
EU-dienst slaat alarm over 'ondetecteerbare' telefoons in cellen
DEN HAAG (ANP) - Gedetineerden in Franse gevangenissen hebben nieuwe "ondetecteerbare" telefoons gebruikt om te communiceren met de buitenwereld. Daarvoor waarschuwt het EU-agentschap voor justitiële samenwerking in strafzaken (Eurojust), dat meldt dat de toestellen wereldwijd worden verkocht via onlinemarktplaatsen en eenvoudig te verbergen zijn tijdens veiligheidscontroles. Ze zijn in omvang vergelijkbaar met een aansteker en bevatten weinig metalen onderdelen.
De Franse autoriteiten schatten dat ongeveer vijfduizend van de apparaten in gebruik waren in gevangenissen. Gedetineerden konden zo hun criminele activiteiten voortzetten. Dat leidde maandagochtend tot doorzoekingen in bijna vijfhonderd cellen. Eurojust meldt dat daarnaast een marktplaats offline is gehaald waar de toestellen zijn aangeboden.
Informatie over de toestellen zou ook zijn gedeeld met andere Europese landen. "Die kunnen vaststellen of de apparaten ook in hun gevangenissen worden gebruikt."
Meer uit Buitenland
GAZA-STAD (ANP/RTR) - De Israëlische krijgsmacht breidt het offensief in de Gazastrook opnieuw uit, meldt legerleider Eyal Zamir. Hij zegt dat de Israëlische troepen meer gebied in Gaza zullen innemen.
42 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De EU-lidstaten zijn het niet eens geworden over sancties tegen gewelddadige Israëlische kolonisten op de Westelijke Jordaanoever. Die zijn "helaas geblokkeerd door een lidstaat", zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas na afloop van een vergadering van de EU-ministers van Buitenlandse Zaken. Dat is Hongarije, zeggen EU-bronnen.
59 minuten geledenBOEKAREST (ANP) - De Roemeense rechts-radicale kandidaat George Simion heeft het constitutionele hof gevraagd om de uitslag van de door hem verloren presidentsverkiezingen te schrappen. Volgens Simion is er bewijs van buitenlandse inmenging door Frankrijk en Moldavië en zou de hele stembusgang daarom over moeten. Hij specificeert niet om welk bewijs het gaat.
2 uur geledenDOHA (ANP/AFP) - De Amerikaanse techmiljardair Elon Musk is van plan om in de toekomst "veel minder" geld uit te geven aan politieke campagnes. Vorig jaar investeerde hij nog honderden miljoenen in de verkiezingscampagne van Donald Trump, maar hij ziet op dit moment "geen reden" om daarmee door te gaan.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk stopt voorlopig met onderhandelingen over een handelsakkoord met Israël en ontbiedt de ambassadeur. De regering is boos over de intensere militaire aanvallen en het tegenhouden van hulpgoederen in Gaza, zei minister David Lammy van Buitenlandse Zaken in het parlement.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie maakt het makkelijker voor EU-lidstaten om asielzoekers zonder asielprocedure direct terug te sturen naar een land dat als veilig wordt beschouwd, zo blijkt uit een voorstel van de Commissie. Als een asielzoeker bescherming kan krijgen in een veilig derde land, dan mogen lidstaten een aanvraag direct niet-ontvankelijk verklaren, zo staat in het dinsdag gepresenteerde voorstel.
4 uur geledenISLAMABAD (ANP/DPA) - Pakistan en India hebben een overeenkomst gesloten over hun troepen aan de grens, melden Pakistaanse inlichtingenbronnen. De militairen die tijdens het recente conflict tussen de landen waren ingezet, keren terug naar hun posities in vredestijd.
4 uur geleden