EU eens over nieuwe, negende reeks strafmaatregelen voor Rusland
BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie legt Rusland een nieuw, negende pakket sancties op. De EU straft nog eens bijna tweehonderd personen en organisaties voor hun aandeel in de oorlog tegen Oekraïne. Ook worden nog eens drie banken, de mijnbouw en de Russische propaganda geraakt, zijn de EU-landen overeengekomen.
De Europese Commissie stelde de nieuwe serie sancties vorige week voor. De acht voorgaande "hakken er al hard in", stelt commissievoorzitter Ursula von der Leyen. Maar Rusland zet de oorlog door en probeert om de haverklap met bombardementen Oekraïne in de kou en het donker te zetten.
De nieuwe sancties moeten onder meer het Russische leger, de defensie-industrie en politieke partijen treffen. Eventuele tegoeden in de EU worden bevroren en Europeanen mogen geen zaken meer met ze doen. Hetzelfde lot zou nog eens tientallen ministers, parlementariërs, gouverneurs en legerofficieren treffen.
Meer uit Buitenland
ISLAMABAD (ANP/RTR/DPA) - Het Iraanse regime laat nog eens twintig Pakistaanse schepen de Straat van Hormuz passeren. Dat heeft de Pakistaanse minister van Buitenlandse Zaken Ishaq Dar gemeld in een bericht op X. Het zou volgens de minister gaan om twee schepen per dag.
1 uur geledenSANAA (ANP/AFP/RTR) - De Jemenitische Houthi's zeggen een tweede aanval met raketten en drones op Israël te hebben uitgevoerd.
1 uur geledenHAVANA (ANP/AFP) - De twee zeilboten met hulpgoederen voor Cuba die eerder vermist raakten, hebben de Cubaanse hoofdstad Havana bereikt.
2 uur geledenGENT (ANP/BELGA) - Het parket in Oost-Vlaanderen heeft een tiener vastgezet voor zijn rol in een sadistisch Telegram-netwerk. Dat heeft Het Laatste Nieuws gemeld, wat nu wordt bevestigd door een bron aan persbureau Belga. Het parket doet nog geen mededelingen over de zaak.
2 uur geledenDAMASCUS (ANP/AFP) - President Ahmed al-Sharaa van Syrië brengt volgende week een bezoek aan Duitsland en het Verenigd Koninkrijk. Het wordt zijn tweede Europese bezoek sinds zijn aantreden.
2 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Bij een gerichte Israëlische luchtaanval op een auto circa 35 kilometer ten zuiden van Beiroet zijn drie journalisten gedood. Dit hebben de Libanese strijdkrachten bevestigd. De president van Libanon, Joseph Aoun, heeft het "een schandalige misdaad" genoemd, in strijd met alle rechtsbeginselen.
3 uur geledenBEIROET (ANP/RTR) - Door Israëlische aanvallen in Zuid-Libanon zijn zaterdag negen paramedici omgekomen. Dat schrijft directeur-generaal Tedros Adhanom Ghebreyesus van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) in een post op sociale media. Zeven anderen raakten gewond.
4 uur geleden