Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

EU draagt 1 miljard euro bij aan bescherming bossen

EU draagt 1 miljard euro bij aan bescherming bossen

GLASGOW (ANP) - De Europese Unie geeft de komende vijf jaar 1 miljard euro uit aan de bescherming van bossen, zei de voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen op de VN-klimaattop in het Schotse Glasgow. Een kwart daarvan, 250 miljoen euro, gaat naar de acht landen in het Congobekken. Het Congobekken is na het Amazonegebied het grootste regenwoud op aarde en ligt in Centraal-Afrika, in het stroomgebied van de rivier Kongo.

"Bossen zijn de groene longen van de aarde. We moeten ze beschermen en herstellen", zei Von der Leyen. "We moeten ook beter luisteren naar de inheemse gemeenschappen, naar producenten, naar consumenten en handelaars. We moeten naar elkaar luisteren en samenwerken om de ontbossing te stoppen."

De Europese bijdrage is deel van de Global Forest Finance Pledge van 12 miljard dollar (circa 10,3 miljard euro) die door ruim honderd landen, waaronder de Verenigde Staten, Japan en het Verenigd Koninkrijk, is ondertekend.

Meer uit Buitenland

India eist opheldering van Iran over beschieting van schepen

NEW DELHI (ANP/RTR) - De Indiase autoriteiten willen opheldering van Iran over het beschieten van twee vrachtschepen in de Straat van Hormuz die, naar nu blijkt, onder Indiase vlag voeren. De Iraanse ambassadeur is ter verantwoording geroepen.

1 uur geleden
Schutter opent vuur in Kyiv, meerdere doden

KYIV (ANP/AFP/RTR) - Bij een schietpartij in Kyiv zijn zeker vijf doden gevallen, meldt de Oekraïense president Zelensky. De schutter werd gedood tijdens een poging om hem te arresteren.

1 uur geleden
Trump: Iran kan ons niet chanteren met sluiting Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat Iran de VS niet kan "chanteren" door de Straat van Hormuz opnieuw af te sluiten. Hij zei ook dat de landen nog steeds met elkaar in gesprek zijn.

1 uur geleden
President Brazilië hekelt Veiligheidsraad en Trump

BARCELONA (ANP/RTR) - De Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva heeft fel uitgehaald naar de Veiligheidsraad van de VN en president Donald Trump, zonder die laatste bij naam te noemen.

3 uur geleden
Macron beschuldigt Hezbollah van doden van Franse militair

BEIROET (ANP/RTR) - Een Franse VN-militair is omgekomen bij een aanval in Zuid-Libanon. Volgens de Franse president Emmanuel Macron zit Hezbollah achter de aanval, schrijft hij op X.

4 uur geleden
Leider Iran zegt dat Iran nederlagen aan vijand kan toedienen

TEHERAN (ANP/RTR) - De hoogste leider van Iran, ayatollah Mojtaba Khamenei, heeft ter gelegenheid van de Dag van het Leger gedreigd dat Iran de vijand nieuwe nederlagen kan toebrengen. "De strijdkrachten van Iran die vertrouwen op de almachtige God en de steun van het volk, hebben de twee legers van het front van de wereldwijde arrogantie (Israël en de VS) voor de ogen van de wereld vernederd", aldus Khamenei.

4 uur geleden
Schepen beschoten in de Straat van Hormuz

TEHERAN (ANP/RTR) - Ten minste twee schepen zijn beschoten in de Straat van Hormuz, melden maritieme bronnen aan persbureau Reuters.

4 uur geleden