EU dient klacht in tegen Chinese straf op verdediging patenten
BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie stapt naar de Wereldhandelsorganisatie (WTO) uit protest tegen Chinese boetes voor Europese bedrijven die opkomen voor hun patentrecht. Onder meer bedrijven met patenten op 4G- en 5G-technologie krijgen soms hoge boetes opgelegd, klaagt de Europese Commissie.
Europese bedrijven zien zich soms genoodzaakt om naar de rechter te stappen als concurrenten, bijvoorbeeld Chinese telefoonfabrikanten, er clandestien met hun vondsten vandoor gaan of niet of te weinig betalen voor hun licenties. Maar sinds anderhalf jaar dwingen Chinese rechtbanken hen om hun recht niet te halen in het buitenland. Doen ze dat wel, dan kunnen ze hoge boetes en dwangsommen verwachten, stelt de commissie.
De EU heeft zich al meermaals bij China beklaagd maar krijgt geen gehoor, zegt het dagelijks bestuur van de unie. Omdat de praktijken tegen de WTO-afspraken ingaan, begint Brussel nu een procedure om de Wereldhandelsorganisatie de zaak te laten beslechten.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Hackers hebben vorig jaar voor 2,9 miljard dollar (ongeveer 2,5 miljard euro) aan cryptomunten gestolen. Dat meldt marktanalysebureau Finbold op basis van gegevens van cryptobeveiligingsbedrijf SlowMist.
1 uur geledenOIRSCHOT (ANP) - Ook pakketbezorger DPD ondervindt hinder van het winterse weer. De opgelopen achterstand is niet meteen verdwenen als de sneeuw weg is, zo waarschuwt een woordvoerder. Een extra bezorging op zondag moet dat wel versnellen.
1 uur geledenNÜRNBERG (ANP/DPA) - De Duitse werkloosheid is in december gestegen naar het hoogste niveau in vijftien jaar. Volgens het Bundesagentur für Arbeit (BA) in Nürnberg zaten er 2,9 miljoen Duitsers werkloos thuis. Dat waren er 23.000 meer dan in de voorgaande maand.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Verzekeraars krijgen meer schademeldingen binnen door het winterse weer. Het gaat bijvoorbeeld om auto's en bedrijfswagens die van de weg glijden. De verwachting is dat er ook meer meldingen van lekkages binnenkomen als de sneeuw smelt.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Eindhoven Airport waarschuwt reizigers nu ook voor annuleringen en eventuele vertragingen als gevolg van de winterse weersomstandigheden. Voor de rest van de dag is een maximum ingesteld van vier binnenkomende vluchten per uur. Het aantal annuleringen is nog op twee handen te tellen, maar dit aantal kan volgens een woordvoerder nog oplopen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De snelheid waarmee PostNL woensdag bezorgt verschilt sterk per regio. "In sommige gebieden zijn wegen slecht begaanbaar of tijdelijk onbegaanbaar", stelt een woordvoerder.
2 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Elon Musks chatbot Grok genereert ongeveer 6700 afbeeldingen per uur van mensen die, zonder hun toestemming, door AI zijn uitgekleed. Dat blijkt uit onderzoek van een deepfake-onderzoeker. De vijf websites die daarna het meest worden gebruikt voor dergelijke verzoeken, genereren gemiddeld 79 beelden per uur.
2 uur geleden