Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

EU draagt 1 miljard euro bij aan bescherming bossen

EU draagt 1 miljard euro bij aan bescherming bossen

GLASGOW (ANP) - De Europese Unie geeft de komende vijf jaar 1 miljard euro uit aan de bescherming van bossen, zei de voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen op de VN-klimaattop in het Schotse Glasgow. Een kwart daarvan, 250 miljoen euro, gaat naar de acht landen in het Congobekken. Het Congobekken is na het Amazonegebied het grootste regenwoud op aarde en ligt in Centraal-Afrika, in het stroomgebied van de rivier Kongo.

"Bossen zijn de groene longen van de aarde. We moeten ze beschermen en herstellen", zei Von der Leyen. "We moeten ook beter luisteren naar de inheemse gemeenschappen, naar producenten, naar consumenten en handelaars. We moeten naar elkaar luisteren en samenwerken om de ontbossing te stoppen."

De Europese bijdrage is deel van de Global Forest Finance Pledge van 12 miljard dollar (circa 10,3 miljard euro) die door ruim honderd landen, waaronder de Verenigde Staten, Japan en het Verenigd Koninkrijk, is ondertekend.

Meer uit Buitenland

VN-onderzoekscommissie: Israël pleegt genocide in Gaza

GENÈVE (ANP/RTR/AFP) - Een onderzoekscommissie van de Verenigde Naties stelt dat Israël genocide pleegt in de Gazastrook. Het land heeft meermaals ontkend zich schuldig te maken aan genocide.

17 minuten geleden
Israëlische dirigent definitief geweerd door Belgisch festival

GENT (ANP/BELGA) - Een concert met de Israëlische dirigent Lahav Shani op het Gent Festival van Vlaanderen wordt definitief geannuleerd. Dat besloot de raad van bestuur van het festival in de nacht van maandag op dinsdag. Het plan om de dirigent te weren leidde eerder tot kritiek, onder meer van de Belgische premier Bart De Wever.

33 minuten geleden
Israëlische minister: Gaza staat in brand

TEL AVIV (ANP/DPA) - "Gaza staat in brand", verklaarde de Israëlische minister van Defensie Israel Katz dinsdag. Hij belooft dat Israël "niet zal opgeven of terugdeinzen voordat de missie is voltooid". Het doel is de vrijlating van gijzelaars en het verslaan van Hamas, aldus Katz.

39 minuten geleden
Trump en Zelensky ontmoeten elkaar mogelijk volgende week

TEL AVIV (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump ontmoet volgende week waarschijnlijk zijn Oekraïense ambtgenoot Volodymyr Zelensky, zegt de Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio. Trump hoopt volgens hem nog op een vredesakkoord waarbij ook de Russische president Vladimir Poetin betrokken is.

59 minuten geleden
Rubio stelt dat Hamas nog maar weinig tijd heeft voor bestand

TEL AVIV (ANP/AFP) - De Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio stelt dat Hamas mogelijk nog maar dagen heeft om in te stemmen met een staakt-het-vuren. Zijn uitspraak volgt na nieuwe Israëlische bombardementen op Gaza-Stad.

1 uur geleden
Trump spant zaak van 15 miljard dollar aan tegen New York Times

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd dat hij van plan is een aanklacht wegens smaad en laster van 15 miljard dollar in te dienen tegen The New York Times. Dat meldt hij in een bericht op Truth Social. Hij zal de zaak aanspannen in Florida, verdere details gaf de president niet.

2 uur geleden
Gaza-Stad getroffen door zware aanhoudende bombardementen

GAZA-STAD (ANP/AFP) - Gaza-Stad is in de nacht van maandag op dinsdag getroffen door zware aanhoudende bombardementen, melden verschillende getuigen aan persbureau AFP. Over slachtoffers of gewonden is nog niets bekend.

3 uur geleden