Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

EU dreigt hulp aan Niger te stoppen om coup

EU dreigt hulp aan Niger te stoppen om coup

BRUSSEL (ANP/AFP) - De Europese Unie dreigt de financiële hulp aan Niger stop te zetten vanwege de militaire staatsgreep in het land. Een generaal wierp zich vrijdag op als de nieuwe leider van het Sahelland.

"Elke verstoring van de grondwettelijke orde zal gevolgen hebben voor de samenwerking tussen de EU en Niger, de onmiddellijke opschorting van alle begrotingshulp inbegrepen", zegt EU-buitenlandchef Josep Borrell. Hij veroordeelt de coup "met de grootste kracht" en spreekt van "een ernstige aanval op de stabiliteit en democratie in Niger". De coupplegers moeten de veiligheid en bewegingsvrijheid van de gevangengenomen president Mohamed Bazoum "onvoorwaardelijk" garanderen, eist Borrell.

De EU steunt de pogingen van het samenwerkingsverband van West-Afrikaanse landen om de crisis in Niger te bezweren, onderstreept Borrell. Deze zogenoemde ECOWAS heeft voor vrijdag een spoedvergadering belegd.

De Franse regering heeft beklemtoond dat ze de nieuwe leiders niet als wettige regering erkent. Mohamed Bazoum is de enige wettige president van het land. Frankrijk heeft al geruime tijd militairen in Niger gelegerd voor de strijd tegen jihadisten in de Sahel. Het gaat momenteel om rond de 1500 goed getrainde militairen.

Meer uit Buitenland

Duitse filosoof en socioloog Jürgen Habermas (96) overleden

STARNBERG (ANP/DPA/RTR) - De beroemde Duitse filosoof en socioloog Jürgen Habermas is op 96-jarige leeftijd overleden. Hij gold als een van de grootste denkers van deze tijd.

56 minuten geleden
Veel doden bij Israëlische aanval op medisch centrum in Libanon

BEIROET (ANP/AFP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op onder meer een medisch centrum in het Zuid-Libanese Burj Qalawiya zijn volgens de Libanese autoriteiten zaterdag veertien doden gevallen. In Burj Qalawiya zijn twaalf medewerkers van een centrum, onder wie dokters en verpleegkundigen, om het leven gekomen. Elders kwamen twee medische hulpverleners om het leven bij een Israëlische aanval.

1 uur geleden
Israël: golf van antisemitisme overspoelt Nederland

JERUZALEM (ANP/AFP) - Het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken stelt dat een "golf van antisemitisme Nederland overspoelt", na de aanslag op een Joodse school in Amsterdam in de nacht van vrijdag op zaterdag.

2 uur geleden
Uitgeweken Cubanen hopen op terugkeer en handel in Cuba

MIAMI (ANP) - De Cubaanse regering zou volgens bronnen van de Miami Herald komende week economische hervormingen invoeren waarmee uitgeweken Cubanen of hun nakomelingen kunnen investeren in kleine ondernemingen en daar ook eigenaar van kunnen worden.

3 uur geleden
Twee Indiase olietankers passeren Straat van Hormuz

NEW DELHI/TEHERAN (AFP/AFP) - Twee olietankers die onder Indiase vlag varen zijn zaterdagochtend zonder problemen de Straat van Hormuz richting Indische Oceaan doorgevaren. De Indiase autoriteiten voor havens en scheepvaart hebben dit meegedeeld.

3 uur geleden
Iran waarschuwt dat havens in Emiraten doelwit zijn

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft gewaarschuwd dat het alle havens in de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) als doelwit ziet voor de verdediging tegen Israël en de VS. De inwoners van de havensteden zouden er volgens het Iraanse leger moeten vertrekken voor hun veiligheid.

4 uur geleden
Palestijnse groep Hamas vraagt Iran geen Golfstaten te bestoken

TEHERAN/GAZA (ANP/DPA) - De Palestijnse beweging Hamas heeft Iran gevraagd op te houden met luchtaanvallen op de Arabische buurlanden. Hamas heeft zeer nauwe betrekkingen met de Golfstaat Qatar en is lang door Iran gesteund. Qatar is een van de Golfstaten die Iran aanvalt, waar de VS de grootste luchtmachtbasis in de regio hebben.

7 uur geleden