zijn het eens geworden over het uitbannen van zulke zogeheten greenwashing.

Consumenten verdwalen nu nog vaak in een woud van groene keurmerken, labels, beloftes en claims, klagen consumentenorganisaties en klimaat- en milieuactivisten. Zo worden producten aangeprezen als "klimaatneutraal", "eco" of "natuurlijk". Bedrijven kunnen beweren wat ze willen, want ze hoeven die beweringen niet hard te maken.

Zodra de nieuwe regels van kracht zijn moet dat wel. Omdat het niet meevalt om bijvoorbeeld te bewijzen dat een product is vervaardigd zonder CO2 uit te stoten, zullen zulke claims waarschijnlijk verdwijnen. Dat geldt ook voor allerhande regelingen die bijvoorbeeld de klimaatschade van een vliegreis zouden compenseren. Die claims blijken geregeld gebaseerd op drijfzand of fraude. Bedrijven mogen consumenten onder meer ook niet langer aanzetten om producten eerder dan nodig te vervangen.

Misleiding

De nieuwe regels moeten consumenten beschermen tegen misleidende marketingpraktijken, zegt het Europees Parlement. Ook dienen ze om hen te helpen betere aankoopkeuzes te maken.

Het principeakkoord moet nog worden goedgekeurd door de EU-landen en het voltallige Europees Parlement, maar dat loopt hoogst zelden spaak. Vervolgens krijgen de lidstaten twee jaar de tijd om de nieuwe regels in te voeren.

Meer uit Financieel

Winst Samsung schiet omhoog door vraag naar geheugenchips

SEOUL (ANP) - Samsung heeft in het afgelopen kwartaal fors geprofiteerd van de grote vraag naar geheugenchips die de ontwikkeling van kunstmatige intelligentie ondersteunen. De operationele winst was ruim acht keer zo hoog als in dezelfde periode vorig jaar, meldde het Zuid-Koreaanse tech- en elektronicaconcern bij zijn voorlopige kwartaalcijfers.

4 minuten geleden
ONE-Dyas schaalt gaswinning uit veld in Noordzee op

AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlandse energiebedrijf ONE-Dyas heeft zijn gasproductie in de Noordzee uitgebreid. Bij het platform N05-A, 20 kilometer ten noorden van Schiermonnikoog, is een tweede productieput in gebruik genomen. Daardoor kan de gaswinning uit dit relatief kleine gasveld verder worden opgeschaald.

5 uur geleden
Wall Street verder omhoog door hoop op einde oorlog

NEW YORK (ANP) - De aandelenkoersen in New York stegen maandag voor de vierde handelsdag op rij, gestuwd door hoop op een snel einde van het conflict tussen de VS en Iran. Ook koopjesjagers die instapten zorgden voor hogere koersen. Het optimisme werd gedurende de handelsdag wel kortstondig getemperd, nadat president Donald Trump opnieuw dreigde alle bruggen en energiecentrales in Iran te zullen vernietigen als er voor dinsdag geen overeenkomst wordt bereikt.

9 uur geleden
Duitse diesel breekt record, maar Nederlanders betalen fors meer

BERLIJN (ANP/DPA) - De dieselprijs is in Duitsland in het paasweekend gestegen naar een recordhoogte van gemiddeld 2,44 euro per liter, maakte de autovereniging ADAC bekend. Nederlandse automobilisten betalen echter nog altijd fors meer. Zij moeten gemiddeld 2,80 euro neertellen, 36 cent meer dan in Duitsland.

12 uur geleden
Ook Amerikanen kopen meer tweedehands elektrische auto's

NEW YORK (ANP) - Amerikanen kochten in het eerste kwartaal van dit jaar 12 procent meer tweedehands elektrische auto's dan in dezelfde periode vorig jaar. De verkoop van gebruikte elektrische auto's is sterk gestegen, mede door de scherpe stijging van de benzineprijzen. Dat meldt de Financial Times op basis van cijfers van marktonderzoeker Cox Automotive. In totaal werden er 93.500 auto's verkocht.

14 uur geleden
Gasvoorraden in Nederland langzaam weer aangevuld na dieptepunt

GRONINGEN (ANP) - De gasvoorraden in Nederland worden langzaamaan weer aangevuld. Volgens data van gasnetbeheerder Gasunie is de huidige gasvoorraad maandag licht gestegen tot 5,1 procent, na een dieptepunt van 4,5 procent vorige week. Vanaf april mogen energiebedrijven de gasopslagen weer vullen voor de komende winter. De vraag was of dat ging gebeuren vanwege de hoge gasprijs als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten.

15 uur geleden
Wall Street begint nieuwe beursweek afwachtend

NEW YORK (ANP) - Beleggers op Wall Street deden het maandag bij de opening voorzichtig aan, na een eerste positieve week die een verliesreeks van vijf weken doorbrak. De hoop op een spoedig einde van de oorlog tussen de VS en Iran ondersteunde de handel.

16 uur geleden