Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

EU dreigt met nieuwe sancties Belarus om Russische kernwapens

EU dreigt met nieuwe sancties Belarus om Russische kernwapens

BRUSSEL (ANP/AFP) - De Europese Unie is bereid nieuwe sancties op te leggen aan Belarus als dat land Russische kernwapens plaatst. "Wit-Rusland als gastheer van Russische kernwapens zou een onverantwoordelijke escalatie en bedreiging voor de Europese veiligheid betekenen", schreef EU-buitenlandchef Josep Borrell zondag op Twitter. "Belarus kan het nog steeds stoppen, het is hun keuze. De EU staat klaar om te reageren met verdere sancties."

Zaterdag werd bekend dat Moskou in Belarus tactische nucleaire wapens gaat stationeren, nadat de Russische president Vladimir Poetin en zijn Belarussische ambtgenoot Aleksandr Loekasjenko dit waren overeengekomen. In Belarus staan al langer tien Russische bommenwerpers die tactische nucleaire wapens kunnen afvuren.

Bij de start van de Russische invasie in februari vorig jaar trok een deel van de troepen via Belarus Oekraïne binnen. Mede om die reden heeft de EU Belarus, een bondgenoot van Rusland, al meermaals sancties opgelegd, waaronder de verbanning van vrijwel alle vrachtwagens uit Belarus. Wat de eventuele nieuwe sancties zouden behelzen, zei Borrell niet.

Meer uit Buitenland

Israël legt Spaanse vicepremier inreisverbod op

TEL AVIV (ANP/AFP) - Israël weert de Spaanse vicepremier en arbeidsminister Yolanda Díaz. Het inreisverbod volgt op de aankondiging van maatregelen tegen Israël door de Spaanse premier Pedro Sánchez wegens wat hij "de genocide in Gaza" noemde.

1 uur geleden
Israël werpt 'storm' over Gaza als Hamas eisen VS niet inwilligt

JERUZALEM (ANP/RTR) - Israël heeft Hamas naar eigen zeggen "een laatste waarschuwing" gegeven om maandag in te stemmen met de Amerikaanse eis om de resterende Israëlische gijzelaars vrij te laten en zich over te geven. Doet de Palestijnse beweging dat niet, dan zal Israël zijn bombardementen op Gaza opvoeren, schrijft defensieminister Israel Katz op X. De uitspraken zijn van voordat bekend werd dat maandagochtend bij een aanslag in Jeruzalem meerdere doden vielen.

2 uur geleden
Grote staking legt metroverkeer Londen plat

LONDEN (ANP/AFP) - De metro in de Britse hoofdstad Londen ligt vrijwel plat door een grote staking van het personeel. De actie duurt tot en met donderdag en zorgt voor veel ongemak voor passagiers, die gedwongen worden om thuis te werken of alternatieve vervoersmiddelen moeten zoeken zoals bussen. Dagelijks maken miljoenen mensen gebruik van de metro in Londen.

2 uur geleden
Dodental Jeruzalem opgelopen, Hamas prijst aanslag

JERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - De Palestijnse Hamasbeweging heeft de schietpartij in Jeruzalem geprezen. Volgens Israëlische media kwamen vooralsnog zes mensen om. Ook raakten meerdere mensen ernstig gewond. Volgens Hamas zou de aanslag zijn gepleegd door twee Palestijnse militanten. De organisatie noemde de aanval "een natuurlijke reactie" op de "Israëlische genocide" gericht tegen "onze mensen".

3 uur geleden
China hekelt maatregelen Trump om gijzeldiplomatie te bestrijden

BEIJING (ANP/AFP) - China heeft zich uitgesproken tegen het Amerikaanse besluit om een zwarte lijst te maken met landen die Amerikanen onterecht vastzetten. "China is een rechtsstaat en er is absoluut geen sprake van onrechtmatige detentie", reageerde een woordvoerder van het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken.

3 uur geleden
Spanje gaat Gaza-betrokkenen en aanvoer voor leger Israël weren

MADRID (ANP/RTR/AFP) - Spanje voert de druk op Israël op. Tankers met brandstof voor het Israëlische leger mogen straks niet meer aanmeren en vliegtuigen met defensiematerieel niet overvliegen. Wie rechtstreeks heeft deelgenomen aan de oorlog in Gaza mag Spanje niet meer in, kondigde premier Pedro Sánchez maandag aan.

4 uur geleden
Doden door schietpartij in Jeruzalem

JERUZALEM (ANP) - Het dodental door een schietpartij in Jeruzalem is gestegen naar vijf. Dat berichten Israëlische media, waaronder Haaretz en Times of Israel. De ambulancedienst meldde eerder dat er ongeveer vijftien gewonden waren.

5 uur geleden