EU dient klacht in tegen Chinese straf op verdediging patenten
BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie stapt naar de Wereldhandelsorganisatie (WTO) uit protest tegen Chinese boetes voor Europese bedrijven die opkomen voor hun patentrecht. Onder meer bedrijven met patenten op 4G- en 5G-technologie krijgen soms hoge boetes opgelegd, klaagt de Europese Commissie.
Europese bedrijven zien zich soms genoodzaakt om naar de rechter te stappen als concurrenten, bijvoorbeeld Chinese telefoonfabrikanten, er clandestien met hun vondsten vandoor gaan of niet of te weinig betalen voor hun licenties. Maar sinds anderhalf jaar dwingen Chinese rechtbanken hen om hun recht niet te halen in het buitenland. Doen ze dat wel, dan kunnen ze hoge boetes en dwangsommen verwachten, stelt de commissie.
De EU heeft zich al meermaals bij China beklaagd maar krijgt geen gehoor, zegt het dagelijks bestuur van de unie. Omdat de praktijken tegen de WTO-afspraken ingaan, begint Brussel nu een procedure om de Wereldhandelsorganisatie de zaak te laten beslechten.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Intel ging vrijdag hard omhoog op de beurzen in New York. De chipfabrikant presteerde afgelopen kwartaal veel beter dan verwacht en gaf ook een sterke omzetverwachting af voor het huidige kwartaal. Het concern profiteerde van de sterke vraag naar processors (CPU's) die nodig zijn om geavanceerde AI-modellen te laten draaien.
1 uur geledenCINCINNATI (ANP/BLOOMBERG) - Procter & Gamble heeft de verkoop afgelopen kwartaal zien toenemen. Vooral de schoonheidstak van het bedrijf achter Gillette, Head & Shoulders en Oral-B deed het beter dan in dezelfde periode een jaar geleden. Het bedrijf verwacht wel dat de grondstofkosten dit jaar flink oplopen.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Winkels in België mogen binnenkort langer openblijven, staat in een nieuw wetsvoorstel van de regering in Brussel. Als dat wordt aangenomen, mogen winkeliers hun zaak elke dag tot 21.00 uur openhouden. Ook vervalt de verplichte wekelijkse rustdag. De ruimere openingstijden moeten winkels in staat stellen om beter te concurreren met webshops en winkeliers over de grens.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Het internationale vliegverkeer vanaf de Imam Khomeini-luchthaven in Teheran wordt zaterdag hervat. Volgens het Iraanse persbureau ISNA gaan de eerste vluchten naar het Turkse Istanbul en Muscat in Oman.
2 uur geledenBERLIJN (ANP) - Ryanair sluit zijn basis op de luchthaven van Berlijn omdat het vliegveld te duur zou worden. De Ierse budgetmaatschappij wil zijn zeven toestellen in Berlijn verplaatsen naar goedkopere luchthavens in andere EU-landen, zoals Zweden, Slowakije, Albanië en Italië.
2 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - Het Chinese ministerie van Handel heeft vrijdag zeven Europese bedrijven op een zwarte lijst gezet en handelsbeperkingen opgelegd. Aanleiding is hun betrokkenheid bij wapenverkopen aan Taiwan. Het is volgens persbureau Bloomberg voor het eerst dat Europese bedrijven op deze lijst terechtkomen.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Twee goksites hebben de mogelijkheid om op eigen doelpunten te wedden verwijderd nadat ze daarop waren aangesproken door de Kansspelautoriteit (Ksa). Dit soort weddenschappen zijn niet toegestaan omdat ze een verhoogd risico hebben op matchfixing.
5 uur geleden